۵ آکواریم زیبای دنیا

5 آکواریم زیبای دنیا

آکواریوم به طور قطع بهترین مکان برای دیدن موجودات آبزی و  ایجاد ارتباطی نزدیک با آنهاست. مهم نیست به آکواریوم  کوچک روی میزتان نگاه می کنید یا یک آکواریوم عمومی عظیم که آن را اوشناریوم می نامند.

با تماشای هر دوی آنها شما، حسی فرح بخش و متفاوت را تجربه خواهید نمود  . در لیست زیر ما 5 اوشناریوم  زیبای دنیا را به ترتیب رتبه معرفی می کنیم که حتما قبل از اینکه دیر بشه باید اونها رو دید،

برلین آکواریوم

5 آکواریم زیبای دنیا

این آکواریوم استوانه ای عظیم با ارتفاع 25 متر در هتل    Radisson SASبرلین قرار دارد . یک آسانسور تمام شفاف در قلب این آکواریوم قرار گرفته است و مسافرین این آسانسور میتوانند شاهد تماشای بیش از 2600 ماهی از 56 گونه مختلف باشند این آکواریوم که بزرگترین آکواریوم استوانه ای دنیاست. بیش از 198 متر مکعب آب دریا را در خود جای داده است.

آکواریوم جورجیا

5 آکواریم زیبای دنیا

بزرگترین آکواریوم دنیا از لحاظ حجم ،قطعا  این آکواریوم در آتلانتاست . این مجموعه بیش از 120000 آبزی  از 500 گونه رو به نمایش گذاشته و در کنار آکواریومها تفریحات دیگری نظیر سینمای 4 بعدی رو هم دارد.

آکواریوم دبی

5 آکواریم زیبای دنیا

این آکواریوم که در حال حاضر اسم خودش رو در کتاب گینس به عنوان دارنده بزرگترین اکریلیک یکپارچه دنیا ثبت کرده است. در حقیقت 33000 ماهی از 150 گونه منحصر بفرد را به نمایش میگذارد.

در کنار این آکواریوم عظیم مجموعه ای از مخازن کوچکتر قرار گرفته که در آنها گونه های ریزتر و متنوعتر به نمایش در می آیند مفتخریم که شعبه امارات ما  در ساخت هشت مخزن از این مجموعه با نام دیسکاوری سنتر مشارکت داشته است

آکواریوم چورامی ژاپن

آکواریوم چورامی ژاپن

این آکواریوم بزرگ که در حقیقت دومین آکواریوم عظیم دنیاست در اوکیناوا ژاپن قرار داره، لفظ چورا اومی از ترکیب دو کلمه ژاپنی “چورا” به معنی زیبا و “اومی” به معنی دریا گرفته شده است. شما در 77 مخزن این مجموعه، بیش از 26000 موجود از 740 گونه مختلف را خواهید دید.

آکواریوم دو اقیانوس آفریقای جنوبی

5 آکواریم زیبای دنیا

آکواریوم دو اقیانوس که در مکان پنجم این فهرست می باشد. در شهر کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی احداث شده است. در حقیقت در این آکواریوم شما تلفیقی از موجودات دو اقیانوس اطراف آفریقا ،یعنی اقیانوس هند و اطلس رو در شهری که این دو اقیانوس در دماغه امید نیک به هم میرسند خواهید دید. هفت مجموعه نمایشی این آکواریوم بیش از 30000 آبزی را در خود جای می دهد.

به امید روزی که پروژه هایی شبیه آکواریوم های این لیست در کشور ما هم اجرا شود.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.