گیاه آکواریومی تیزک ریزه

گیاه آکواریومی تیزک ریزه

تیزک ریزه ( تیزک صغیر ) برگ های زیبایی دارد که برخی از گونه های آن با حالت دندانه دار خود زیبایی منحصر به فردی به آکواریوم می دهد.گیاه آکواریومی تیزک ریزه سرعت رشد و تکثیر

بسیار خوبی دارد به صورتی که با بریدن قسمتی از ساقه و قرار دادن آن در ماسه به همراه مواد آلی ریشه می زنند.

گیاه آکواریومی تیزک ریزه

این گیاه را در کنار نمونه هایی مانند چنگال آبی (ceratophyllum demersum) ، potamogeton pectinatus ، elatine alsinastrum ، myriophyllum ، trapa natans ، nuphar ، chara و انواع دیگر najas می توان پرورش داد.

توضیحات تکمیلی :

  • از گیاه تیزک صغیر می توان در مخازن تولید مثل به برای تخم گذاری ماهی ها و مخفی شدن لارو ها استفاده کرد.
  • برای نگهداری از گیاه تیزک صغیر بهتر است که از آب خنثی یا کمی اسیدی در حدود پی اچ 6 استفاده کرد.
  • از نمونه های این جنس مانند najas marina که شکل کلی آن گیاهان خاردار خشکی را به یاد می آورد قادرند آب های لب شور را نیز به خوبی تحمل نموده و بنابراین می توان آن را در کنار ماهیانی مانند اسکات و آنجل مونو نگهداری نمود.
  •  در باغ های آبی نیزمی توان از این گیاه استفاده کرد. این جنس در ایران سه گونه دارد با اسامی najas graminea یا تیزک گندمی ، n.marina یا تیزک معمولی و n.minor یا تیزک صغیر که هر سه ارزش زینتی دارند.
  • نمونه های تیزک ریزه را می توان در اصفهان ، تالاب بین المللی شادگان ، گیلان، چهارمحال و بختیاری ، فارس ،خوزستان ، بلوچستان ، گلستان ، مازندران ،  و … یافت نمود. N.marina بسیار زیاد در تالاب پریشان می روید و محلی ها به آن خار ماهی نیز گفته می شود.

منبع پنزیپ

گیاه آکواریومی تیزک ریزه

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×