مزایای اکریلیک برای ساخت استخر

مزایای اکریلیک برای ساخت استخر

تکنیک های ساخت و ساز در طول سال ها تکامل یافته اند و اکنون گزینه بهتری نسبت به شیشه برای استخرهای شنا وجود دارد: پانل اکریلیک. طرح هایی که معمولا شامل شیشه برای استخرهای شنا می شود، یکی از جذاب ترین طرح ها در ساخت استخر، استفاده از دیوار شیشه ای است. شیشه استخرهای شنا در استخرهای بینهایت زمانی که انتهایی که رو به افق است شفاف است و جلوه ای از باز شدن تا بی نهایت ایجاد می کند بسیار شگفت انگیز است.

همچنین می توان شیشه ها را در پنجره های زیر آب مشاهده کرد که در پوسته استخر قرار گرفته اند تا مثلاً یک اسپا یا سالن ورزشی واقع در طبقه پایین را روشن کنند. بدون اینکه فراموش کنیم ممکن است کل یک استخر نیز با شیشه احاطه شود، به طوری که هم شیشه و هم دیواره های آن شیشه ای باشد. به عنوان مثال، این مورد در مورد استخر معروف آسمان است که در ساختمان باغ های سفارت در لندن واقع شده است.

همه این طرح‌ها امروزه نیز بسیار معتبر هستند. با این حال، آنچه تکامل یافته است، مواد استفاده شده است. اگرچه بسیاری از سازندگان همچنان از شیشه یا شیشه برای استخرهای شنا استفاده می کنند، اما باید بدانید که پانل اکریلیک ویژگی هایی را ارائه می دهد که بسیار برتر از شیشه است و در حال حاضر بهترین گزینه در بازار برای ایجاد دیوارها یا پنجره های شفاف در آب است.

مزایای اکریلیک برای ساخت استخر

مزایای پنل اکریلیک

  • انعطاف پذیری

به خاطر داشته باشید که آب یک بار دینامیکی دارد. یعنی وقتی در استخر شنا می کنیم، آب حرکت می کند و فشار آب می آید و می رود. هنگامی که این تغییرات فشار رخ می دهد، لازم است یک ماده انعطاف پذیر در استخر گنجانده شود که این بار دینامیکی را جذب کند.

برای این منظور، پانل های اکریلیک با توجه به انعطاف پذیری بالایی که دارند، ایده آل هستند، که حتی امکان قالب گیری را با ایمنی کامل، هم با اشکال مقعر و هم با اشکال محدب فراهم می کند.

  • وزن

هنگام ساخت استخر، توجه به وزن مواد مورد استفاده بسیار مهم است، به خصوص اگر می خواهید استخری در اتاق زیر شیروانی یا تراس پشت بام بسازید. باید بدانید که اگر شیشه استخر را با پنل اکریلیک مقایسه کنیم، دومی وزن بسیار کمتری دارد و همچنین استحکام بیشتری دارد. علاوه بر این، با نصب یکسان، وزن شیشه 4 برابر بیشتر از وزن پانل اکریلیک است. این خیلی تفاوت است، فکر نمی کنید؟

  • تحمل

پانل های اکریلیک مانند شیشه نمی شکند یا ترک نمی خورند و 11 برابر شیشه مقاومت در برابر ضربه دارند. در حقیقت، این پانل دقیقاً اکریلیک است که در محوطه هایی مانند آکواریوم استفاده می شود، زیرا قادر به تحمل بارهای مکانیکی بالا است.

مزایای اکریلیک برای ساخت استخر

  • لایه ها

در حالی که شیشه های مورد استفاده در استخرهای شنا از چندین ورقه شیشه به هم متصل شده اند، پنل اکریلیک لایه ای ندارد، بلکه به صورت سفارشی و به ضخامت مورد نظر ساخته می شود. این به این معنی است که در صورتی که شیشه ضربه بخورد، چون انعطاف پذیر نیست، یکی از لایه ها یا ورق های آن راحت تر می شکند.

علاوه بر پیامدهایی که بر ایمنی استخر خواهد داشت، از نظر زیبایی شناسی یک ضرر دیگر نیز دارد و آن این است: وقتی از شیشه استفاده می شود، مثلاً در یک استخر بی نهایت، کاربر می تواند همه چیز را ببیند. لایه ها، بر نتیجه تأثیر منفی می گذارد. نهایی

  • تعمیر

اگر شیشه استخر خراشیده یا ساییده شود چه اتفاقی می افتد؟ متأسفانه، جلا دادن شیشه ماده ای بسیار دشوار است. کاملاً برعکس پانل های اکریلیک که حتی با قرار گرفتن در استخر به راحتی جلا می شوند.

  • شفافیت

بسیاری از انواع شیشه های استخر به رنگ زرد و مخدوش شدن تصویر تمایل دارند. در مورد پنل اکریلیک استخرها که تا 92% انتقال نور، روشنایی عالی و دید بدون تحریف را ارائه می دهد، بدون شک بسیار بهتر از شیشه است، این اتفاق نمی افتد.

مزایای اکریلیک برای ساخت استخر

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×