گیاه آکواریومی آپونوژتون

گیاه آکواریومی آپونوژتون

آپونوژتون یکی از گیاهان آکواریومی است که دارای 40 تا 45 گونه است جز گیاهان پر طرفدار هستند و باید به صورت انفرادی نگهداری شود. آپونوژتون هم به صورت غوطه ور در آب و هم به صورت خشک زی هستند. خاستگاه این نوع گیاه ماداگاسکار می باشد. نگهداری از این نوع گیاه آسان نیست و شرایط خاص خود را نیازمند می باشد. نسل آپونوژتون در خاستگاهش در حال نابودی است.

گیاه آکواریومی آپونوژتون

گونه های سازگار

در انتخاب مخزن برای این گیاه باید دقت نمود که عدم جلوگیری از نفوذ نور باعث نابودی این گیاه نشود. همچنین عدسک آبی را می توان در کنار گیاهان شناوری همچون پری آبی، کاهوی آبی، آزولا و گونه های متعدد عدسک آبی استفاده نمود که در این صورت زیبایی آنها دو چندان می شود.
گیاه آکواریومی آپونوژتون

توضیحات تکمیلی

  • آپونوژتون دارای 45 تا 50 گونه است که دارای دو نوع زیستگاه غوطه ور و خشکی زی می باشد. از این میان حدود 15 گونه تجارت آکواریم کاربرد دارند و بسیار پرطرفدار می باشند. یکی از انواع آنها گیاه a. madagascariensis می باشد که در برخی منابع با نام  a. fenestralis شناخته می شود. خاستگاه آپونوژتون ماداگاسکاری یا گیاه برگ توری، ماداگاسکار است.
  • علت مورد توجه قرار گرفتن آن در بازار جهانی  بی شک شکل توری مانند برگ هایش است. گویی برگ های پهن یک گیاه را برهنه کرده و فقط اسکلت آن را باقی گذاشته باشند. نگهداری از این گیاه زیبا ساده نیست و آب باید کاملا تمیز و شفاف باشد زیرا جلبک ها یا مواد معلق موجود در آب می توانند با رسوب بر روی برگ ها ، باعث آسیب رساندن به آن شوند. آب آکواریم بهتر است سبک و PH آن خنثی یا کمی اسیدی باشد.
  • همچنین این گیاه نسبت به وجود سایر گیاهان حساس بوده و اگر به صورت انفرادی نگهداری شود بهتر است و به نظر می آید که تعویض متناوب آب برای نگهداری از این گونه لازم باشد. گفتنی است که به علت هجوم بیش از حد برای برداشت گیاه برگ توری ماداگاسکاری ، نسل آن در خاستگاهش در خطر نابودی قرار گرفته است.گیاه آکواریومی آپونوژتون

منبع پتزیپ

 

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟