شیشه بهترین متریال برای استخرهای لوکس

استخر بدون سوال کالایی است که زیبایی و اعتبار را به باغ و خانه می بخشد و علاوه بر آن ارزش خانه را غنی می کند، همانطور که قبلاً در مقالات دیگر بیان کردیم. در دنیای بزرگ و متنوع طراحی استخر، استخرهای شیشه ای نقشی معتبر را نشان می دهند و به سمت دنیای لوکس پیش می روند. دلایل مختلفی برای درخواست شفافیت در استخر، علاوه بر دلایل زیبایی وجود دارد.

  • منظره به سمت یک نقطه پانوراما را ارزش گذاری کنید، که با شفافیت یکی از طرف های استخر برجسته می شود.
  • نور و روشنایی را به استخر هدیه دهید
  • استخر را حتی مینیمال تر و مدرن تر کنید (حتی اگر شیشه با هر سبکی مطابقت دارد)
  • اگر یکی از طرفین استخر به خانه متصل باشد، درخشندگی اتاق مجاور و نمای اصلی را تضمین می کند.
  • همچنین یک لمس باکلاس و لوکس را تضمین می کند.

شیشه بهترین متریال برای استخرهای لوکس

در هر مورد، چه برای کل محیط، فقط برای یکی از اضلاع، برای دیوار مجاور یا برای پایین استفاده شود، نتیجه نهایی یک بازی شگفت انگیز از شفافیت است که با طبیعت و مناظر اطراف در تعامل است و ایجاد یک جلوه مدرن، مینیمال و کاملاً جذاب.

قبلاً گفتیم که وقتی در مورد شفافیت صحبت می کنیم باید دو ماده را در نظر گرفت: شیشه و PMMA (پلی متاکریلات – یا به اصطلاح پلکسی گلاس(اکرلیک)). هر دو معمولا برای ساخت دیوارهای شفاف استفاده می شوند و هر دو راه حل های معتبری را نشان می دهند.

در مورد شیشه، برای اطمینان از نیازهای ساختاری، از پانل های شیشه ای لمینت معتدل (آن نوع شیشه ای که بدون ایجاد تکه های برش می شکند) استفاده می کنیم. همچنین می توان آن را با استفاده از پانل هایی به طول حداکثر 6 متر نصب کرد (بنابراین برای دیوارهای بلندتر لازم است برخی از اتصالات ایجاد شود یا پانل های سفارشی خریداری شود که بسیار گران تر هستند)، در حالی که این مشکل با استفاده از اکرلیک رخ نمی دهد، زیرا پانل ها می توانند طراحی و با برش با ماشین آلات خاص انجام شوند. اکرلیک برای دیوارهای گوشه ای نیز مناسب است و می توان آن را در ارتباط با هر نوع طراحی معماری طراحی کرد.

شیشه بهترین متریال برای استخرهای لوکس

مزیت های اکرلیک در مقایسه با شیشه چیست؟

مزایا متفاوت است. بهتر است آنها را در لیستی قرار دهیم و دسته بندی کنیم تا به راحتی قابل درک باشد.

  • وزن: پنل های اکریلیک به اندازه نصف لیوان وزن دارند و این امر حمل و شکل دادن به آن را آسان تر می کند.
  • مقاومت: اکریلیک تا 17 برابر مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارد!
  • اتصالات: به لطف فناوری های مدرن، ترکیب پانل های شکل های مختلف امکان پذیر است. این اتصالات نیز در مقایسه با اتصالات شیشه ای کمتر دیده می شوند.
  • انعطاف پذیری: از آنجایی که یک ماده پلاستیکی است، در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری نسبت به شیشه دارد و به لطف این عامل در مقایسه با مواردی که روی شیشه در هنگام سفارشی سازی آن ظاهر می شود، کمتر در معرض شکستگی و شکنندگی است.
  • تراکم: اکریلیک ضریب هدایت حرارتی کمتری دارد. این بدان معنی است که سرما یا گرمای کمتری را هدایت می کند (مثلاً اگر به دیوار خانه متصل باشد). معمولاً رطوبت کمتری ایجاد می کند، از ریزش گرمای آب جلوگیری می کند و ایزوله بهتر را تضمین می کند.

با در نظر گرفتن تمام اطلاعات موجود در بازار، اکریلیک نمایانگر مرز جدید استخر شفاف است زیرا قابل تنظیم است، زیرا ویژگی های فنی بهتری دارد و نتیجه نهایی فوق العاده است. اگر شما هم تمایل به ساخت استخر شیشه ای یا اکرلیک دارید، با ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنیم تا شما یک فضای جذاب و رویایی داشته باشید.

امروزه استفاده از استخر به دلیل وجود نیاز های مختلف در میان مردم امری حیاتی است. حال باید نظر شما را به این نکته جلب کنیم که با وجود پیشرفت در تمامی حوزه های تکنولوژی و رفاهی در میان مردم، آیا در حوزه ساخت استخر و تجهیزات وابسته به آن نیز نسبت به گذشته تغییراتی ایجاد شده است ؟پاسخ به این سوال قطعا بله است.در گذشته ساخت استخر های تفریح در ایران با استفاده از تجهیزات ساده ای مانند لوله کشی هایی برای تخلیه، ورود آب سرد و فاضلاب و… انجام می شد.

اما اکنون هم جهت با پیشرفت های به دست آمده در زمینه ی تجهیزات و تاسیسات ارائه شده برای ساخت استخر شیشه ای در ایران نیز دارای مزایا و ویژگی های خاصی بوده و پاسخگوی توقعات افراد هستند.

شیشه بهترین متریال برای استخرهای لوکس

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×