چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟۲

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

در این مقاله سعی داریم که با ارائه نکاتی به شما عزیزان، در تزیین آکواریوم هایتان کمک کوچکی کرده باشیم. در بخش اول درباره لزوم تزیین و زیبا سازی آکواریوم صحبت کردیم و متوجه شدیم برای تزیین بهتر بایستی به نکاتی توجه داشته باشیم. این نکات شامل موارد مختلفی هستند از جمله اینکه آکواریوم آب شور است و یا آب شیرین ؟ ماهیان ما گوشت خوار هستند و یا گیاه خوار ؟ نکاتی را هم درباره تزیین آکواریوم به وسیله شن و ماسه ، گیاه ( پلنت ) ، چوب توضیح دادیم . در ادامه و در بخش دوم به توضیح سایر لوازم جهت تزیین آکواریوم می پردازیم.

سنگ

سنگ ها جزو جدایی‌ناپذیر آکواریوم ها میباشد سنگ در آکواریوم به دو صورت قلوه سنگ و یا به صورت صخره ای استفاده می شود . در آکواریوم های آب شور وجود صخره برای چیدن مرجان ها بسیار مهم و سبب زیبا شدن چندبرابری آکواریوم شما می گردد .

قلوه سنگ ها و سنگ های کوچک تر نیز با توجه به رنگ و شکل بعد از قرار گیری بر روی شن  ماسه جلوی زیبایی به آکواریوم شما میدهد در چیدن حفره‌های کوچک این نکته را فراموش نکنید که نباید تعداد زیادی سنگ را در کنار یکدیگر بچینم . شلوغی بیش از حد باعث نازیبا شدن آکواریوم شما می گردد برای چیدن صخره ها نیز بهتر است صخره ها را از وسط آکواریوم و بلند ترین آنها بچینید و به ترتیب به سمت کناره ها بیایید .

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

پوستر

برای زیبایی بیشتر آکواریوم خود بهتر است از پوستر استفاده کنید. پوستر ها در ابعاد و طرح های مختلفی موجود هستند. بیشترین کاربرد پوستر ها به جهت زیبا سازی قسمت پشتی آکواریوم ها می باشد . طرح های بسیار فراوانی مثل انواع مناظر از کف دریا ، تصاویر گیاهان دریایی و یا حتی رنگ آبی یک دست ، باعث زیبا تر جلوه دادن آکواریوم شما می گردد.

شما با مراجعه به یک فروشگاه آکواریوممی توانید به انتخاب یک پوستر مناسب با طرح کلی آکواریوم خود بپردازید. توجه داشته باشید که انتخاب پوستر مناسب یکی از اصلی ترین موارد در زیبا سازی آکواریوم شما می باشد . همانطور که یک پوستر مناسب باعث چندین برابر شدن زیبایی آکواریوم شما می شود، یک پوستر نا مناسب نیز به همان میزان باعث نا زیبایی و خسته کنندگی شکل آکواریوم شما می گردد.

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

کوزه ها

کوزه ها و ظروف سفالی یکی از مواردی هستند که جهت تزیین آکواریوم از آنها استفاده می گردد. کوزه ها علاوه بر بحث تزیین باعث ایجاد فضاهایی برای زندگی ماهی ها می شوند. کوزه ها حکم غارها و فضاهای تاریک را برای آبزیان دارند. گاها برخی گونه ها هستند که بایستی این گونه فضا ها را برای آنها ایجاد نمود تا بتوانند عمر طولانی تری داشته باشند. این نکته ا فراموش نکنید که زیبایی و تزیین آکواریوم در نهایت باید، آکواریوم را به محل مناسبی برای زندگی ماهی ها تبدیل کند.

اگر فضا و بستر زندگی مناسب آبزی نباشد ، ساکنین آکواریوم شما دچار ترس و استرس می گردند. شاید شما تمایلی به استفاده از کوزه ها در آکواریوم خود نداشته باشید، ولی به طور مثال اگر شما صاحب ماهی بلک گوست باشید ، به ناچار برای فراهم کردن محل زندگی مناسب این ماهی می بایست از کوزه و یا موارد شبیه به آن در آکواریوم خود استفاده کنید.

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

نور

نور یکی از اصلی ترین بخش های یک آکواریوم است و برای رشد گیاهان و ماهی ها بسیار ضروری است . بهتر است نورها به صورت ترکیبی از و با رنگ های سفید و زرد را استفاده کنید. این کار باعث می شود تا شما تمامی طیف های لازم را برای آبزیان خود تامین نمایید.

ترکیب نور سفید و زرد نزدیک ترین طیف رنگی به روشنایی طبیعی روز است . البته فراموش نکنیم که خیلی از افراد ترجیح می دهند از نور آبی رنگ برای تزیین آکواریوم خود استفاده نمایند. نور آبی زیبایی و جلوه خاصی به آکواریوم شما می دهد اما تامین کننده نیاز های روزانه آبزیان شما نیست .

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم ؟2

لوازم دکوری پلی استر

پلی استر ها کمک زیادی به زیبا شدن آکواریوم ها کرده اند. از زمانی که دکوری های مختلف با پلی استر ساخته شده اند، رنگ و حال متفاوتی در آکواریوم ها جاری شده است. پلی استر ها در طرح ها رنگ ها و اندازه های گوناگونی تولید می شوند و شما بسته به نوع آرایش آکواریوم خود و سلیقه خودتان می توانید به تزیین آکواریوم خودتان بپردازید . پلی استر ها در شکل های متفاوتی مثل قلعه ، برج ، کلبه ، کوزه ، جمجه ، صخره ، کشتی ، بشکه و … وجود دارند.

با استفاده از پلی استر ها خیلی سریع می توانید تفاوت های عمده ای در آکواریوم خود ایجاد کنید و با توجه به قیمت پایین این محصولات ، شما برای ایجاد تنوع در آکواریوم خود مشکلی نخواهید داشت . پس با توجه به سایز آکواریوم ، نوع تزیین آکواریوم و سلیقه شما می توانید پلی استر های زیبایی را برای آکواریوم تهیه نمایید. پلی استر ها در چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده اند و کیفیت های بسیار زیبایی را دارند و گاها بسیار طبیعی و نزدیک به مدل واقعی ساخته می شوند.

پلی استر تزیینی آکواریوم

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟