۱۰ نباید تانک ماهی

10 نباید تانک ماهی

اگر در مرحله‌ای هستید که آماده راه‌اندازی مخزن ماهی خود هستید، احتمالاً تحقیقات زیادی انجام داده‌اید. شما به‌احتمال‌زیاد می‌دانید که به چه اندازه مخزن نیاز دارید، چگونه آن را تنظیم کنید، چند ماهی و کدام گونه ماهی را در تانک خود نگه‌دارید. اگر ماهی خود را از یک تأمین‌کننده معتبر خریداری کرده‌اید، آن‌ها راهنمایی‌های زیادی در مورد نحوه مراقبت از ماهی خود و مواردی که باید در مخزن قرار دهید به شما داده‌اند.

چیزی که اکثر فروشندگان به مشتریان خود نمی‌گویند این است که چه چیزهایی را در مخزن قرار ندهند. این به همان اندازه مهم است، اگرنه مهم‌تر از دانستن اینکه چه چیزهایی باید در مخزن خود داشته باشید. اگر ندانسته چیزهای خاصی را در آکواریوم خود قرار دهید، به‌خوبی می‌توانید آن‌ها را در معرض خطر قرار دهید و برخی از اقلام می‌توانند برای ماهی‌ها کشنده باشند. اما این چیزها چیست؟

10 نباید تانک ماهی

پلاستیک بسیاری از ماهی‌فروشی‌ها اسباب‌بازی‌های پلاستیکی مانند نمو یا باب اسفنجی را می‌فروشند تا در تانک شما قرار دهند. هنگامی‌که پلاستیک‌ها برای مدت طولانی در آب باقی می‌مانند، می‌توانند مواد شیمیایی سمی بالقوه را در آب آزاد کنند، بنابراین باید به هر قیمتی از آن‌ها در مخازن ماهی اجتناب شود. اگر پلاستیک ایمن مواد غذایی درجه‌بندی‌شده باشد، تعدادی استثنا در این مورد وجود دارد.

این مورد اغلب با یک مثلث متشکل از سه فلش نمایش داده می‌شود. بااین‌حال، از پلاستیک‌های یک‌بارمصرف مانند بطری‌های آب خودداری کنید. تحقیقات اخیر انجام‌شده بر روی بطری‌های پلاستیکی باقی‌مانده در خودروها نشان می‌دهد که مواد شیمیایی در صورت استفاده طولانی‌مدت می‌توانند شسته شوند. اغلب اسباب‌بازی‌های پلاستیکی که می‌توانید از فروشگاه‌های ماهی خریداری کنید، رنگ‌آمیزی هستند و ممکن است رنگ‌ها مهروموم نشده باشند.

هنگام خرید اسباب‌بازی‌های پلاستیکی مطمئن شوید که آیا آن‌ها مهروموم‌شده‌اند یا خیر و برای آکواریوم شما ایمن هستند یا خیر. اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بدون مهروموم و رنگ‌آمیزی سموم را در آب آزاد می‌کنند که می‌تواند ماهی شمارا مسموم کند. حتی با پلاستیک‌های مهروموم‌شده، همیشه این احتمال وجود دارد که آن‌ها تراشه کنند یا شکافته شوند و سپس سموم را در آب آزاد کنند. توصیه ما این است که مخزن ماهی را تا حد امکان شبیه به زیستگاه‌های طبیعی کنید و در صورت امکان از پلاستیک اجتناب کنید.10 نباید تانک ماهی

سرامیک استفاده از برخی از سرامیک‌ها در مخزن شما مناسب است – اگر آن‌ها را به‌عنوان “مناسب ظروف غذاخوری” علامت‌گذاری کرده‌اند، معمولاً برای مخزن شما مناسب هستند. به‌عنوان یک قانون اساسی در مورد سرامیک، اگر خوردن آن بی‌خطر نیست، آن را در آکواریوم خود قرار ندهید. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سرب در برخی از سفال‌ها وجود دارد که هم برای انسان و هم برای ماهی‌ها به‌طور یکسان خطرناک است.

اقلام بسیار تزئین شده و خاک رس سفالی لعاب داده‌شده گاهی اوقات می‌توانند حاوی سرب باشند، بااین‌حال، اکثر کشورها سال‌هاست که سفال‌های بدون سرب تولید می‌کنند. اگر مطمئن نیستید، کیت‌هایی برای آزمایش وجود سرب وجود دارد.

به‌غیراز غذای ماهی، هیچ‌چیز مصرفی دیگری نباید در مخزن شما قرار داده شود. ماهی زیاد می‌جود و گاز می‌گیرد. اگر سنگی را در آنجا قرار دهید که شل است، ممکن است تکه کوچکی را بجوند که می‌تواند کشنده باشد. یا ممکن است سموم در آب آزاد شوند. مطمئن شوید که تمام عوارض جانبی اضافه کردن چیزها به مخزن خود را می‌دانید، حتی برخی از گیاهان برای ماهی‌ها مضر هستند، بنابراین تحقیقات خود را به‌طور کامل انجام دهید.10 چیزی که نباید در تانک ماهی خود قرار دهید

چوب: در تانک چوب‌های تصفیه نشده را در آکواریوم خود قرار ندهید. بسیاری از زیورآلات چوبی که در پت شاپ ها پیدا می‌کنید ایمن هستند، بنابراین گنجاندن آن‌ها خوب است. اما شما نمی‌توانید چوب‌های تصفیه نشده را در آکواریوم خود قرار دهید. این می‌تواند ترکیب شیمیایی آب در مخزن شمارا تغییر دهد.Driftwood برای اضافه کردن خوب است و افزودنی خوبی برای آکواریوم است. اگر می‌خواهید از چوب‌های خشک‌شده استفاده کنید، باید یک چوب سخت را انتخاب کنید. این به این دلیل است که چوب‌های سخت مدت زیادی طول می‌کشد تا تجزیه شوند و تأثیر شدیدی روی آب ندارند.

ماسه ساحل درحالی‌که ماسه تصفیه‌شده می‌تواند یک بستر عالی ایجاد کند، شن و ماسه‌های معمولی در ساحل عموماً آلوده است و حاوی مواد شیمیایی است که می‌تواند به ماهی شما آسیب برساند. منطق ممکن است به شما بگوید که خوب است مقداری را در مخزن خود بگنجانید. این زیستگاه طبیعی ماهی است. بااین‌حال، اقیانوس مجموعه وسیعی از آب است که دائماً در حال تجدید است – مخزن ماهی شما آن‌قدر بزرگ نیست، بنابراین فقط چند ماده شیمیایی می‌تواند به‌شدت به ماهی شما آسیب برساند. شما می‌توانید ماسه را در مخازن ماهی خود قرار دهید. فقط مطمئن شوید که آن را از یک مکان معتبر خریداری کنید.

اگر مصمم به استفاده از شن و ماسه ساحل در مخزن خود هستید، این کار قابل انجام است، اما به صبر و زمان زیادی نیاز دارید. این شامل خیساندن شن و ماسه و تعویض آب، شستشو و ته‌نشین شدن ماسه در آب مخزن است. این روند طولانی است و ممکن است 2-3 هفته طول بکشد.10 چیزی که نباید در تانک ماهی خود قرار دهید

صدف‌ها، مرجان‌ها و سنگ‌ها صدف: صدف‌ها و مرجان‌ها کلسیم را به مخزن اضافه می‌کنند و این در مخازن آب شیرین موردنیاز نیست. اصولاً هر چیزی که باعث تغییرات شیمیایی در آب می‌شود را نباید در آن قرارداد. صدف‌های دریایی، ازجمله موارد دیگر، می‌توانند سختی PH را تغییر دهند که برای ماهی‌های شما مشکلاتی ایجاد می‌کند و نگهداری مخزن سخت‌تر می‌شود

هر چیزی که قابل‌تجزیه است: اگر چیزی را در مخزن خود قرار دهید که می‌تواند تجزیه شود، آب را تغییر خواهد و آب را از حالت مناسب و ایدئال خارج می‌کند. بسته به جسم، دوباره، این می‌تواند سموم و مواد شیمیایی را در آب آزاد کند یا باعث کثیف شدن آب شود. مهم است که به یاد داشته باشید که غذای ماهی فقط باید به مدت 5 دقیقه در مخزن باقی بماند و بقیه باید خارج شود تا میزان ضایعات باقی‌مانده در مخزن کاهش یابد.

دستان شما: خوب است که دستان خود را در مخزن ماهی خود قرار دهید تا زمانی که آلوده نباشند. منظور ما این است که صابون‌ها و کرم‌های دست باید کاملاً شسته شوند. صابون‌ها و باقی‌مانده‌های دیگر روی دستان شما می‌توانند برای ماهی شما مضر باشند. قبل از قرار دادن دست‌ها در مخزن، آن‌ها را با صابون بشویید و چند بار بشویید تا مطمئن شوید که تمام صابون از دست شما پاک‌شده باشد.10 چیزی که نباید در تانک ماهی خود قرار دهید

هر چیزی تیز: چیزی تیز داخل مخزن خود قرار ندهید. این شامل شیشه با لبه‌های تیز، یا شیشه‌های رنگ‌شده، اشیاء یا تزئینات با لبه‌های تیز است. رنگ می‌تواند اشیاء را پوسته پوسته کند و ماهی شمارا مسموم کند. یک برش ماهی شما می‌تواند منجر به عفونت شود، اگر به‌سرعت درمان نشود، بنابراین بهتر است از هر چیز تیز به‌طورکلی جلوگیری کنید.

نژادهای ماهی بزرگ این شاید برای کسانی که تجربه بیشتری دارند مشاهدات واضحی باشد، اما این موردی است که باید پوشش داده شود. حتی اگر یک مخزن 100 گالنی داشته باشید، بازهم نژادهای زیادی از ماهی‌ها وجود دارند که برای تانک شما مناسب نیستند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به کوسه رنگین‌کمانی اشاره کرد، گربه‌ماهی‌بزرگی که شناگر بسیار فعالی است و می‌تواند تا 4 فوت در طبیعت رشد کند. همیشه قبل از اینکه آن‌ها را به مخزن خود اضافه کنید، در مورد نژادهای ماهیان آب‌شور و الزامات آن‌ها تحقیق کنید. خرید ماهی نامناسب نه‌تنها هدر دادن پول است، بلکه قرار دادن ماهی در مخزنی که برای آن‌ها خیلی کوچک است، به‌ناچار منجر به مرگ زودرس می‌شود

اگر موردی دارید که می‌خواهید در مخزن ماهی خود بگنجانید، این سؤالات را از خود بپرسید: آیا سموم را در مخزن آزاد می‌کند؟ آیا قابل‌تجزیه است؟ تیز است؟ آیا مصرفی است؟ آیا قرار است تغییرات شیمیایی در آب ایجاد کند؟ اگر به هر یک از این سؤالات پاسخ مثبت داده‌اید، آن را در مخزن خود قرار ندهید.

10 چیزی که نباید در تانک ماهی خود قرار دهید

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟