حلزون سیب

حلزون سیب

حلزون سیب امروزه در بیشتر آکواریوم های آب شیرین نگهداری می شود که علت آن سادگی نگهداری و فواید این نرم تن است. از جمله فواید این حلزون، علاقه ی زیاد او به خزه ها و جلبک هاست که این امر موجب می شود شیشه ی آکواریوم را به خوبی تمیز کند. طول عمر حلزون سیب دو تا سه سال است.

در برخی مواقع اشتهای بیش از حد این حلزون موجب می شود که به گیاهان درون آکواریوم صدمه وارد کند که این یک نکته ی منفی است. رقابت این حلزون بر سر غذا با سایر نرم تنان درون آکواریوم قابل توجه است.

حلزون سیب

حلزون سیب بدن بزرگ خود را بر روی غذاهایی که در کف آکواریوم انباشته شده اند قرار می دهد تا غذا از دید سایر موجودات درون آکواریوم محفوظ بماند. از جمله دیگر نکات منفی این حلزون رشد بیش از اندازه ی آن تا 14 سانتی متر است. در کل رمز موفقیت در نگهداری از حلزون سیب این است که محیط زندگی حلزون به گونه ای باشد که خصوصیات منفی کمتر بروز کنند و خصوصیات مثبت در بالاترین حد خود را نشان دهند.

مشخصات ظاهری حلزون

حلزون سیب دارای رنگ های متنوعی است. از جمله رنگ های این حلزون می توان به قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد، سفید، زرد و حتی آبی، بنفش، صورتی و سبز اشاره نمود. حلزون سیب با نام حلزون طلائی نیز شناخته می شود. نگهداری این حلزون در آکواریومی با شرایط رشد سریع خزه ها و گیاهان مناسب است. به طور متقابل نگهداری این حلزون در آکواریوم با گیاهان حساس و دیر رشد اصلاً توصیه نمی شود.

حلزون سیب

تغذیه حلزون

حلزون سیب توانایی قابل توجهی در تغییر رژیم غذایی خود دارد. این نرم تن می تواند انواع گیاهان، غذاهای سایر ماهی ها و حتی ماهی های مرده را به عنوان غذا مصرف کند. حلزون های سیب در مورد غذا بسیار آسان هستند و تقریباً هر چیزی را که بتوانند تکه های آن را جدا کنند و در دهان بگذارند می خورند. سبزیجاتی مانند خیار، اسفناج، هویج و کاهو، غذای ماهی، ماهی‌های مرده، حلزون‌های دیگر و تخم‌های آن‌ها، جلبک‌ها، میگوهای آب نمک، همه آن‌ها را می‌خورند.

حلزون سیب 

آیا حلزون سیب برای آکواریوم خوب است؟
حلزون های سیب افزودنی عالی به آکواریوم جامعه هستند. آنها خطری برای گونه های ماهی یا میگو ندارند، تمایل به حمله به گیاهان ندارند و در خوردن جلبک ها خوب عمل می کنند.

در آکواریوم های خانگی، فعالیت حلزون سیب بیشتر در طول شب انجام می گیرد و در هنگام روز به مناطق تاریک تر آکواریوم پناه می برد. دمای 18 تا 28 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 6 تا 8 برای حلزون سیب مناسب است.

تولید مثل

تولید مثل و تکثیر حلزون سیب به سادگی صورت می پذیرد. در صورت مساعد بودن شرایط آب و بالا بودن دما، حلزون سیب در آکواریوم تخمریزی می نماید. این امر، ویژگی مثبتی محسوب نمی شود. چرا که در صورت تکثیر، به سرعت تعداد این حلزون در آکواریوم زیاد می شود و زندگی برای سایر ماهی های آکواریوم غیر ممکن می گردد. برای جلوگیری از این اتفاق نگهداری یک حلزون در آکواریوم توصیه می شود.

آیا حلزون های سیب به پمپ هوا نیاز دارند؟

پاسخ کوتاه این است که نه، حلزون های مرموز به پمپ هوا نیاز ندارند. در حالی که درست است که بسیاری از موجودات آبزی برای رشد به جریان ثابت آب اکسیژنه نیاز دارند، حلزون ها می توانند به خوبی در آب ساکن نفس بکشند. در واقع، آنها حتی می توانند برای مدت کوتاهی خارج از آب زنده بمانند.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟