ماهی گرین بارب

ماهی گرین‌ بارب

گرین بارب یک نژاد رنگی از تایگر بارب معمولی است. نژادهای دیگری وجود دارند، اما تایگر بارب و گرین بارب معمولی محبوب ترین آنها هستند. به نظر نمیرسد که این ماهیان به تعقیب کنندگی و خشنی تایگر بارب معمولی باشند ، اما با این حال توصیه میشود که آنها را در یک گروه ۷ تا ۸ تایی نگهداری کنید. رنگ آمیزی بدن آنها سبز مخملی بوده و ماهیان بسیار جذابی می باشند.

همچنین گرین بارب به صورت تجاری تکثیر می شود ، اما به محض این که تخم ریزی کردند باید از تخم ها جدا شوند. پرورش لاروها آسان است.

تغذیه: همه نوع غذای زنده ، یخ زده و پولکی را خواهند خورد. غذاهایی مثل گوشت دل خوب رنده شده را دوست دارند. مطمئن شوید که خوب تغذیه شده اند ، وگرنه ممکن است ماهی های آکواریوم شما را گاز بگیرند.

ماهی گرین بارب یا همان بارب سبز، ماهی ماجراجوی بازیگوشی است که رنگ بسیار درخشانی دارد. معمولا در انتهای باله‌های این ماهی سبز رنگ، رنگ نارنجی درخشانی وجود دارد که زیبایی این ماهی‌ها را صد چندان می‌کند.

بارب سبز دارای رنگ سبز همراه با نقره ای یا طلائی کمرنگ و همچنین دارای رنگ نارنجی در انتهای باله ها است.پوست بدن این ماهی دارای خاصیت فلوئورسانس بوده و می تواند نور تابش کند.ماهی با نشاطی است و بهتر است که در آکواریوم به صورت گروهی نگهداری شود.

بهترین تانک برای این ماهی،تانکی همراه با گیاه  و حداقل حجم ۱۱۰ لیتر دارای آب با پی هاش حدود ۶ تا ۷ می باشد.در آکواریوم این ماهی می توان تخته سنگ نیز قرار داد.اما باید توجه داشت که فضای کافی برای شنای این ماهی وجود داشته باشد. بارب سبز ماهی پر تحرکی است و ممکن است گاهی به سایر ماهی ها صدمه بزند و یا حتی باله های ماهی های بزرگتر و کند تر در حرکت را گاز بگیرد.

بهترین راه برای جفتگیری از این ماهی این است که تعدادی از این ماهی در یک آکواریوم نگهداری شود تا جفت مورد نظر یکدیگر را پیدا کنند. در هنگام تخمریزی ماهی ماده بر روی سطح صاف دراز کشیده و تخمریزی می نماید و سپس در پشت آن ماهی نر اسپرم خود را بر روی تخم ها ترشح می کند.بعد از حدودا” ۵ روز نوزادان از تخم خارج می شوند.در این هنگام باید آن ها را با نوزاد میگو یا غذاهای بسیار ریز تغذیه نمود تا زمانی که آن ها به اندازه ی کافی رشد کنند و بتوانند غذاهای معمولی را دریافت کنند.

بارب سبز نیاز دارد که با غذاهای گوناگون از جمله غذاهای خشک،غذاهای منجمد مانند کرم خونی و همچنین غذاهای زنده مانند میگوی آب شور و نوزاد سایر ماهی ها تغذیه شود.

این ماهی با ماهی هایی همچون گورامی، مولی، دم شمشیری، شارک، رامیزی، انواع لوچ ها و کت فیش ها سازگاری دارد و می توان آن ها را در کنار هم نگهداری نمود.

ماهی گرین بارب

ماهی استوایی آب شیرین

نگهداری از این ماهی استوایی آب شیرین نسبتا کار ساده‌ای است.

بهتر است بدانید که گرین بارب‌ها به راحتی زاد ‌و ولد می‌کنند و چندان نیاز به تمهیدات خاصی نیست.

خانه

آکواریوم گرین بارب‌ها حداقل باید 30 گالنی باشد. همچنین خانه‌ی آن‌ها باید به خوبی سرسبز باشد.

این ماهی‌های بازیگوش به فضایی برای شنا هم نیاز دارند.

بنابراین بهتر است در حین استفاده از صخره‌ها، شن، چوب و گیاهان آکواریومی به این نکته نیز به دقت توجه کنیم که فضای مناسبی را برای شنای آن‌ها در نظر بگیریم.

ماهی گرین بارب

همسایه ها

تقریبا می‌توان گفت که گرین بارب‌ها پرخاشجو و عصبانی نیستند و به خوبی با ماهی‌های هم اندازه‌ی خود کنار می‌آیند.

آن‌ها تنهایی را تاب نمی‌آورند و اگر تنها باشند به شدت خجالتی و گوشه‌گیر می‌شوند.

بهتر است در یک آکواریوم حداقل 5 گرین بارب نگهداری شود.

ماهی‌هایی که از نظر زیست محیطی در دما و شرایط آبی همسانی با گرین بارب می‌توانند به خوبی زندگی کنند، همسایه‌های خوبی برای این ماهی‌ها هستند.

البته توجه کنید که آکواریومتان ظرفیت مناسب را داشته باشد. برای مثال می‌توان از گربه ماهی بریستل نوز، گورومیاوپالاین و ماهی رنگین کمانی نئونی نام برد.

طول عمر و زاد و ولد

اگر شرایط زیستی سالمی برای گرین بارب‌ها فراهم نمایید، آن‌ها تا 4 سال عمر می‌کنند و در این مدت به سادگی زاد و ولد می‌کنند.

وقتی چند ماهی گرین بارب را داخل آکواریوم می‌گذارید، بعد از چندی آن‌ها با هم جفت می‌شوند. جنس ماده‌ی این ماهی در کف آکواریوم تخم‌ریزی می‌کند و جنس نر تخم‌ها را بارور می‌کند.

غذا

گرین بارب‌ها ماهی‌هایی هستند که در محیط طبیعی‌شان تنوع غذای بسیار گسترده‌ای دارند.

از خرچنگ‌های کوچک گرفته تا کرم و میگو و حشرات و گیاهان مختلف.

از این رو ایجاب می‌کند که ما نیز غذای متنوعی در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

شما باید به صورت منظم و سر ساعت به آن‌ها غذا بدهید. این غذا می‌تواند شامل کرم، بادمجان جوشانده شده، میگو و… باشد.

نکته‌ی آخر

مثل هر ماهی دیگری اطلاعات دقیق از چگونگی نگهداری از گرین بارب‌ها را نیز از متخصص و یا فروشگاه معتبری که این ماهی را از آن خریداری می‌نمایید دریافت کنید.ماهی گرین بارب

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.