۸ نکته طنز برای رد ۸ افسانه اشتباه

8 نکته طنز برای رد 8 افسانه اشتباه

بگذارید یکبار هم که شده جواب گزاره‌های اشتباه در مورد ماهی‌ها را به طنز و شوخی بدهیم تا ببینیم چه آش شله قلمکاری از آن در خواهد آمد. شاید آن زمان متوجه شویم که بعضی گزاره‌ها چقدر بی‌معنی و بی‌فایده هستند و یا چه میزان غلط. شاید این پاسخ‌ها کمک کنند تا ما کم‌تر بدون مطالعه و فکر حرف بزنیم و عمل کنیم.

1. ماهی‌ها احمق هستند

8 نکته طنز برای رد 8 افسانه اشتباه

 

انسان‌ها می‌خواهند به خودشان بقبولانند که باهوش‌تر از هر چیز دیگری در زمین هستند. این امر شاید گزاره صحیحی باشد اما مفهوم هوش به نسبت تعریف می‌شود. ما از ماهی‌ها توقع نداریم که نظریه‌های جدیدی در علم فیزیک بیافرینند. در ضمن اگر به نسبت هم نگاه کنیم، بسیاری از انسان‌ها فاقد درک و شعور اولیه از مناسبات اجتماعی‌شان هستند که این امر محال است در بین ماهی‌ها وجود داشته باشد.

در ضمن بر اساس آمار بسیار دقیقی باید گفت که هوش طوطی‌ها 20 درصد بیشتر از انسان است و فقط رو نمی‌کنند. ماهی‌ها که جای خود دارند. آن‌ها 20 درصد بالاتر از طوطی‌ها قرار دارند و به راحتی می‌توانند یک جدول را حل کنند و اگر نمی‌کنند به این خاطر است که کاغذ توی آب خیس می‌شود.

8 نکته طنز برای رد 8 افسانه اشتباه

2. ماهی ها به شما علاقه ای ندارند .

انسان‌ها ماهی‌ها را سر ذوق می‌آورند. ماهی‌ها دوست دارند که در آکواریوم و در نزدیکی انسان‌ها زندگی کنند، به دلیل اینکه انسان‌ها آموزش دهنده‌های خوبی برای آن‌ها هستند.

ماهی‌ها به خاطر نوع دوستی‌شان معروف هستند. همچنین رابطه‌ی خیلی گرمی‌ با صاحبان و انسان‌های اطرافشان برقرار می‌کنند. بعضی داستان‌ها می‌گویند که ماهی‌های پیرتر می‌گذارند که طعمه ماهیگیران شوند چرا که می‌دانند ماهی‌گیری کار لذت بخشی برای انسان‌ها است.

3.انواع جیرجیرک ها بیش تر از ماهی هاست .

در سال 1966 انجمن جیرجیرک‌ها در دو صفحه روزنامه نیویورک تایمز از این نالید که تعداد جیرجیرک‌ها بیشتر از ماهی‌ها است. آن‌ها به دنبال بالا بردن مشتریان خودشان بودند. بعد از این همه سال ما چرا هنوز باید حرف آن‌ها را باور کنیم؟

4.پرزیدنت ترومن ماهی هارا دوست نداشته.

از قضا هر کسی که این را می‌گوید سخت در اشتباه است. اصلا یک داستانی می‌گوید که هری‌ترومن یکبار که می‌خواست از آسانسور استفاده کند، همزمان در دو آسانسور باز شد. در یکی ماهی ‌هالیبوتی وجود داشت و در دیگری یک آهوی نر. هری بدون هیچ شکی وارد آسانسور اول شد.

5. ماهی ها برای تفریح یکدیگر را می خورند .

اصلا هم این مسئله درست نیست و چیزی برای تفریح انجام نمی‌شود. ماهی‌ها فقط وقتی انسان‌ها نگاهشان می‌کنند از سر لج به همدیگر تعارف می‌کنند که بیایند و آن‌ها را یک لقمه چپ کنند

6. نمی‌توانید به ماهی‌های پیر چیزی یاد بدهید

ماهی‌ها عاشق یاد گرفتن هستند و هرچیزی را که به آن‌ها یاد بدهید به خوبی تمرین می‌کنند. اگرچه ماهی‌های آب‌شیرین و آکواریومی ‌یک مقدار خجالتی هستند. پس شما باید یواشکی رفتار آن‌ها را زیر نظر بگیرید تا ببینید که کاری که به آن‌ها یاد داده‌اید را انجام می‌دهند یا نه. گزارش‌هایی رسیده که بعضی توانسته‌اند به مالی‌ها و لوچ‌هایشان یاد بدهند که سر صبح بروند روزنامه بخرند و میز صبحانه را آماده کنند.

7. ماهی‌ها تنها 3 ثانیه حافظه دارند

3 ثانیه؟ این که خیلی زیاد است. ماهی‌ها گاهی کمتر از 1 ثانیه حافظه دارند و گاهی اصلا یادشان می‌رود ماهی هستند.اصلا فرآیند تکامل از همین جا شروع شده است. میلیون‌ها سال پیش ماهی‌ای که فراموش کرده بود ماهی است به بیرون از آب می‌آید و بر حسب ضرورت تبدیل به تمساح می‌شود. یا ماهی‌های دیگری که به مرغ ماهی‌خوار، شیر، قورباغه و… تبدیل شده‌اند.

8. ماهی‌ها آب نمی‌خورند

این یکی به نظر درست می‌رسد

8 نکته طنز برای رد 8 افسانه اشتباه

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟