آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

در این مقاله سعی داریم به بیان ساده بیان کنیم که برای انتخاب یک آکواریوم و همچنین ماهی‌های موجود در آن به چه چیزهایی باید توجه نمود.قطعا یکی از دلایل استفاده از آکواریوم در هر مکانی، بحث زیبایی آن و استفاده از آن به عنوان یک دکور در زیباتر کردن فضا می‌باشد.

اما نکته قابل توجه در مورد این پدیده دکوری، زنده بودن آن است، شما هرگز نمی‌توانید در انتخاب محل یا طرح آکواریوم مانند انتخاب یک تابلو، میز تلویزیون و … عمل کنید.همواره باید زنده بودن آکواریوم، امکان دسترسی و طراحی صحیح بر اساس نیازهای یک آکواریوم ماندگار را مد نظر داشته باشید.

به همین دلیل شاید بسیاری از طراحی‌های خلاقانه دکوری به دلیل عدم توجه به زنده بودن آکواریوم مثل آکواریوم در نمای ساختمان یا آکواریوم معلق طرح‌های چندان مطلوبی برای اجرای آکواریوم نمی‌‌باشند.

آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

آکواریوم زیستگاه موجودات

به جز موارد محدودی که افراد از آکواریوم به عنوان آبنما و یا آکواریوم بدون ماهی استفاده می‌کنند.قطعا دلیل اصلی انتخاب یک آکواریوم نگهداری از موجودات زیبای آن و لذت بردن از آنهاست پس حتما باید به خواسته‌های زیستی آن‌ها توجه کرده و برای چیدمان محل زندگی آن‌ها تنها به ایده‌آل‌های خود فکر نکنیم.

این تفکر که آکواریوم باید خالی از هرگونه دکور و حفره باشد تا ماهی‌ها همیشه جلوی چشم ما باشند . از نظر زیستی برای ماهی صحیح نیست و آرامش آن‌ها را برهم خواهد زد.

آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

آکواریوم در مکان و جایگاه صحیح

آکواریوم از جایگاه ویژه‌ای در دکور برخوردار است، انتخاب صحیح و هوشمندانه یک مکان صحیح برای آن می‌تواند آرامش را به محیط اضافه کند حتی در فنگ‌شویی که یک سبک و علم باستانی در چیدمان صحیح دکور است محل خاصی را برای آن تعیین می‌کنند تا بیشترین تاثیر را در آرامش ساکنین محل داشته باشد.

پس انتخاب محل‌هایی مانند زیرپله یا مکان‌هایی که کاربرد دیگری ندارند و فقط می‌خواهیم آن‌ها را پر کنیم، برای آکواریوم مناسب نیست و بهتر است برای این مکان‌ها انتخاب دیگری انجام شود، آکواریوم همواره باید در فضایی صحیح، کاربردی و با بهترین دید، طراحی و اجرا گردد.

آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

آکواریوم امن، اصولی و با هزینه منطقی

در انتخاب یک آکواریوم باید به این نکته توجه نمود که سازه آکواریوم باید ایمنی بالایی داشته باشد. و تجهیزات و متعلقات آن دارای کیفیت مطلوب باشند این نگرش که آکواریوم موردی ارزان قیمت است صحیح نیست.

برای یک آکواریوم صحیح شما باید هزینه‌ای منطقی پرداخت و در مقابل دکوری متفاوت و ارزنده دریافت کنید. پس هیچگاه در انتخاب یک آکواریوم فقط به ارزان بودن فکر نکنید و یک آکواریوم اصولی و ایمن با هزینه منطقی تهیه کنید.

آکواریوم‌تان را هوشمندانه طراحی کنید

ماهی آکواریوم

این قسمت، تمام کننده یک آکواریوم و اساسی‌ترین قسمت آن است. شما هرگز نمی‌توانید برای انتخاب ماهی صرفا از روی اطلس یا اینترنت و فقط از روی ظاهر، انتخاب ماهی کنید.

در انتخاب ماهی باید به نکات زیر دقت کنید:

  • ماهی‌هایی انتخاب کنید که حساسیت بالایی نداشته باشند مخصوصا اگر تازه کار هستید.
  • ماهی‌هایی انتخاب کنید که با یکدیگر سازگار بوده و همزیستی خوبی داشته باشند.
  • ماهی‌هایی انتخاب کنید که تحرک خوبی داشته باشند و در بسیاری از اوقات بتوانید آن‌ها را ببینید.
  • ماهی‌هایی انتخاب کنید که عادات غذایی یا نگهداری‌های ویژه نداشته باشند.

بهتر است برای انتخاب ماهی حتما با یک متخصص یا فردی که تجربه بیشتری دارد مشورت کنید قطعا توجه به نکات ذکر شده فوق می‌تواند بسیار در انتخاب یک آکواریوم صحیح و ماندگار تاثیرگذار باشد و شما همیشه از آکواریوم‌تان لذت ببرید، شاید در مورد تجربه ناموفق بعضی از افراد یا دوستان در مورد نگهداری از آکواریوم شنیده باشید.

اگر خوب دقت کنید رد پای بی توجهی به یکی از قسمت‌های اساسی را می‌بینید و در مقابل افراد بسیار زیادی که با توجه به اصول و شرایط صحیح نگهداری از آکواریوم، سال‌های زیادی است که از این پدیده زیبا لذت می‌برند.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟