۵ مزایای اصلی داشتن آکواریوم

5 مزایای اصلی داشتن آکواریوم

از یک مخزن ساده ماهی قرمز تا یک صخره مرجانی تمام عیار، آکواریوم ها می توانند شور و نشاطی را به هر اتاق اضافه کنند. اما آیا می دانستید که داشتن یک مخزن ماهی می تواند شما را سالم تر و شادتر کند؟ آکواریوم ماهی مزایای زیادی برای صاحبان انسان دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند.

در اینجا پنج مزیت اصلی داشتن آکواریوم ماهی وجود دارد:

  1. سلامت روان

  با توجه به اینکه تقریباً از هر پنج بزرگسال یک نفر با بیماری روانی دست و پنجه نرم می کند، مراقبت از سلامت روان شما بخش مهمی از داشتن یک زندگی شاد و رضایت بخش است. راه های غیرمنتظره زیادی وجود دارد که می توانید استرس و اضطراب را مدیریت کنید. آیا تا به حال از یک آکواریوم در باغ وحش عبور کرده اید و احساس آرامش کرده اید؟ داشتن آکواریوم شخصی و مراقبت از ماهی یک راه عالی برای تقویت روحیه شما بدون ترک خانه است! تماشای شنای ماهی در اطراف، حس آرامش و آرامش را برای کسانی که خود را در این تجربه غوطه ور می کنند، ایجاد می کند.

مطالعات نشان می دهد که مراقبت از ماهی هم مفید و هم آرامش بخش است. داشتن مخزن ماهی می تواند احساس ناراحتی، استرس و اضطراب را تا 12 درصد کاهش دهد! آکواریوم ها همچنین می توانند افسردگی را کاهش دهند و باعث شوند مغز شما سروتونین و اندورفین بیشتری (معروف به “هورمون های شادی”) تولید کند. آکواریوم حتی می تواند به خواب شما کمک کند، که ارتباط نزدیکی با سلامت روان دارد.

5 مزایای اصلی داشتن آکواریوم

  1. افزایش بهره وری

  بدون استرس می توانید مغز خود را آزاد کنید تا به چیزهای دیگر فکر کند. پرورش طبیعت در محیط کار می تواند تأثیر مثبتی بر کارکنان داشته باشد. مطالعه ای که توسط انجمن تولیدکنندگان محصولات حیوان خانگی آمریکا انجام شد نشان داد که کارمندانی که در محل کار خود آکواریوم دارند “شادتر، سالم تر، با انگیزه تر، خلاق تر و سازنده تر هستند”. شاید وقت آن رسیده است که از رئیس خود بخواهید یک آکواریوم برای دفتر بخرد!

  1. کاهش فشار خون و ضربان قلب

آکواریوم ها می توانند بار قلب شما را کاهش دهند، نه فقط به صورت مجازی، بلکه از نظر فیزیولوژیکی! در یک مطالعه دانشگاه پلیموث، آنها دریافتند که تنها نگاه کردن به یک مخزن تزئین شده با گیاهان و سنگ ها می تواند ضربان قلب شما را سه درصد کاهش دهد. هنگامی که ماهی به مخزن اضافه می شود، ضربان قلب می تواند هفت درصد کاهش یابد و این تاثیر تنها با افزودن ماهی بیشتر افزایش می یابد. پس ادامه دهید و خودتان را با یک ماهی جدید یا یک گیاه اضافی برای تانک خود پذیرایی کنید. بالاخره برای قلب شما خوب است.

  1. غنی سازی برای خانواده

  داشتن یک مخزن ماهی در خانه می تواند برای تمام خانواده شما مفید باشد! داشتن حیوانات خانگی فرصت هایی برای درس های مهم در مورد مسئولیت پذیری برای کودکان فراهم می کند. مطالعات نشان می دهد کودکانی که حیوانات خانگی دارند هوش هیجانی بالاتری دارند. همچنین باعث تقویت پرورش، همدلی و پیوند خانواده می شود. ماهی ها به طور خاص می توانند خلاقیت و تخیل را القا کنند یا علاقه به علوم دریایی را برانگیزند. آکواریوم همچنین به کودکان مبتلا به ADHD یا اوتیسم کمک می کند تا خود را آرام کنند. در نهایت، آکواریوم‌ها می‌توانند فرصتی عالی برای آموزش چرخه زندگی به کودکان در هنگام پرورش یا مرگ ماهی باشند.

  آکواریوم می تواند برای افراد مسن نیز مفید باشد! با افزایش سن، افراد دیگر نمی توانند از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه مراقبت کنند. با این حال، ماهی‌ها می‌توانند به طور کلی همراهان کم نگهداری باشند که به سالمندان این امکان را می‌دهند که همچنان مزایای زیادی از داشتن حیوان خانگی مانند کاهش فشار خون، کلسترول، کورتیزول و کاهش احساس تنهایی را تجربه کنند. برای کسانی که از آلزایمر یا زوال عقل رنج می برند، شواهد نشان می دهد که وجود مخزن ماهی همچنین می تواند پرخاشگری و رفتار مخرب را کاهش دهد و حتی به آنها کمک کند در زمان غذا تمرکز کنند!

5 مزایای اصلی داشتن آکواریوم

  1. فنگ شویی

فنگ شویی «سیستم چینی باستانی برای متعادل کردن محیط فیزیکی ما برای ارتقای هارمونی و حس خوب بودن و جریان» است. آکواریوم ها برای هرکسی که به دنبال تمرین فنگ شویی در خانه خود هستند، افزودنی فوق العاده است، زیرا گفته می شود اگر به درستی قرار بگیرند، ثروت و ثروت خوبی را جذب می کنند. علاوه بر این، مخازن ماهی نشان دهنده تعادل هماهنگ پنج عنصر فنگ شویی – آب، چوب (گیاهان)، فلز (مخزن)، خاک (شن) و آتش (رنگ ماهی و نور آکواریوم) هستند. چه کسی می داند؟ شاید یک آکواریوم بتواند ثروت را به نفع شما تغییر دهد!

پاداش: سرگرم کننده!

  در حالی که همه اینها دلایل بسیار خوبی برای خرید یک مخزن ماهی هستند، اما مهمترین مزیت آن – نگهداری از ماهی سرگرم کننده است! چه به دنبال یک شادی ساده باشید یا اگر ماهیگیری سرگرمی مادام العمر شما باشد، از دیدن شکوفا شدن آکواریوم تحت مراقبت خود لذت خواهید برد.

بیایید با ما در آکوا سرویس درباره نحوه راه اندازی تانک خود امروز صحبت کنید! خوشحال می شویم با بهترین آکواریوم های فینیکس و مجموعه وسیعی از ماهی های آب شور و شیرین به شما کمک کنیم تا مخزن رویایی خود را زنده کنید.

5 مزایای اصلی داشتن آکواریوم

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.