اهمیت ابعاد جکوزی در ساخت آن

امروزه استفاده کردن از جکوزی و ریلکس کردن در جکوزی خواسته هر شخصی است، اما برای ساخت جکوزی باید ابعاد جکوزی مورد نظر خود را نسبت به جایگاه قرارگیری جکوزی انتخاب کنید. برای نصب جکوزی باید 30 الی 45 سانتی متر فضای خالی در اطراف جکوزی در نظر بگیرید.

به طور کلی جکوزی ها به 3 دسته تقسیم میشود:

جکوزی کوچک( 2 الی 4 نفره )

جکوزی متوسط( 4 تا 6 نفر )

جکوزی بزرگ( بیش از 6 نفر )

ابعاد جکوزی

جکوزی خانگی چیست؟

جکوزی خانگی یا وان جکوزی استخرهای کوچکی هستند که آب با فشار زیاد از پمپ های تعبیه شده در آن خارج می شود. جریان آب در جکوزی باعث افزایش گردش خون و رفع خستگی بدن می شود. این جکوزی ها با توجه به ابعاد مناسبی که دارند می توانند انتخاب خوبی برای استفاده در خانه باشند.

ابعاد جکوزی خانگی کوچک 2 نفره

با در نظر گرفتن به  ساخت سونا خشک و جکوزی شخصی در خانه، اصولا برای ساخت جکوزی و سونا از ابعاد کوچک استفاده میکنند. ابعاد مناسبی که برای ساخت جکوزی کوچک میتوان از ان برای خانه در نظر گرفته، طول بین 110 تا 140 و عرض 70 تا 75 است.

ابعاد جکوزی استاندارد

متاسفانه ابعادی دقیقی به عنوان ابعاد جکوزی استاندارد وجود ندارد. به عنوان مثال یک جکوزی 4 نفره بسته به اندازه، نیاز به فضا ممکن است برای استفاده راحت 2 بزرگسال مناسب باشد.

ابعاد جکوزی می تواند نسبت به خواسته هر شخصی متغیر باشد و تغییر کند. تمامی تجهیزات جکوزی از جمله نشیمنگاه، عمق آب، عرض جکوزی می تواند نسبت به محیط نسب متغیر باشد. فعالان در حوزه ساخت استخر ابعاد جکوزی را به سه دسته کوچک، متوسط، بزرگ تقسیم میکنند.

جکوزی کوچیک1تا3 نفره

در جکوزی کوچک با ابعادی که با توجه به فضای شما استاندارد اندازه گیری می شود، معمولا مورد استفاده 1 تا 3 نفر است.

ابعاد جکوزی

جکوزی متوسط 4تا6 نفره

بیشتر جکوزی ها جکوزی های متوسط هستند که در اغلب لوکیشن ها از جکوزی متوسط استفاده می کنند.

جکوزی های متوسط قابلیت استفاده تا 6 نفر را دارد که برای استفاده راحت تر و لذت برد بیشتر پیشنهاد میشود که مورد استفاده نهایتا تا 4 نفر همزمان باشد.

جکوزی بزرگ بیشتر 6 نفر

جکوزی که بیش از 6 نفر را در خود جای دهد و مورد استفاده بیش از 6 نفر باشد جکوزی بزرگ است. جکوزی با سایز بزرگ مناسب مکان هایی هست که محدودیتی برای ساخت ندارند. جکوزی های بزرگ معمولا با مقیاس زیر هستند:

طول :200 سانت به بالا

عرض:200 سانتی متر به بالا

از جکوزی های بزرگ بیشتر در استخر ها و ویلا ها استفاده میکنند به دلیل حجم زیاد آب و استفاده همزمان چند شخص باید دارای فضای زیادی برای ساخت باشد. جکوزی های بزرگ به هزینه های خیلی بیشتری برای ساخته شدن نسبت به جکوزی های متوسط احتیاج دارند. هرچه جکوزی بزرگتر باشه زمان ساخت آن و مصالحی که در ساخت جکوزی به کار میرود بیشتر میشود.

 

ابعاد جکوزی گرد

جکوزی گرد با جکوزی های دیگرکاملا فرق می کند.جکوزی های گرد می توانند از نظر اقتصادی مناسب تر و به صرفه تر باشد.  ابعاد جکوزی گرد، هم مانند دیگر جکوزی ها قابل تغییر است . میتوان با ساخت استخر برای ویلا و ساخت جکوزی گرد در کنار آن، فضایی شیک و زیبا برای خود و اطرافیانتان به وجود بیاورید. ابعادی که برای نصب جکوزی گرد احتیاج دارید با دیگر جکوزی ها متفاوت است.

ابعاد جکوزی

طرح های مختلف وان جکوزی خانگی

وان های جکوزی خانگی طرح های مختلفی دارند که در تعیین ابعاد آن ها تاثیر مستقیمی دارد. یک حمام میتواند با قرار گیری  یک وان جکوزی درون خود فضایی بسیار شیک و با کارایی بالا به شما تحویل دهد.میتوان از وان های گرد، مستطیلی و گوشه ای برای استفاده از وان جکوزی خانگی استفاده کرد. با انتخاب هر یک از این مدل ها برای جکوزی خانگی می توان اندازه آن ها را تغییر داد و نسبت به اندازه حمام شما ساخت و از آن استفاده کرد.

هزینه ساخت جکوزی

هزینه ساخت جکوزی می تواند نسبت به تمام مدل هایی که در ذهن دارید متغیر باشد زیرا برای هر سانت بزرگ تر شدن جکوزی مصالحی که در ساخت  به کار میرود باید بیشتر شود. برای برآورد قیمت ساخت جکوزی ، کارشناسان به صورت حضوری و بازدید از فضا می توانند قیمت اصلی را به شما ارائه دهند.

نتیجه گیری

بر اساس مطلبی که در این مقاله مشاهده کردید، ابعاد جکوزی طبق استاندارد های زیادی متغیر است. اما این موضوع جای نگرانی ندارد و شما میتوانید از فضایی که برای ساخت جکوزی اختصاص داده اید به بهترین شکل استفاده کنید و ابعاد جکوزی طبق محل قرارگیری تغییر دهید. شما میتوانید برای ساخت جکوزی و استخر خود با کارشناسان  گروه آکوا و مشاوران ما در تماس  باشید تا بتوانید از بهترین مشاوره و طراحی استخر و جکوزی برخوردار باشید و نهایت استفاده را ببرید.

02155957060       09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.