۵ موجود آبزی که بیش از ۱۰۰ سال عمر می کنند

5 موجود آبزی که بیش از 100 سال عمر می کنند

1)ماهی کوی:

این ماهی زیبا که در فرهنگ ژاپن و کشورهای آسیای جنوب شرقی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. با میانگین عمر 47 سال در حقیقت چرخه زیستی خیلی طولانی ندارد. اما یک کوی اسکارلت به نام هاناکو در 1966 بر اساس آزمایشاتی که بر روی فسیل های آن انجام شد رکورد 226 سال عمر را برای این ماهی ثبت کرده است و نشان داد که این ماهی می تواند تا بیش از 200 سال عمر کند. امروزه تعداد بسیار زیادی از این ماهی با سن حدود 100 سال در ژاپن و سایر نقاط دنیا یافت میشوند.

5 موجود آبزی که بیش از 100 سال عمر می کنند

2)توتیای دریایی قرمز:

این موجود نوع خاصی از توتیا میباشد که رنگ آن از طیف صورتی تا قرمز تیره می تواند متغیر باشد و در اقیانوس آرام از آلاسکا تا کالیفورنیا یافت می شود. بدن این توتیا با خارهای تیزی که تا 8 سانتیمتر رشد می کنند پوشیده شده است ومعمولا در دسته های 5 یا 10 تایی دیده میشوند، به طور متوسط بیش از 30 سال عمر میکنند، اما موارد زیادی با عمر بالای 200 سال برای آن ها ثبت شده است.

5 موجود آبزی که بیش از 100 سال عمر

3)نهنگ سر خمیده:

نهنگ سرخمیده یا نهنگ قطب شمال یکی از اعضای خانواده نهنگ ها میباشد که معمولا عمر طولانی دارد. رکورد 211 سال برای این نهنگ ثبت شده است. برخی از آنها با زخمهای کهنه ناشی از تلاش نافرجام کشتن آنها توسط شکارچیان نهنگ در حدود 200 سال پیش پیدا میشوند. وزن این گونه به 75 تن میرسد و دومین نهنگ سنگین دنیاست

4)صدف مروارید آب شیرین:

این صدف یکی از بیشترین میانگین عمر در بین بی مهرگان را دارد. پیرترین صدف مروارید آب شیرین  در 1993 و در 134 سالگی  صید شد، مانند تمام صدفهای مروارید، این موجود دو قسمت سخت به هم لولا شده دارد که از بخش نرم و حساس بدنش محافظت می کند. رنگ این صدف در جوانی قهوه ای مایل به نارنجی است و با افزایش سن رنگ آن تیره می شود.

5 موجود آبزی که بیش از 100 سال

5)اسفنج قطب جنوب:

 این اسفنج به آرامی رشد می کند و به لطف دمای پایین آب در قطب جنوب می تواند سالهای زیادی عمر کند. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که این اسفنج می تواند تا 1550 سال زنده بماند.

5 موجود آبزی که بیش از 100

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×