۵ ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

در مقاله های قبلی به معرفی ۱۰ ماهی مقاوم و مناسب برای شروع آکواریوم داری پرداختیم. چند تن از دوستان برای ما پیام فرستادند که ماهیان گوشت خوار مقاوم و مناسب شروع آکواریوم داری را هم معرفی کنیم و اطلاعاتی را راجع به آکواریوم پلنت به شما بدهیم . طبق قولی که به شما عزیزان داده ایم در این مقاله سعی داریم تا شما را با ۵ ماهی گوشتخوار مقاوم در آکواریوم های آب شیرین آشنا کنیم.

سیچیلاید

یکی از بزرگترین خانواده مهره داران دنیا، ماهیان سیچیلاید هستند. تا به حال بیش از ۱۶۵۰ گونه مختلف از این ماهی شناسایی شده اند. و تخمین زده می شود بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ گونه از این ماهی وجود داشته باشد ! سایز سیچیلاید دارای طیف بسیار گسترده ای است و از ۲٫۵ سانتی متر تا یک متر متغیر است. اما در این مقاله ما با گونه های کوچک بیشتر سر کار داریم. این ماهی تمایل زیادی به زندگی دسته جمعی و گله ای دارد ، بهترین حالت نگهداری از این ماهی حداقل گله های ۸ – ۱۲ عددی می باشد . این زندگی گله ای در زمان تردد این ماهیان سبب زیبایی خاصی در آکواریوم می شود.

دمای مناسب برای این ماهی بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد. PH مناسب برای زندگی این ماهی ۷٫۸ تا ۹ می باشد. این ماهی به هیچ وجه در غذا خوردن سخت گیر نیست و همه چیز خوار است ، تقریبا هر نوع غذای را نوش جان می کند! چند گونه پر طرفدار سیچیلاید های ، سیچیلاید گور خری ، سیچیلاید آفریقایی ، سیچیلاید آمریکایی، سیچیلاید ماکرو آبی زرد و سفید، سیچیلاید کله دلفینی ، سیچیلاید پریچارد ، سیچیلاید بلو الکتریک و … می باشد ، این ماهی های رنگارنگ بسیار وحشی هستند، ولی برای حفظ  رنگ حتما باید از رنگدانه برای تغذیه استفاده شود. رنگدانه کمک بسیار زیادی به ماهیان در حفظ زیبایی می کند.

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

پرت

ماهی پرت هم یکی دیگر از گونه های سیچیلاید است که طرفداران زیادی دارد . این ماهی به نام طوطی ماهی هم شناخت می شود . این ماهی تا حد زیادی صلح جو است اما در زمان تخم گذاری تا حدودی قلمرو طلب می شوند . این ماهیان گوشت خوار هستند و حداقل در روز نیاز به دوبار غذادهی دارد . این ماهی یک ماهی هیبریدی است و نر آن اقیم است و معمولا برای تولید مثل با فلاور ، تگزاس و سورم جفت می زنند. این ماهی بسیار تنوع رنگی دارد و بیشتر آن ها را تتو می زنند و روی بدنش طرح های گوناگونی را دارند .

دمای مناسب ماهی پرت ۲۴ الی ۲۸ درجه است و در Ph 6.5 الی ۷٫۵ به خوبی رشد می کنند . این ماهی از اکثر غذاهای خشک تغذیه می کند ولی بهتر برای رشد بهتر در وعده غذای هفتگی آنها حتما دل گوساله یا ماهی کیلکای ریز شده را قرار دهید .

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

اُسکار

ماهی اسکار یکی  از پر طرفدار ترین ماهی ها در بین ماهیان گوشتخوار است. اسکار دارای گونه های مختلفی از جمله اسکار مسی ، اسکار باله بلند ، اسکار سلطنتی ، اسکار البینو ، اسکار تایگر و … دسته بندی کرد. این ماهی یک ماهی همه چیز خوار است و تقریبا هر چیز را برای خوردن تست می کند ! این ماهی برای رشد نیاز به پروتین دارد.

این ماهی در آکواریوم تا ۳۵ سانتی متر رشد خواهد کرد . اسکار در دمای ۲۶ الی ۲۸ درجه سانتی گراد و در Ph  ۶٫۵ الی ۷٫۵ به خوبی زنده می ماند . این ماهی تا حدی عصبی است و اگر ماهیان با جثه کوچکتر در اطرافش باشند حتما مورد حمله خود قرار می دهد . این ماهی بومی آمازون و آمریکای جنوبی است . اسکار ها رشد قابل توجهی دارند و بهتر در آکواریوم های بزرگ نگهداری شوند.

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

نایف

نایف یا چاقو ماهی یکی از ماهیان خاص از نظر شکل ظاهری است. این ماهی فرومی شبیه به یک چاقو را دارد و به همین دلیل طرفدارن خاص خودش را دارد. نایف یک ماهی شب کار محصوب می شود ، این ماهی در طول روز استراحت می کند و در عوض در شب بیشترین فعالیت خود را دارد . نایف در دمای ۲۴ الی ۲۸ درجه سانتی گراد می تواند زندگی کند و PH مناسب آن ۵٫۵ الی ۷ است .

در تغذیه کمی سخت گیر است ولی می توان آن را به غذاهای خشک عادت داد. ترجیح زیاد این ماهی به خوردن غذاهای زنده ، میگو و دل گاو است . این ماهی وسواس خاصی نسبت به غذا دارد و بیشتر به غذای خود ناخنک می زند و تکه تکه آن را می خورد . فراموش نکنید نایف یک ماهی جهنده است و باید یک پوشش مناسب برای آکواریومتان در نظر بگیرید .

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

پنگوسی

یک ماهی با سایز بزرگ که نیاز به یک آکواریوم بزرگ دارد . پنگوسی در دو دسته بندی اصلی قرار می گیرد. پنگوسی شکارچی و پنگوسی معمولی . در اینجا هدف ما بیشتر پنگوسی معمولی است. زیرا پنگوسی شکارچی بسیار درنده است و کافیست که یک ماهی در دهانش جا شود ، بدون شک آن را خواهد بلعید!

فرقی ندارد ماهی گوشتخوار است یا گیاه خوار. اما در عوض پنگوسی معمولی با اکثر گوشتخواران سر سازگاری دارد . برای تغذیه آن ها می توان از انواع غذاهای خشک که در کف قرار می گیرند استفاده کرد . این ماهی ماهی در دمای ۲۲ الی ۲۶ درجه به خوبی زندگی می کند و PH  مناسب آن ۶٫۵ الی ۷٫۵ است . این ماهی می تواند تا ده سال عمر کند و به خاطر نوع ظاهر و فیزیک خاتصش طرفداران زیادی را دارد.

5 ماهی گوشت خوار مقاوم برای آب شیرین

منبع :آکوادلسا

 

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟