انواع مختلف استخرهای شیشه ای جذاب

استفاده از شیشه در دیواره های استخر

استخری که تمام دیواره های ان از شیشه ساخته شده است، استخر با دیوار شیشه ای نام دارد، بر اساس سلیقه کاربر، اجرای دیوار شیشه ای در ضلع های مختلف استخر متغیر می باشد. این نوع استخر یه سری ویژگی هایی دارد که می توان به ایجاد فضای مدرن و لوکس، که تمام استخرهای شیشه ای به دلیل استفاده از شیشه در ساخت آن ها فضای مدرن و لوکس را ایجاد می کنند، بزرگ تر دیده شدن فضا و کاهش هزینه ها اشاره کرد.

انواع مختلف استخرهای شیشه ای جذاب

استفاده از شیشه در کف استخر

استخر کف شیشه ای به استخری گفته می شود که کف آن از شیشه ساخته شده است، این استخرها فضای موردنظر شما را یک فضای لوکس و مدرن می کنند و استخرهای کف شیشه ای، استخرهای شیشه ای معلق نیز شناخته می شوند و این استخرهای معلق بیشتر در ارتفاعات مورد استفاده قرار می گیرند.

به طوری طراحی و ساخته می شوند که قسمتی از استخر به بیرون زده که به آن کنسول نیز گفته می شود، نور طبیعی و زیبای که در فضای زیر استخر به وجود می آید زیبایی این استخرها را چند برابر می کند و از دیگر ویژگی های آن نمایش بی وقفه از استخر، صرفه جویی در مصرف فضا، نصب راحت و نظافت آسان اشاره کرد.

استفاده از شیشه در تمام استخر

یکی از زیباترین استخرهای شیشه ای، استخر تمام شیشه ای نام دارد که تمام قسمت این نوع استخرها از شیشه ساخته شده است یعنی تمام دیواره ها و کف آن از جنس شیشه می باشد. این استخرهای جذاب را می توان در ابعاد و شکل های مختلف اجرا کرد و یکی از بهترین و عالی ترین مزیت های این نوع استخرها بالا رفتن ارزش ملک می باشد و همچنین یک فضای جذاب مدرن را نیز به وجود می آورد.

انواع مختلف استخرهای شیشه ای جذاب

استفاده از شیشه در پنجره استخر

مدل دیگر استخرهای شیشه به گونه ای طراحی شده اند که برای ایجاد نورپردازی از چند کادر یا پنجره شیشه ای استفاده می کنند که تنها استفاده از شیشه در استخر شیشه ای پنجره ای، در همین کادرها و پنجره ها می باشد. همین موضوع باعث شده تا هزینه های ساخت استخر شیشه ای پنجره ای کم تر شود و در این نوع استخرها برای ابعاد بزرگتر پنجره از اکریلیک و برای طول پنجره کمتر از ۳ متر و همچنین ارتفاع آب کمتر از ۱ متر از شیشه استفاده می کنند.

شیشه تقسیم کننده استخر

در بعضی از پروژه هایی که استخر کودک و استخر اصلی در یک امتداد هستند و در یک قسمت قرار دارند، برای جداسازی و تقسیم این دو استخر از شبشه جدا کننده استخر استفاده می کنند. از این شیشه ها برای دو محیطی که قصد جدا کردن آن را دارند استفاده می کنند تا هم در دو محیط ایزولاسیون برقرار باشد و هم باعث محدود شدن دید بصری استخر نشود.

روش ساخت استخرهای شیشه ای

در ساخت استخر شیشه ای باید به این نکته توجه کرد که ساختار استخر باید به گونه ای باشد که در برابر فشار هیدرولیکی و تلاطم شناگران تحمل و مقاومت زیادی داشته باشد و برای ساخت استخرهای شیشه ای باید از کارخانه هایی استفاده کنید که دارای تکنسین های مجرب هستند و شیشه های که تولید می‌کنند از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همینطور از متریال های با کیفیت و مرغوب در ساخت استخر شیشه ای استفاده کنید.

نکته دیگر آب بندی اصولی و دقیق برای استخرهای شیشه ای می باشد که باید به وسیله یک پیمان کار با تجربه به بهترین روش انجام شود. نکته قابل توجه این است که طراحی شیشه متناسب با مدل استخر شیشه ای هم یکی از موارد مهم می باشد.

بعد از انتخاب و طراحی شیشه، از نکات مهم دیگر می توان به نحوه قرارگیری شیشه و احداث آن اشاره کرد. به گودبرداری در بعضی از پروژه ها به دلیل قرار گیری شیشه در محل مناسب نیاز می باشد و در بعضی اوقات با توجه به شرایط، سکویی پیش از تعبیه شیشه ساخته شود تا مکانی مناسب برای قرارگیری شیشه ایجاد شود که هر کدام از این موارد با توجه به پروژه و شرایط مکانی استفاده می شود.

انواع مختلف استخرهای شیشه ای جذاب

مواردی مانند اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی مانند نورپردازیها، لوله کشی و عایق کاری بعد از اتمام مراحل اجرا می شوند و بعد از تمامی این کارها جایگذاری شیشه ها شروع می شود. اتصالات و مکان تلاقی شیشه و بتن و درزبندی و آب بندی با پروفیل های مخصوی اجرا شود که این موضوع از نکات مهم در ساخت استخر شیشه ای می باشد.

همچنین برای ساخت ریل های قرارگیری شیشه باید از بهترین فلز استفاده شود که می توان به جنس استیل و آلومینیوم اشاره کرد. باید با دقت زیاد تعبیه این شیشه ها انجام شود تا باعث جلوگیری از شکستگی شیشه شود و نکته اخر این است که آب بندی استخرهای شیشه ای اهمیت بالایی دارند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما هم به صورت آنلاین و حضوری از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

02155957060 و 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟