اسنپر امپراتور خانواده‌ای از ماهی‌ها

اسنپر امپراتور خانواده‌ای از ماهی‌ها

اسنپرها خانواده‌ای از ماهی‌ها هستند که در انواع و اقسام شکل‌ها و در جای جای کره‌ی زمین یافت می‌شوند. دسته‌ای از این ماهی‌ها مثل اسنپرهای قرمز به عنوان غذا برای انسان‌ها استفاده می‌شوند و برخی دیگر مثل اسنپر امپراتور و یا اسنپر راه راه آبی به آکواریوم‌ها زیبایی حیرت آوری می‌بخشند. بدون شک بسنده کردن به یک متن در مورد این ماهی‌ها در حق آن‌ها اجحاف بزرگی است.

اسنپر امپراتور خانواده‌ای از ماهی‌ها

محل اصلی زندگی و دیگر مشخصات کلی

اسنپر امپراتور از خانواده‌ی اسنپرها است. زادگاه اصلی این ماهی زیبا اقیانوس هند و قسمت‌های غربی اقیانوس آرام است. با این تفاسیر، پر واضح است که این ماهی در زمره‌ی ماهی‌های آب شور است. این ماهی در عمق 5 تا 180 متری از سطح آب و در کنار تپه‌های مرجانی یا صخره‌ای زندگی می‌کند. اسنپرهای امپراتور کف شنی و مسطح را برای گذران روز خود ترجیح می‌دهند. میانگین طول آن‌ها 60 سانتی متر است اما در شرایط ایده‌آل تا 116 سانتی متر نیز رشد می‌کنند. سنگین‌ترین ماهی اسنپری که تا به حال دیده شده است، 32.7 کیلوگرم وزن داشته است. امپراتور قرمز می‌تواند بین 15 تا 20 سال و حتی بیشتر نیز عمر کند.

خوشبختانه این ماهی‌ها در محیط‌های پرورش ماهی نیز قابلیت تکثیر دارند و از این رو نگهداری آن‌ها در آکواریوم، زندگی آن‌ها را در محیط‌های طبیعی‌شان دچار خطر نمی‌کند. از این ماهی همچنین به نام‌های اسنپر امپراتور قرمز، امپراتور قرمز و بریم* دولتی نیز یاد می‌شود.

اسنپر امپراتور خانواده‌ای از ماهی‌ها

شرایط نگهداری در آکواریوم

نگهداری از اسنپرهای امپراتور کار تقریبا سختی است. سخت نه از آن رو که مراقبت ویژه‌ای می‌طلبد، بلکه از این منظر که برای نگهداری یکی از این اسنپرها شما به آکواریومی‌حداقل 1000 گالنی ( 3700 لیتری ) نیاز دارید. اسنپرهای امپراتور قرمز جوان تا حدودی خجالتی هستند و برای حمایت از آن‌ها شما باید آکواریوم بزرگ‌تان را پر از مکان‌های مخفی شدن کنید.

شرایط آب

دمای آب آکواریوم این بریم‌های دولتی باید بین 22 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. pH آب این ماهی‌ها می‌بایست بین 8.1 تا 8.4 تثبیت گردد. SG آب نیز باید بین 1.020 تا نهایتا 1.025 باشد.

اسنپر امپراتور خانواده‌ای از ماهی‌ها

همسایه‌ها

برای انتخاب هم‌آکواریومی‌ مناسب با اسنپر امپراتور باید دو چیز را در ذهن داشته باشید. اول این که ماهی‌های دیگر نباید از این دولت‌مردان کوچک‌تر باشند چرا که آن‌ها به راحتی به هر چیزی که بتوانند قورت بدهند، حمله می‌کنند. راستش را بخواهید آن‌ها خیلی نسبت به اندازه‌ی دهان‌شان آگاهی ندارند و به لقمه‌های بزرگ‌تر از دهان‌شان نیز حمله می‌کنند. پس مطمئن شوید که همسایه‌های آن‌ها نه از آن‌ها کوچک‌تر و نه هم اندازه‌ی آن‌ها باشند و حتما بزرگ‌تر باشند.

دومین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید این است که این ماهی‌ها خیلی از ماهی‌های پر جنب و جوش نیز خوش‌شان نمی‌آید. پس بهتر است با توجه به سن و اندازه‌ی آن‌ها از ماهی‌های آرامی‌مثل انجل‌ها، ماهی‌های پروانه‌ای یا تانگ‌ها در کنار این ماهی‌ها استفاده کنید.

در متنی دیگر توضیحات بسیار مفصل‌تری در مورد نگهداری از این ماهی‌ها پیش روی شما خواهیم گذاشت.

* بریم (Breamبه دسته‌ای از ماهی که شامل لترینوس‌ها، اسکالاپسیس‌ها، بلیکاها و… می‌شود، اطلاق می‌گردد.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×