آکواریوم اکثیر آرامش

آکواریوم یک محیط زنده‌دار است که در آن ماهیان و سایر جانوران آبزی زندگی می‌کنند. برخلاف دیگر حیوانات خانگی، آکواریوم ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آنها را از دیگر محیط های زنده داری تفکیک می کند.

مزایای اجرای آکواریوم

در کل، آکواریوم ها علاوه بر زیبایی، به عنوان یک روش خلاقانه برای تزیین منزل، فضای آرامش‌بخشی را ایجاد می‌کنند و در کل به سلامت و روانشناسی افراد کمک می کنند.

به عنوان مثال:

 • زیبایی: آکواریوم ها زیبایی بی نظیری دارند. با صرفه‌جویی در فضا و طراحی مناسب، می‌توان آکواریومی زیبا و شگفت‌انگیز بسازید. در ضمن، زیبایی آکواریوم همچنین به معنای آرامش و استراحت برای بیننده است.
 • آرامش: آکواریوم ها به دلیل صحنه‌های زیبا و آرامش‌بخشی که ایجاد می‌کنند، به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش استرس شناخته شده‌اند.
 • آبیاری: با نگهداری از آکواریوم، شما می‌توانید محیطی مرطوب و سرسبز را در منزل خود ایجاد کنید.
 • یادگیری: تماشای ماهیان و سایر جانوران آبزی، می‌تواند به عنوان یک فرآیند یادگیری برای کودکان و بزرگسالان مفید باشد. به طور مثال، شناختن نحوه زندگی و رفتار ماهیان می‌تواند به کودکان کمک کند تا نحوه برخورد با حیوانات دیگر را بهتر فهمیده و یاد بگیرند.
 • تأثیر خوب بر روی سلامت: آکواریوم ها به عنوان یک روش درمانی برای کاهش فشار خون، بهبود خواب، کاهش استرس و بهبود خلق و خو در نظر گرفته می‌شوند.

آکواریوم های عظیم

 • آکواریوم های عظیم، آکواریوم های بزرگی هستند که برای نگهداری ماهیان و سایر جانوران آبزی طراحی شده‌اند. این آکواریوم ها با ابعاد بزرگتر از معمول، می توانند یک قطعه دیدنی برای مردم باشند و جذابیت خاصی برای بازدیدکنندگان داشته باشند.
 • آکواریوم های عظیم پیچیدگی بسیاری در طراحی، ساخت و نگهداری دارند. این آکواریوم‌ها به منظور حفظ شرایط زندگی سالم برای ماهیان و سایر جانوران آبزی، باید دارای سیستم های تصفیه آب، ایجاد جریان آب، روشنایی مناسب، و گاهی اوقات حتی گرمایش هوای آب باشند.
 • همچنین، آکواریوم های عظیم برای نگهداری ماهیان و سایر جانوران آبزی، فضای کافی برای شنا و حرکت داشته باشند. به لحاظ طراحی، این آکواریوم ها می‌توانند شامل تلفیقی از صخره ها، ریف ها، تونل ها و توپی ها برای ایجاد یک محیط طبیعی است.
 • در کل، آکواریوم های عظیم با پیچیدگی و طراحی خاص خود می‌توانند به عنوان یک قطعه دیدنی دیدنی و تفریحی در شهرها و همچنین یک محیط زنده داری طبیعی و زیبا در خانه‌ها باشند.
 • ساخت آکواریوم های عظیم، یک فرآیند پیچیده و زمان‌بر است که نیازمند تخصص و تجربه قبلی در این زمینه می‌باشد. برای ساخت یک آکواریوم عظیم، نیاز به تخصص در زمینه شیمی آب، فیزیک، طراحی سازه و مهندسی مکانیک دارید.
 • فرآیند ساخت آکواریوم، شامل طراحی، مواد و تجهیزات لازم، ساخت بدنه آکواریوم، سیستم تصفیه آب، سیستم جریان آب، روشنایی مناسب و سیستم گرمایش آب است.
 • اولین قدم در ساخت یک آکواریوم عظیم، طراحی آن است. در این مرحله، باید مشخص شود که آکواریوم به چه صورتی طراحی شود، ابعاد آن چقدر باشد، از چه موادی ساخته شود و چه نوع سیستم های تصفیه و جریان آب استفاده شود.
 • بعد از طراحی، باید مواد و تجهیزات لازم را تهیه کرد. این مواد شامل شیشه، چسب، اسپری رنگ، دستگاه حرارتی، سیستم تصفیه آب، سیستم جریان آب، روشنایی مناسب و سیستم گرمایش آب است.
 • برای ساخت بدنه آکواریوم، از شیشه استفاده می‌شود. لایه های مختلفی از چسب برای چسباندن شیشه ها به هم استفاده می‌شود تا بدنه آکواریوم بسیار پایدار و قوی باشد.
 • سیستم تصفیه آب، شامل فیلتراسیون مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی است. سیستم جریان آب، برای تامین اکسیژن به ماهیان و جانوران آبزی نصب می‌شود و روشنایی مناسب و سیستم گرمایش آب، نیز برای حفظ شرایط زندگی سالم برای جانوران آبزی بسیار مهم است.
 • در کل، ساخت یک آکواریوم عظیم، نیازمند تخصص و تجربه است و بهتر است که این کار توسط شرکت‌های متخصص در این زمینه انجام شود.
 •  

آکواریوم گیاه

آکواریوم پلنت یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مدل‌های آکواریوم است که طرفداران زیادی دارد.این سبک از آکواریوم یکی از خاص ترین مدل های آکواریوم محسوب شده و تنوع بسیاری زیادی از نظر اکوسیستم گیاهی داخل آن دارد.

آکواریوم پلنت ( آکواریوم گیاهی ) چیست؟

این روزها آکواریوم پلنت، محبوب‌ترین آکواریوم در دنیا است. آکواریوم‌های گیاهی نوعی از آکواریوم‌های آب شیرین هستند که با گونه‌های مختلف گیاهان طبیعی تزیین شده‌اند. هر آکواریومی که در آن از گیاهان آبزی استفاده شود، آکواریوم پلنت به حساب می‌آید.

ترکیب امواج آب و گیاهان سبز در زیر آب، تصویری بی‌نظیر می‌آفریند. به همین دلیل است که آکواریوم پلنت جزء آثار هنری محسوب می‌شوند. گیاهان می‌توانند نیترات و فسفات را از آب زمانی که  در حال گردش است حذف کنند و باعث بهبود کیفیت آب شوند.

مزایای داشتن آکواریوم پلنت چیست؟

راه‌اندازی آکواریوم پلنت کار راحتی نیست و برای راه انداختن یک آکواریوم گیاهی حرفه‌ای، هزینه‌ای بالاتر از راه‌اندازی یک آکواریوم معمولی دارد. با این حال داشتن آکواریوم پلنت مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از مزایای داشتن آکواریوم پلنت در این است که قیمت ماهی‌ها و بی‌مهرگان مورد استفاده در آکواریوم گیاهی بسیار کم است.
 • می‌توان صدها طرح متنوع را در آکواریوم پلنت پیاده‌سازی کرد.
 • ظاهر آکواریوم گیاهی با اندکی تغییر مکان سنگ‌ها و گیاهان زیر آب، کاملا تغییر می‌کند.
 • رنگ سبز گیاهان در میان امواج آب بسیار زیبا و آرامش‌بخش است.
 • اگر به داشتن آکواریوم علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ آکواریوم‌های پلنت بروید؛ زیرا با راه‌اندازی یک آکواریوم پلنت، نشاط و آرامش را به خانه خود می‌آورید.

آکواریوم آب شیرین

آکواریوم آب شیرین یکی از انواع مختلف آکواریوم به حساب می‌آید که برای علاقه مندان به نگهداری ماهی ها و افرادی که به داشتن آکواریوم علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی میباشد. در حالت کلی اگر بخواهیم آکواریوم آب شیرین را تعریف کنیم می توانیم بگوییم که به محیطی مصنوعی گفته می‌شود که توسط انسان ساخته شده و این امکان در این محیط به وجود می‌آید که انواع مختلف ماهی ها و آبزیان که با آب شیرین سازگار هستند را نگهداری نمایید. آکواریوم محفظه‌ای شیشه‌ای می باشد که ابعاد مختلفی داشته و ابعاد آن به صورت کامل شخصی سازی و همچنین این نوع آکواریوم به عنوان یک گزینه بسیار مناسب جهت زینت بخشیدن به محل کار یا منازل و به عنوان یک وسیله دکوری بسیار زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

آکواریوم آب شور

اولین سوالی که در انتخاب یک آکواریوم به ذهن شما خواهد رسید این است که آب شور یا آب شیرین؟ و از آنجائیکه هر دو اکوسیستم دارای محاسن و محدودیتهایی نسبت به هم هستند لذا سعی نمودیم در این مطلب با بیان تفاوتهای این دو نوع آکواریوم، شما را در انتخاب بهتر یاری نماییم.

اصل مهم:

 به دلیل تفاوتهای اساسی بین آکواریوم آب شور و آب شیرین بهتر است افراد تازه کار به سراغ آکواریوم آب شور نروند زیرا به دلیل پیچیدگی بیشتر نیاز به مهارت بیشتری نسبت به آکواریوم آب شیرین دارد و معمولا افرادی که مدتی تجربه نگهداری از آکواریوم آب شیرین را داشته اند در این امر موفق ترند.تفاوت این دو سیستم میتواند در مباحث مختلف و با حجم زیادی از اطلاعات مورد بررسی قرار گیرد . آب سکون با بیش از 3 دهه تجربه در طراحی و ساخت آکواریوم های اور سایز با اکو سیستم آب شور توانسته است خدمات ویژه ای به معماران وکارفرمایان در پروژه های متعدد داخلی و خارجی ارائه نماید.

اگر شما نیز علاقه مند به اجرای یک آکواریوم بی نظیر آب شور را دارید تیم ما تام دغدغه های شما را حل کرده و با بهره گیری از دانش و تجربه در این بخش ایمن ترین و بهترین کیفیت را به شما تقدیم میدارد.

پر واضح است که زیبایی آکواریوم های آب شور کاملا خاص و منحصر بفرد بوده ، لذا این زیبایی دارای پیچیدگی هایی است که در قیمت تمام شده تاثیرگزار خواهد بود . آب سکون با بررسی نیاز شما و کارشناسی از محل مورد اجرا بهترین پیشنهاد را با تضمین کیفیت ارائه می نماید .

سوالات متداول

از آنجایی که ساخت آکواریوم های بزرگ پیچیدگی های بسیار خاصی دارد ، عوامل مهمی در اجرای این آکواریوم ها موثر هستند که باید کل پروژه در مرحله اول بررسی تا بر اساس نوع اکو سیستم مناسب محدوده قیمت اعلام گردد.

به عنوان مثال:

 • زیبایی: آکواریوم ها زیبایی بی نظیری دارند. با صرفه‌جویی در فضا و طراحی مناسب، می‌توان آکواریومی زیبا و شگفت‌انگیز بسازید. در ضمن، زیبایی آکواریوم همچنین به معنای آرامش و استراحت برای بیننده است.
 • آرامش: آکواریوم ها به دلیل صحنه‌های زیبا و آرامش‌بخشی که ایجاد می‌کنند، به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش استرس شناخته شده‌اند.
 • آبیاری: با نگهداری از آکواریوم، شما می‌توانید محیطی مرطوب و سرسبز را در منزل خود ایجاد کنید.
 • یادگیری: تماشای ماهیان و سایر جانوران آبزی، می‌تواند به عنوان یک فرآیند یادگیری برای کودکان و بزرگسالان مفید باشد. به طور مثال، شناختن نحوه زندگی و رفتار ماهیان می‌تواند به کودکان کمک کند تا نحوه برخورد با حیوانات دیگر را بهتر فهمیده و یاد بگیرند.
 • تأثیر خوب بر روی سلامت: آکواریوم ها به عنوان یک روش درمانی برای کاهش فشار خون، بهبود خواب، کاهش استرس و بهبود خلق و خو در نظر گرفته می‌شوند.

با توجه به سیستم فیلتراسیونی که گروه آب سکون برای شما طراحی و اجرا می نماید ، دغدغه ای وجود نداشته تا بتوانید از اجرای یک آکواریوم لذت ببرید ، در صورتی که شما یک ماه به آکواریوم دسترسی نداشته باشید می توانیم سیستمی  برایتان طراحی تا در نبود شما دغدغه ی تلفات ماهیان و مشکلات داخلی آن را نداشته باشید .

تمامی آکواریوم ها زیبایی خاص خود را دارند ، نمی توان گفت کدام بهتر هستن این بخش با توجه به درخواست شما از آب سکون و مشاوره ای که قبل از اجرا به شما داده می شود بستگی دارد. برای  گروه ما هیچ محدودیت اجرایی وجود نداشته و در تمامی فضا ها می توانیم هر سبکی را اجرا نماییم.

شاید به جرات می توان گفت تنها مجموعه ای که آکواریوم های اور سایز با طراحی خاص را در ایران اجرا می کند آب سکون بوده و تمامی سازه های ما دارای گارانتی شکست و آب بندی دراز مدت بوده تا دغدغه ای از این باب نداشته باشید.برای درک این مسئله می توانید پروژه های بزرگی همچون اقیانوس پارک تهران ، هتل پارمیدا، ویلای شیان، ویلای چالوس و … در بخش پروژه ها ملاحضه نمایید.

برای ارتباط با کارشناسان فنی و مشاوره رایگان :

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

09205958384

جهت ارائه بهترین خدمات در کمترین زمان ممکن بدون تعطیلی از طری چت آنلاین سایت و پیام رسان های واتس اپ و تلگرام پاسخگویتان هستیم ، در صورت نیاز می توانید با شماره مندرج تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده نمایید.

چرا آب سکون ؟