آکواریوم آب شیرین

آکواریوم آب شیرین یکی از انواع مختلف آکواریوم به حساب می‌آید که برای علاقه مندان به نگهداری ماهی ها و افرادی که به داشتن آکواریوم علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی میباشد

پروژه های آب شیرین

دراین فرم برخی پروژه های اجرا شده آکواریوم آب شیرین  را می توانید مشاهده و اگر قصد اجرای این اکو سیستم را دارید ایده بگیرید 

آکواریوم عظیم آب شیرین در استخر
آکواریوم آب شیرین در لابی
نمایش ویدیو درباره آکواریوم-عظیم-هتل-پارمیدا
نمایش ویدیو درباره آکواریوم-آب-شیرین-برج-نگین
پخش ویدیو

آکواریوم آب شیرین

آکواریوم آب شیرین یکی از انواع مختلف آکواریوم به حساب می‌آید که برای علاقه مندان به نگهداری ماهی ها و افرادی که به داشتن آکواریوم علاقه دارند گزینه بسیار مناسبی میباشد. در حالت کلی اگر بخواهیم آکواریوم آب شیرین را تعریف کنیم می توانیم بگوییم که به محیطی مصنوعی گفته می‌شود که توسط انسان ساخته شده و این امکان در این محیط به وجود می‌آید که انواع مختلف ماهی ها و آبزیان که با آب شیرین سازگار هستند را نگهداری نمایید. آکواریوم محفظه‌ای شیشه‌ای می باشد که ابعاد مختلفی داشته و ابعاد آن به صورت کامل شخصی سازی و همچنین این نوع آکواریوم به عنوان یک گزینه بسیار مناسب جهت زینت بخشیدن به محل کار یا منازل و به عنوان یک وسیله دکوری بسیار زیبا مورد استفاده قرار می گیرد.

نگهداری از ماهی در آکواریوم آب شیرین

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که داشتن یک آکواریوم آب شیرین کار بسیار ساده و همچنین نگهداری از ماهی و آبزیان نیز کار بسیار راحت و بی دردسری می باشد که اصلاً این طور نیست و نگهداری از آبزیان در سازگار با آب شیرین احتیاج به اطلاعات بسیار زیادی دارد تا بدانیم که شرایط مناسب برای نگهداری انواع مختلف آن ها و آبزیان به چه صورت بوده و بتوانیم شرایط لازم را برای زندگی سالم و بی دردسر آنها ایجاد نمایید.

مهمترین لوازم برای تهیه آکواریوم آب شیرین

در صورتی که شما قصد تهیه و ایجاد یک آکواریوم را دارید از مهم‌ترین مواردی که باید آنها را تهیه کنید لوازم اولیه استاندارد و مناسب جهت ساخت آکواریوم آب شیرین می باشد که از جمله مهمترین آنها مواردی هستند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • شیشه های مختلف برای تولید محفظه شیشه ای آکواریوم جهت نگهداری انواع مختلف ماهی ها و آبزیان
 • تهیه یک پایه بسیار مقاوم و مناسب جهت قرار گرفتن آکواریوم بر روی آن
 • تهیه دماسنج برای بررسی دمای آب برای زندگی آبزیان و ماهیان مختلف که قرار است در  آب شیرین نگهداری شوند
 • تهیه انواع مختلف فیلترها مانند فیلتر کف، فیلتر سطلی، فیلتر تاپ و همچنین فیلتر گپ برای انجام پاکسازی و تمیزکاری
 • تهیه شن مناسب برای ریختن در کف آکواریوم آب شیرین به منظور ایجاد زیبایی بیشتر درون آکواریوم
 • خرید و تهیه پمپ آب جهت تولید اکسیژن لازم درون آب
 • طرز تهیه هیتر یا همان حرارت دهنده برای آکواریوم آب شیرین
 • استفاده از تور صید ماهی مناسب جهت انتقال ماهی ها به درون آکواریوم آب شیرین
 • استفاده از انواع مختلف لوازم دکوری و نورپردازی برای ایجاد زیبایی بیشتر در نواحی و آب شیرین
 • تهیه لوازمی مانند شلنگ اکسیژن و و رابط شلنگ و موارد دیگر برای تولید اکسیژن لازم درون آب آکواریوم آب شیرین
 • تهیه انواع مختلف داروی ضدعفونی کننده آب درون آکواریوم  و همچنین کاندیشنر های ایجاد کننده تعادل درون آب
 • و بسیاری موارد دیگر این چنین

انجام فرآیند ضد عفونی کردن آب

از جمله مهمترین موارد در هنگام تهیه و راه اندازی آکواریوم شستن لوازم و تجهیزاتی که قرار است درون آکواریوم آب شیرین قرار گیرد می باشد. لازم است تا محفظه شیشه‌ای درون آکواریوم به صورت کامل مورد شستشو قرار گرفته است تا با استفاده از محلول غلیظ آب نمک و اسفنج درون محفظه آکواریوم را به صورت کامل نمک اندود کرده و همچنین بعد از ۲۴ ساعت محفظه درون آکواریوم را با استفاده از آب به صورت کامل شسته و این کار را سه بار تکرار میکنیم و هر بار به مدت ۲۴ ساعت زمان گذاشته تا ظرف آکواریوم آب شیرین به صورت کامل ضدعفونی گردد همچنین به منظور ضد عفونی کردن شن و ماسه های درون آکواریوم آب شیرین لازم است تا فرایند خاصی را انجام دهیم.

وسایل درون آکواریوم آب شیرین

ابتدا باید جنس سنگ ریزه ها را مشخص نمایید در صورتیکه سنگریزه ها پلاستیکی باشند با انجام فرایند نمک اندود کردن این سنگیریزه ها به صورت کامل ضدعفونی می گردند، اما در صورتی که از جنس مواد پلیمری و یا سنگی باشد برای ضدعفونی کردن آنها می‌توان از آب جوش استفاده نمود و این سنگ ها را در آب جوش به صورت کامل بجوشانید تا ضدعفونی گردد. همچنین در مورد دیگر از وسایل و لوازم موجود در  آکواریوم آب شیرین باید به جنس آنها توجه ویژه داشته باشیم چرا که انجام فرایند جوشاندن و یا نمک زدن به برخی لوازم و تجهیزات می‌تواند لوازم را خراب کرده و یا طول عمر مفید آنها را کاهش دهد.

انجام فرآیند بهینه سازی آب آکواریوم

بعد از آنکه فرایند لازم برای ضدعفونی کردن تجهیزات و لوازم آکواریوم به صورت کامل انجام شد و لوازم مورد نظر درون آکواریوم آب شیرین نصب شد باید فرآیند لازم برای بهینه‌سازی آب درون آکواریوم آب شیرین انجام پذیرد. در این مرحله لازم است تا مقدار مشخصی از آب را درون آکواریوم آب شیرین ریخته و مقداری کاندیشنر به آب مورد نظر اضافه نمایید. یکی از بهترین مایع های ضدعفونی کننده برای آب آکواریوم متیل بلو می باشد و از این مایع می توان برای از بین بردن یون های سنگین و نا مناسب استفاده نمود.

این فرآیند برای از بین بردن یون های سنگین و نامناسب تنها زمانی مناسب و کاربردی می باشد که ماهی ها را به درون آکواریوم آب شیرین وارد نکرده باشیم در صورتی که مایع درون آکواریوم در حال زندگی کردن باشند به انواع مختلف قارچ کش ها برای بهینه‌سازی آب و انجام فرآیند گندزدایی استفاده نماییم. در حالت کلی توجه به فرایند بهینه سازی آب آکواریوم موضوع بسیار حساس و حیاتی می باشد چرا که آب کیفیت خود را از دست داده و با انجام این فرایندها کیفیت آب مجدداً بازگشت پیدا می‌کند.

چرا آب سکون ؟

پروژه های اجرایی در بخش آکواریوم

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

09205958384

تصاویری گلچین شده از بسیاری از پروژه های آکواریوم های اور سایز و خاص  که توسط آب سکون طراحی و اجرا گردیده است ملاحضه نمایید و همچنین سرویس تخصصی ماهیانه بر اساس نوع پروژه برای آن ها برنامه ریزی و توسط تیم سرویس انجام می شود .

پل ارتباطی شیشه‌ای - تونل آکواریوم

زمان پروژه : 1395
موضوع پروژه : پل شیشه‌ای
ایجاد پل ارتباطی شیشه‌ای میان طبقات سوم دو ساختمان مجزا با طراحی و اجرای آکواریوم تونلی

لابی برج مسکونی - آجودانیه

زمان پروژه : 1391
موضوع پروژه :
اجرای آکواریوم آب‌شیرین با دید دو طرفه با دکورداخلی صخره سازی و مرجان‌های متنوع فضای این لابی را متفاوت نموده است.

استخر برج مسکونی - ولنجک

زمان پروژه : 1388
موضوع پروژه :
این آکواریوم آب شیرین که متناسب با انحنای موجود در فضا طراحی و اجرا شده، به خوبی توانسته حس زیبایی و نشاط را به ساکنین القا کند.

منزل مسکونی - پاسداران

زمان پروژه : 1393
موضوع پروژه :
با اجرای یک آکواریوم آب شیرین با دکور مرجانی و دید دوطرفه ما بین آشپزخانه و نشیمن، می‌توان فضایی دلنشین را احساس نمود

ویلای مسکونی - کاشان

زمان پروژه : 1391
موضوع پروژه :
محو نمودن ستون با اجرای آکواریوم در سالن این ویلا نتیجه طراحی مناسب و مکان‌یابی صحیح در زمان ساخت این ویلا بوده است.

آکواریوم در لابی هتل پارمیدا - مشهد

زمان پروژه : 1388
موضوع پروژه :
تماشای آکواریوم 25 هزار لیتری با صخره مرجانی چیزی نیست که بتوان از آن گذشت، جالب اینکه معمولا مسافران هتل خوب پارمیدا، این هتل را با آکواریوم زیبایش به یاد می آورند.

ویلای شخصی - جاده چالوس

زمان پروژه : 1386
موضوع پروژه :
طراحی یک آکواریوم 20 هزار لیتری قطعا استخر این ویلا را از بسیاری پروژه های مشابه متمایز نموده و نمای زیبای آکواریوم بزرگ و تصویرش در آب نظر هر بیننده‌ای را جلب خواهد کرد.

شرکت نوشابه جی نی - اصفهان

زمان پروژه : 1390
موضوع پروژه :
یک آکواریوم عظیم و زیبا در دفتر کار، گزینه‌ای است که به تمام مدیران عزیز ایرانی توصیه می‌کنیم. این پروژه در حال حاضر بزرگترین آکواریوم شهر اصفهان می‌باشد.

لابی برج مسکونی - الهیه

زمان پروژه : 1387
موضوع پروژه :
طراحی مناسب و اجرای دقیق سبب شده تا این آکواریوم آب شیرین مرجانی به صورت یک قاب شکیل در لابی خودنمایی کند و هیچ بخشی از تاسیسات از فضای لابی قابل رویت نباشد.

لابی - شهرداری ساری

زمان پروژه : 1393
موضوع پروژه :
آکواریوم آب شیرین اجرا شده با دکور داخلی صخره‌های مرجانی در لابی شهرداری ساری، مقابل درب ورودی علاوه بر استقبال خوب از شهروندان فضایی پر نشاط و با طراوت را به وجودآورده است.

املاک سروستان - نیاوران

زمان پروژه : 1392
موضوع پروژه :
یک آکواریوم آب شیرین چهارطرف دید زیبا با دکور مرجانی

منزل مسکونی-اصفهان

زمان پروژه : 1392
موضوع پروژه :
جانمایی آکواریوم در منزل یک نکته مهم جهت زیباتر جلوه دادن آن می باشد.

مطب پزشک - میرداماد

زمان پروژه : 1392
موضوع پروژه :
یک آکواریوم استوانه با دکور زیبا و رنگهای نشاط آور که احساس آرامش را در هر شخصی برمی انگیزد.

آکواریوم دفتر کار - دولت

زمان پروژه : 1391
موضوع پروژه :
دکور داخلی آکواریوم بی شک یکی از ارکان مهم زیبایی آکواریوم می‌باشد.‌

لابی برج مسکونی نگین - شهرک شهید محلاتی

زمان پروژه : 1387
موضوع پروژه :
آکواریوم بزرگ و صخره مرجانی آن، علاوه بر ایجاد یک نقطه عطف، فضای لابی را مملو از انرژی نموده است.

استخر شهرک مسکونی - بزرگراه بابایی

زمان پروژه : 1387
موضوع پروژه :
اجرای یک آکواریوم بزرگ با حجم آبگیر بیش از 9000 لیتر با طراحی صخره مرجانی مرکزی و اجرای دو پوشش متفاوت در دو طرف پروژه نماهای زیبا و منحصر بفردی را از آکواریوم برای افراد داخل استخر ایجاد نموده است.