آکواریوم عمومی؛ سرمایه گذاری مدرن

آکواریوم عمومی؛ سرمایه گذاری مدرن

بازگشت سرمایه در یک آکواریوم عمومی جدید بسیار فراتر از پاداش های مالی برای سرمایه گذاران است. این مقاله به هفت مزیت برتر ارائه شده توسط آکواریوم ها به سهامداران گسترده اشاره می کند.

 1. نجات حیوانات، مراقبت و توانبخشی

لاک پشتی را در ساحل پیدا می کنید که پاهایش به دلیل تورهای ماهیگیری پارگی دارد. چه کار میکنی؟

بدون شک دامپزشک محلی شما مشتاقانه به شما کمک خواهد کرد. با این حال، بهترین گزینه برای لاک پشت – و سایر گونه های دریایی – مهارت ها، امکانات پیشرفته و مراقبت های تخصصی است که فقط در آکواریوم های عمومی یافت می شود.

بسیاری از آکواریوم های جدید از روز اول دارای امکانات اختصاصی نجات و مراقبت از حیوانات هستند.

در سال‌های اخیر، همانطور که صنعت در حال تکامل است و حوزه فعالیت خود را گسترش می‌دهد، آکواریوم‌های قدیمی‌تر خدمات نجات و توانبخشی را نیز اضافه کرده‌اند.

جای تعجب نیست که منابع نجات و توانبخشی باید با گونه های موجود در محلی مطابقت داشته باشد. از آنجایی که جمعیت حیوانات از مکانی به مکان دیگر متفاوت است، طراحان جدید آکواریوم باید با کارشناسان مشورت کنند تا در نظر بگیرند که چه امکاناتی برای مراقبت از حیوانات بیشتر مورد نیاز است.مزایای آکواریوم عمومی

 1. تحقیقات علمی

تحقیق در مورد حیوانات وحشی در زیستگاه های طبیعی آنها ایده آل است. با این حال، در مورد گونه های دریایی، مطالعات میدانی می تواند بسیار گران، غیرعملی یا حتی غیرممکن باشد.

دانشمندان به طور فزاینده ای تشخیص می دهند که آکواریوم ها دسترسی مستقیم به گونه های زنده را برای پروژه های تحقیقاتی معنی دار فراهم می کنند که به نوبه خود به سلامت، رفاه و حفاظت از حیوانات کمک می کند.

بسیاری از آکواریوم ها بودجه یا در برنامه های تحقیقاتی مشارکتی شرکت می کنند یا امکاناتی را در اختیار محققان مستقل از موسسات معتبر مانند دانشگاه ها قرار می دهند. در واقع، آکواریوم‌ها به طور فزاینده‌ای به تحقیقات نقش برجسته‌ای در بیانیه‌های مأموریت خود می‌دهند.

نویسندگان در کتاب خود، مبانی علمی باغ وحش ها و آکواریوم ها: نقش آنها در حفاظت و تحقیق (2019)، طیف وسیعی از مناطق مطالعاتی را برای باغ وحش ها و آکواریوم ها از جمله آناتومی و فیزیولوژی، توانایی شناختی و رفتار، بیماری ها برجسته می کنند. آسیب شناسی، مراقبت های دامپزشکی، مرگ و میر، رشد و نمو، تغذیه، رژیم غذایی، اصلاح نژاد و معرفی مجدد.

بسیاری از این موضوعات نقش مستقیمی در حمایت از حفاظت دارند.

انجمن باغ وحش ها و آکواریوم ها (AZA) – که نماینده 240 باغ وحش و آکواریوم معتبر AZA است که عمدتاً در ایالات متحده مستقر هستند، گزارش :

در سال 2018، 160 مرکز مرتبط با اعتبار و گواهی AZA گزارش دادند که تقریباً 25.1 میلیون دلار برای تلاش‌های تحقیقاتی هزینه کرده‌اند که نزدیک به 600 گونه و زیرگونه را تحت تأثیر قرار داده است.مزایای آکواریوم عمومی

 1. حفاظت و آموزش

شهرنشینی و سبک زندگی مدرن دسترسی ما را به زیستگاه های طبیعی محدود می کند، جایی که می توانیم گیاهان و جانوران وحشی را مشاهده و تجربه کنیم. جامعه در حال جدا شدن از طبیعت است.

آکواریوم می تواند کمک کند.

نمایشگاه‌های آکواریومی بیش از مناطق تماشای حیوانات، زیبایی‌شناسی، ویژگی‌ها و عملکرد زیستگاه‌های طبیعی را شبیه‌سازی می‌کنند. توجه فوق العاده به جزئیات در طراحی نمایشگاه و تکنیک های ساخت و ساز مدرن فقط برای نمایش نیست – بلکه از سلامت و رفاه حیوانات پشتیبانی می کند.

در حالی که هیچ چیز به اندازه واقعی نیست، سفر به آکواریوم زیبایی – و شکنندگی – طبیعت را به ما یادآوری می کند. با بیداری مجدد پیوند با زیستگاه های طبیعی، مردم انگیزه بیشتری برای حمایت از حفاظت از محیط زیست پیدا می کنند، مانند کاهش استفاده از پلاستیک هایی که اقیانوس ها را آلوده می کنند و حیات دریایی را از بین می برند.

فراتر از حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی علمی، مهم‌ترین سهم آکواریوم‌ها در حفاظت، تعداد زیادی از افرادی است که از آنها عبور می‌کنند. بسیاری از بازدیدکنندگان که تحت تاثیر آنچه دیدند و تجربه کردند، تصمیم می گیرند پس از آن از زیستگاه های طبیعی به طور فعال تر حمایت کنند.

آکواریوم ها فرصت های زیادی را برای خدمات آموزشی رسمی نیز فراهم می کنند.

آکواریوم ها با ترکیبی عالی از هیجان، نمایش و محتوای آموزشی ساختاریافته، سفرهای یک روزه فوق العاده ای را برای کودکان مدرسه ای در تمام سنین ایجاد می کنند.

اعضای انجمن باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌های بریتانیا و ایرلند (بیازا) – که بیش از 100 باغ وحش و آکواریوم را نمایندگی می‌کند – میزبان 1.2 میلیون بازدید آموزشی در سال 2019 بودند.

تونل‌های اکریلیک بزرگ و معماری دراماتیک، فضاهای رویدادهای الهام‌بخش و جذابی را برای کارشناسان حفاظت ایجاد می‌کنند تا گفتگوهای آموزنده‌ای را برای بزرگسالانی که هزینه‌ای پرداخت می‌کنند نیز ارائه کنند.

مزایای آکواریوم عمومی

 1. اوقات فراغت و سرگرمی

همه به تفریح ​​نیاز دارند، به خصوص خانواده هایی که بچه دارند. به همین دلیل است که آکواریوم ها بیشتر و بیشتر تجربیات دیجیتال، خلاقانه و همه جانبه ای را که بازدیدکنندگان مدرن دوست دارند، نصب می کنند. این شامل:

 • سکوهای تماشا و تغذیه نیمه غوطه ور با چشم اندازهای بی سابقه از حیوانات بزرگ که در اطراف مخزن اصلی شنا می کنند، مانند آکواریوم دبی مال.
 • فرصت های غواصی، از جمله دوره هایی با مربیان واجد شرایط.
 • نمایشگرهای تعاملی دیجیتالی غنی تر
 • طرح‌های موضوعی نفس‌گیر و تجربیات خلاقانه

قفس‌های شنا که به افراد هیجان‌انگیز فرصتی می‌دهد تا با تمساح‌ها و سایر گونه‌های تهدیدآمیز، با خیال راحت از نزدیک آشنا شوند.

بر اساس AZA، پنجاه درصد از بزرگسالانی که از آکواریوم بازدید می کنند با یک کودک همراه هستند . تجربیات مبتکرانه و مملو از سرگرمی به سفر آنها هیجان و عمل می بخشد. به نوبه خود، این تجربیات ارزشی را که آکواریوم ها به جوامع محلی و گردشگرانی که به دنبال کارهای سازنده و سرگرم کننده هستند، افزایش می دهد.

 1. جاذبه های توریستی

آکواریوم ها با ترکیب منحصر به فرد خود از مقیاس، معماری، نمایشگاه ها و تجربیات، گردشگران را به شهرها جذب می کنند و آنها را برای مدت طولانی تری در آنجا نگه می دارند.

نزدیک به 90 درصد از بازدیدکنندگان آکواریوم ملی، در حدود 65 کیلومتری شمال شرقی واشنگتن دی سی، گزارش می دهند که این آکواریوم دلیل اصلی آنها برای بازدید از بالتیمور است. به طور معمول هر سال بیش از 1.3 میلیون بازدید کننده را جذب می کند.

انجمن جهانی باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها (WAZA) – که نماینده تقریباً 400 موسسه و سازمان پیشرو از بیش از 50 کشور است – تخمین می‌زند که باغ‌وحش‌ها و آکواریوم‌ها سالانه حدود 700 میلیون بازدیدکننده را جذب می‌کنند.

وضعیت بالتیمور ممکن است نسخه ای افراطی از محبوبیت آکواریوم ها باشد. در مقاصد دیگر، یک آکواریوم جدید ممکن است مجموعه وسیعی از جاذبه های موجود را تکمیل، به روز و تقویت کند و موج جدیدی از علاقه به بازدید را برانگیزد. یک آکواریوم جدید و زیبا می تواند گیلاس بالای کیک باشد.

 1. نوسازی شهری

بسیاری از شهرها دارای محله های فرسوده و زمین های متروکه ای مانند مناطق صنعتی متروک هستند که مدت ها پیش در سمت اشتباه تغییر قرار گرفتند. آکواریوم ها دارای ردپای فیزیکی قابل توجه و تاثیر اقتصادی گسترده ای هستند. این مسابقه ساخته شده در بهشت ​​است.

انجمن جهانی باغ وحش ها و آکواریوم ها (WAZA)… تخمین می زند که باغ وحش ها و آکواریوم ها سالانه حدود 700 میلیون بازدید کننده را جذب می کنند.

مناطق شهری نیازمند بازسازی با دسترسی خوب به راهروهای حمل و نقل می توانند کاندیدای عالی برای مطالعه امکان سنجی آکواریوم جدید باشند. در صورت تایید، ساخت یک آکواریوم می تواند نقاط دردناک زشت را به معماری خیره کننده و برنده جایزه تبدیل کند و ده ها یا حتی صدها شغل را در این منطقه ایجاد کند.

 1. توسعه اقتصادی

آکواریوم ها اشکال مستقیم و غیرمستقیم فعالیت اقتصادی را تولید می کنند.

فعالیت مستقیم اقتصادی شامل پولی است که آکواریوم ها برای کالاها و خدمات مورد نیاز خود خرج می کنند. فعالیت اقتصادی غیرمستقیم شامل تأثیر مثبتی است که یک آکواریوم بر سایر مشاغل – مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های اطراف – می‌گذارد. فعالیت اقتصادی همچنین مالیات های اضافی را برای شهرها و ایالت ها نیز افزایش می دهد.

BIAZA برآورد می کند که ارزش سالانه فعالیت اقتصادی سالانه اعضای آن 658 میلیون پوند است. پول زیادیه. آنها همچنین 11000 کارگر (به اضافه 4700 داوطلب) را استخدام می کنند.

آکواریوم ملی بالتیمور “بیش از 9 میلیون دلار درآمد مالیاتی سالانه برای شهر بالتیمور و بیش از 20 میلیون دلار برای ایالت مریلند ” پشتیبانی می کند. 400 کیلومتر دورتر، آکواریوم ویرجینیا گزارش می دهد که با بودجه عملیاتی تنها 14 میلیون دلار، بیش از 257 میلیون دلار فعالیت اقتصادی سالانه در ویرجینیا بیچ و بیش از 276 میلیون دلار در سراسر ایالت پشتیبانی می کند.

مزایای آکواریوم عمومیبرای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟