۶ نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی ها یکی از مهمترین فضاهای خانه می باشند و می توان گفت در هنگامیکه مهمان داریم تنها فضای خانه برای نمایش می باشند. دکوراسیون پذیرایی هم بایستی زیبایی داشته باشد و هم راحتی. این 6 نکته به شما کمک می کنند که پذیرایی زیبا، راحت و کاربردی داشته باشید.

چه مبلمانی مناسب فضای شما می باشد.

چه بخواین یک فضا را از ابتدا بچینید و یا از قبل داشته باشید و آنرا تغییر دهید بایستی بدانید که آیا مبلمان شما مناسب فضای شما می باشد یا نه. در زمان تغییر دکوراسیون شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا مبلمانی که داشتید در فضای شما به درستی کار می کرد یا نه . مثلا آیا مبلمان شما خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک برای فضای شما بوده یا نه.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

درآوردن نقطه کانونی

نقطه کانونی فضای شما جایی است که در هنگام ورود به فضا چشم شما به آن سمت کشیده می شود. اگر فضای شما از ابتدا نقطه کانونی مانند شومینه و … نداشته باشد. می توانید با نصب یک آیینه و یا تابلو بزرگ و یا یک دیوار با رنگ متفاوت نقطه کانونی داشته باشید. وقتی که نقطه کانونی فضای خود را درآوردید دور این نقطه کانونی مبلمان خود را بچینید تا یک دکوراسیون منسجم داشته باشید.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

پالت رنگی خود را انتخاب کنید

حتی اگر شما به رنگ های خنثی علاقه دارید بایستی پالت رنگی خود را درآورید و بدانید در چه تم رنگی دکوراسیونتان می خواهید باشد.داشتن پالت رنگی به شما کمک می کند که انتخاب راحتتری برای مبلمانتان داشته باشید و دکوراسیونی منظم و یکپارچه به وجود آورید.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

پذیرایی کاربردی و قابل استفاده و در عین حال زیبا

پذیرایی شما بایستی با سبک زندگیتان هماهنگ باشد به زبان ساده تر قابل استفاده باشد و در عین حال پذیرایی شما بایستی زیبا نیز باشد. شما نمی توانید یک مبل بگیرید که بسیار زیبا است ولی بسیار ناراحت و غیر قابل استفاده می باشد و بالعکس.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

به روشنایی ها دقت کنید

گرفتن وسایل روشنایی برای پذیرایی می تواند چالش برانگیز باشد ولی انتخاب درست روشنایی باعث می شود که فضای شما کامل شود. در پذیرایی ها ترکیب چندین مدل روشنایی پیشنهاد می شود. ترکیب لوستر(برای روشنایی کلی فضا)، آباژور رومیزی و پایه بلند(برای نورهای خاص فضا)، نورهای سقفی توکار و دیواری می توانند مناسب باشند. و در نهایت این روشنایی ها با دکوراسیون شما هماهنگ باشند.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

همه وسایل را از یک جا تهیه نکنید

شما می توانید وسایل خود را از یک فروشگاه وبه صورت یکجا بگیرید (به قول معروف به صورت ست فروشگاهی) در اینصورت خانه شما شوروم وسایل یک فروشگاه می شود ولی اگر وسایلتان را از فروشگاههای مختلف تهیه کنید و آنها را خود شما با هم ست کنید در این حالت دکوراسیون یونیک خود را دارید. این حالت ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد اما دکوراسیون خاص شما می شود.

6 نکته مهم در دکوراسیون پذیرایی

منبع یومی خانه 

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟