۵ گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

گربه ماهی ها به معنای واقعی کلمه متنوع ترین گروه ماهی هستند. هزاران گونه مختلف وجود دارد – بسیاری از آنها هنوز نامشخص هستند – که عمدتاً در آب های شیرین گرمسیری آمریکای جنوبی زندگی می کنند. اما گربه ماهی ها در همه قاره ها (به جز قطب ها) و هم در آب های شیرین و هم در آب های شور یافت می شوند. در این وبلاگ، ما بر روی گربه ماهی های آب شیرین از خانواده Loricariids یا plecos دهان مکنده تمرکز می کنیم.

Plecos آناتومی بسیار منحصر به فردی دارد. آنها دهان مکنده را نشان می دهند که می توانند از آن برای چسباندن خود به اجسام جامد، گیاهان آکواریوم و شیشه یا تزئینات آکواریوم استفاده کنند. این دهانه ها با دندانه های کوچکی پوشانده شده اند که از آن برای تراشیدن جلبک یا چوب استفاده می کنند.

بسیاری از آنها بدنه‌های زره‌پوشی نیز دارند و از آنها محافظت بیشتری در برابر شکارچیان فراهم می‌کنند. آنها دارای خارهای سینه ای و باله پشتی قوی هستند. آنها از آنها برای محافظت از خود یا منصرف کردن شکارچیان احتمالی از حمله استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند آنها را پخش کرده و در جای خود “قفل” کنند و خود را در شکاف ها و غارها فرو کنند. علاقه مندان باید بدانند که دست زدن به این ماهی ها باید با احتیاط انجام شود زیرا این “خارها” می توانند باعث ایجاد ضربات و بریدگی های دردناک شوند.

مراقبت از همه پلکوها، به خصوص آنهایی که سایز کوچک تا متوسط دارند، مشابه است. اکثر آنها همه چیزخوار و برخی متخصص گیاهخوار هستند و به راحتی جلبک ها را در آکواریوم می چرند. با این حال، اغلب اوقات، مقدار جلبک برای رفع نیازهای غذایی آنها کافی نیست و علاقمندان باید غذاهای تجاری آماده مانند گلوله، پولک یا ویفرهای پلکو فرموله شده را تهیه کنند. همچنین می توان آنها را با کاهوی بلانچ شده، اسفناج، لوبیا و نخود فرنگی تغذیه کرد. بسیاری از پلکوها از چوب نیز تغذیه می‌کنند و افزودن چوب دریفت نه تنها دکوراسیون آکواریوم شما را زیباتر می‌کند، بلکه غذای آنها را نیز فراهم می‌کند.

Plecos ماهی های پایین نشین هستند و از برخی مکان های مخفی قدردانی می کنند. تجهیز آکواریوم آنها با صخره، چوب دریفت، غارهای نارگیل و تزئینات دیگر توصیه می شود. برخلاف تصور رایج، بیشتر پلکوها به گیاهان سالم آکواریوم آسیبی نمی‌رسانند و برای آکواریوم‌های کاشته‌شده مناسب هستند.

در زیر لیست ما از 10 بهترین و جالب ترین پلکو برای آکواریوم شما آمده است:

  1. ZEBRA PLECO L46 (گورخری)

Zebra Pleco که با نام علمی Zebra Peckoltia نیز شناخته می شود، از خانواده Loricariidae است. این پلکو زیبا در بالای رودخانه آلتامیرا در رودخانه Xingu در برزیل زندگی می کند. این یکی از زیباترین پلکوهای موجود در سرگرمی است. بدنه زبرا پلکو با طرح های دیدنی سیاه و سفید (همانطور که از نامش پیداست) طراحی شده است. بسیاری آن را به درستی به عنوان تاج جواهر plecos در سرگرمی در نظر می گیرند.

Zebra Pleco صلح آمیز و مناسب برای سکونت در آکواریوم با اکثر ماهی ها است. این ماهی گیاهخوار است اما انواع دیگر غذاها را نیز می خورد. طیف وسیعی از غذاهای غرق‌شونده را می‌پذیرد که به‌صورت آنلاین و در فروشگاه‌های خرده‌فروشی آکواریوم، از جمله گلوله‌ها، پولک‌ها یا ویفرها در دسترس هستند.

این پلکوهای با اندازه متوسط نیازی به آکواریوم بزرگ ندارند. آن‌ها از آکواریوم‌هایی که به خوبی کاشته شده‌اند با مکان‌های پنهان زیادی که توسط غارهای نارگیل، چوب‌های خشک شده یا سنگ‌ها فراهم شده است، قدردانی می‌کنند. شیمی آب مهم نیست، اما ماهی معمولاً آب نرم را ترجیح می دهد و ماهی با طیف گسترده ای از شرایط آب سازگار می شود.

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

  1. LEOPARD FROG PLECO L134 (پلنگی)

پلکو پلکو (Peckolia Compta) که با نام Imperial Tiger Pleco نیز شناخته می شود، رنگ و نقش بسیار جذابی دارد. این یک گربه ماهی دهان مکنده است که متعلق به نابغه Pecoltia از خانواده Loricariidae است. بومی رود آمازون است. همانطور که از نامش پیداست، پلنگ پلکوها یک الگوی پلنگ مانند روی بدن خود دارند که ترکیبی از نوارهای سیاه و زرد در طول بدنشان است. نوجوانان جوان با خطوط بسیار کشیده تری شروع می شوند که با رسیدن به بلوغ به الگوهای نامنظم تری تبدیل می شوند.

این ماهی در اکثر آکواریوم ها رشد می کند. آنها آکواریوم های کاملاً مستقر و چرخه شده با آب تمیز، مقداری جریان و پارامترهای آب پایدار را دوست دارند. آکواریوم های آنها باید مکان های پنهان زیادی را فراهم کند. چوب رانده شده، صخره ها، گیاهان آبزی و دیگر تزئینات آکواریومی را می توان برای تجهیز زیستگاه آنها استفاده کرد. آنها به طور مسالمت آمیز با ماهی های دیگر زندگی خواهند کرد.

این ماهی به یک آکواریوم بزرگ نیاز ندارد و یک مخزن 20 گالنی به خوبی نگهداری شده مناسب خواهد بود. پلنگ پلکوها همه چیزخوار هستند و به رژیم غذایی متنوعی از جمله پوشش گیاهی و پروتئین نیاز دارند. توصیه می کنیم از غذای ماهی باکیفیت، از جمله ویفر، گلوله، یا پولک تغذیه کنید.

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

  1. GOLD NUGGET PLECO L018

Gold Nugget Pleco L018 که با نام علمی Baryancistrus xanthellus نیز شناخته می شود، گربه ماهی است که به طور گسترده در Rio Xingu در آمازون، برزیل یافت می شود. این ماهی بسیار زیبا با رنگ‌بندی خیره‌کننده است که شامل لکه‌های متضاد طلایی/زرد روی بدن و نوک زرد روی باله‌های پشتی و دمی است.

این ماهی نسبت به سایر تانک‌ها صلح‌آمیز است، اما نرها ممکن است نسبت به دیگر پلکوهای نر منطقه‌ای‌تر باشند. این ماهی تقریباً هر چیزی از جمله کرم‌های خونی، جلبک‌ها و سایر مواد گیاه‌مانند را می‌خورد، اما به طور کلی به گیاهان سالم آکواریوم آسیبی نمی‌رساند. این یک غذاخور سخت نیست و به راحتی پولک های تجاری یا ویفرهای جلبکی را می پذیرد. می توانید رژیم غذایی آن را با برش های سیب زمینی، خیار، کدو سبز یا برگ کاهو با قرار دادن آنها در کف آکواریوم تکمیل کنید.

از آنجایی که پلکوهای با اندازه متوسط هستند، گلد ناگت پلکوها نیازی به آکواریوم‌های بزرگ ندارند، اما از پناهگاه‌ها/مکان‌های مخفی مانند غارها، چوب‌های دریفت یا صخره‌ها استقبال می‌کنند. شیمی آب نیز حیاتی نیست و ماهی با طیف وسیعی از شرایط آب سازگار می شود. با این حال، گلد ناگت پلکو باید در آب تمیز، فیلتر شده و اکسیژن دار نگهداری شود. یک فیلتر قوطی خوب و تعویض منظم آب این نیازها را برطرف می کند. تعیین جنسیت در نوجوانان ممکن نیست، اما زنان بالغ پیشانی باریکتر و گردتر از مردان دارند.

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

  1. BLUE PHANTOM PLECO L128

Blue Phantom Pleco L128، Hemiancistrus sp، یک ماهی دهان مکنده با رنگ درخشان است. بدنه آبی کبالتی عمیقی دارد که با الگوی مشخصی از نقاط سفید پاشیده شده است.

Blue Phantom Pleco بومی رودخانه ریو اورینوکو در ونزوئلا است. نسبت به سایر تانک‌ها صلح‌آمیز است، اما نرها ممکن است نسبت به مردان دیگر منطقه‌ای یا تهاجمی‌تر باشند. تعیین جنسیت این ماهی دشوار است اما نرها سر و ادنتدهای بزرگتری روی گونه ها و اولین باله سینه ای دارند. این ماهی همه چیزخوار است و به راحتی تغذیه می شود. هم از رژیم های گیاهی و هم از رژیم های گوشتی لذت می برد. جلبک ها و هر غذایی که در کف آکواریوم پیدا کند را می خورد. به راحتی پولک های تجاری یا ویفرهای جلبکی را می پذیرد. رژیم غذایی آن را می توان با تکه های سیب زمینی، خیار، کدو سبز یا کاهو تکمیل کرد.

آبی فانتوم را می توان در آکواریوم های متوسط نگهداری کرد. آکواریوم آن‌ها باید با چوب یا صخره‌ها پوشانده شود، زیرا برای احساس امنیت و آرامش به مکان‌هایی برای مخفی شدن نیاز دارند. شیمی آب حیاتی نیست و ماهی ها با طیف وسیعی از شرایط آب سازگار می شوند، اما آنها باید ثابت نگه داشته شوند. این ماهی برای یک آکواریوم اجتماعی نیز خوب است.

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

  1. PLECO دلقک

دلقک پلکو (Clown Pleco) که با نام علمی Panaque Maccus نیز شناخته می شود، گربه ماهی بسیار محبوبی است که به دلیل رنگ و طرح زیبای آن است. این فیدر پایین در ونزوئلا و کلمبیا یافت می شود. بدنه این پلکو تا حد زیادی قهوه ای تیره تا مشکی با الگوی متضاد نوارهای روشن/سفید روی بدنه آن است.

نرها ممکن است نسبت به سایر نرها بیشتر ارضی یا تهاجمی باشند، اما دلقک پلکو نسبت به سایر همتایان تانک صلح جو است. این ماهی چوب و سایر غذاها و مواد گیاهی را می خورد. دلقک پلکو دوست دارد چیزی بجود و اگر در دسترس آنها باشد، از چوب خشک شده، کدو، خیار و سایر سبزیجات قدردانی خواهند کرد. از طرف دیگر، آنها باید از غذاهای ماهی با کیفیت بالا مانند گلوله، پولک یا ویفر تغذیه شوند.

Clown Plecos در آکواریوم های کوچک به خوبی عمل می کند. آکواریوم آنها به دلیل اشتهای آنها باید با چوب چوبی مبله شود. افزودن سنگ ها و تزئینات دیگر که Clown Pleco می تواند پنهان شود نیز توصیه می شود. با توجه به پارامترهای آب پایدار، Clown Pleco با طیف گسترده ای از شرایط آب سازگار خواهد شد.

5 گربه ماهی زیبا برای آکواریوم شما

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.