آکواریوم یوشاکا

آکواریوم یوشاکا

قاره‌ی آفریقا میزبان 7 آکواریوم عمومی ‌است. کشور‌های مصر با سه آکواریوم، آفریقای جنوبی با دو آکواریوم و مراکش و نامیبیا هر کدام با یک آکواریوم این میزبانی را برعهده دارند. اما در این میان، آکواریوم یوشاکا جایگاه بخصوصی را به خود اختصاص داده است. آکواریوم‌یوشاکا پنجمین آکواریوم بزرگ جهان در شهر دوربن آفریقای جنوبی قرار دارد.

سایت یوشاکا در معرفی این سازمان چنین نوشته است: “آکواریوم کلاس جهانیِ دنیای دریایی یوشاکا در شهر دوربن آفریقای جنوبی واقع گشته است. این آکواریوم بعد از 3 سال عملیات ساخت در 30 آپریل 2004 درهای خود را به روی عموم باز کرد. یوشاکا خیلی زود جای خود را به عنوان یک جاذبه‌ی توریستی در شهر ساحلی دوربن بازنمود.

این آکواریوم دنیایی از تفریح، هیجان،سرگرمی‌ و بی‌نظیر بودن را به مخاطبان خود پیشکش کرده است.” آکواریوم یوشاکا با بیش از 16 هکتار مساحت و ظرفیت 17500 متر مکعب آب به چهار بخش دنیای دریا، رطوبت در حیات وحش، ساحل و قدمگاه روستایی تقسیم می‌شود. این آکواریوم میان ساحل و بندر دوربن قرار دارد.

آکواریوم یوشاکا

دنیای دریایی یوشاکا

دنیای دریایی یوشاکا پنجمین آکواریوم بزرگ جهان است. آکواریوم‌های یوشاکا در اطراف پنج کشتی شکسته واقع شده‌اند. این امر نشانگر خلاقیتی است که سازندگان آکواریوم یوشاکا به کار گرفته‌اند.

ورودی آکواریوم بر روی کشتی فانوتم قرار دارد. کشتی‌ای که در دل خود چند رستوران بزرگ را نیز جای داده است. از جمله این رستوران‌ها رستوران کارگوهولد است که در سالن غذاخوری آن شیشه‌ای قرار دارد که  آکواریوم کوسه‌ها را می‌توان از آنجا دید.

آکواریوم یوشاکا

آکواریوم یوشاکا میزبان کوسه‌ها

آکواریوم یوشاکا میزبان کوسه‌های مختلفی چون کوسه‌ی خشن دندان خال‌دار، کوسه‌ی کله چکشی، کوسه‌ی اسپینر و کوسه‌های محلی است. همچنین علاوه بر کوسه‌ها نزدیک به 10000 ماهی و حیوانات دیگر هم در این آکواریوم زندگی می‌کنند.

از جمله این آبزیان می‌توان به دلفین‌ها، فک‌ها، پنگوئن‌ها و بسیاری از دسته‌های بزرگ و کوچک ماهی‌ها اشاره نمود. یوشاکا سالیانه بیش از 790000 نفر توریست به خود می‌بیند. عددی که می‌تواند موجب رونق بازار‌های هر شهری شود.

تنها تصور کنید که هتل‌ها، رستوران‌ها، بازار‌های محلی، سرویس‌های حمل و نقل و… چه در آمد عظیمی ‌از این تعداد توریست در سال عاید خود و شهرشان می‌کنند. نکته‌ی جالب این آکواریوم برخورد بی واسطه‌ی بازدیدکنندگان با آن است.

در واقع بازدیدکنندگان تنها یک نظاره‌گر صرف نیستند. آن‌ها می‌توانند در مردابی با بیش از 1500 ماهی شنا کنند. یا با یک قفس مخصوص به مواجهه‌ی مستقیم کوسه‌ها بروند. قسمت‌های گوناگون زیادی برای شنا و اسکیوبا دایوینگ در نظر گرفته شده است.

آکواریوم یوشاکا

رطوبت در حیات وحش

در این بخش ما با یک پارک آبی رو به رو هستیم. این پارک شامل بسیاری از چیز‌ها از جمله یک رودخانه‌ی آرام است که گاهی جریان آن تند می‌شود و به قسمتی منتهی می‌شود که چمن دور تا دور آن را فراگرفته تا بازدیدکنندگان بتوانند در آن به استراحت بپردازند. این قسمت البته رستوران مخصوص خود را نیز دارد.

آکواریوم یوشاکا

ساحل

ساحل شهر دورین به طور مستقیم به پارک سرگرمی ‌یوشاکا متصل می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند از یوشاکا به بازدید ساحل زیبای شهر بروند.

آکواریوم یوکاشا

قدمگاه روستایی

قسمتی از فضای آکواریوم یوشاکا شبیه به روستاهای سنتی آفریقا طراحی شده است. این روستا شامل رستوران‌ها و کافه‌های متعددی می‌شود.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟