۵ مزیت داشتن آبنما در خانه

می توانید یک آبنمای سرپوشیده را مانند یک اثر هنری کاربردی برای خانه خود در نظر بگیرید. نقاشی‌ها و مجسمه‌های سنتی زیبا هستند، اما مزایای زیادی ندارند. از سوی دیگر، آبنماهای سرپوشیده نه تنها زیبا هستند، بلکه می توانند به سمت ایجاد مکانی سالم تر و آرامش بخش تر برای زندگی کمک کنند. اغلب اوقات، مردم از دانستن مزایای بسیاری که این فواره ها ارائه می دهند شگفت زده می شوند.

1. ایجاد یک محیط آرام و بدون استرس

 اگر شما هم مثل اکثر مردم هستید، احتمالاً از زمانی که صبح از رختخواب بیرون می آیید تا زمانی که شب به خانه می رسید، دائماً در حال حرکت هستید. سرعت سریع زندگی مدرن، عمل ساده وجود را کاملاً استرس زا کرده است. وقتی بعد از یک روز پرمشغله به خانه می رسید، به احتمال زیاد فقط می خواهید استراحت کنید. افزودن آبنمای سرپوشیده به فضای شما راهی فوق العاده برای ایجاد محیطی آرام و دلپذیر است.

ثابت شده است که صدای آب جاری در کاهش استرس موثر است. از آنجایی که استرس تأثیر منفی زیادی بر بدن و ذهن دارد، هر کاری که بتوانید برای تسکین آن انجام دهید می تواند منجر به سلامتی بهتر شود.

2. کمک به خواب بهتر

 اگر در شب برای به خواب رفتن مشکل دارید، یک آبنمای سرپوشیده ممکن است بتواند به شما کمک کند. از آنجایی که صدای آب بسیار آرامش بخش است، می تواند راحت تر به خواب رود. همچنین می تواند به شما کمک کند در طول شب عمیق تر بخوابید و کمتر از خواب بیدار شوید. در نتیجه، ممکن است در طول روز احساس شادابی و هوشیاری بیشتری پیدا کنید.

 3. بهبود کیفیت هوای داخل خانه

 به گفته لوکس واتر والز ، آبنماهای داخلی در بهبود کیفیت هوای داخلی بسیار موثر هستند. آنها نه تنها هوا را به خوبی مرطوب نگه می دارند، بلکه به از بین بردن آلاینده های موجود در هوا نیز کمک می کنند. با وارد کردن مقدار کمی رطوبت به هوای داخل خانه، می توان از مشکلات خشکی جلوگیری کرد.

علاوه بر این، یون‌های منفی که توسط آب جاری ایجاد می‌شوند می‌توانند به حذف گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی و دیگر آلاینده‌های دارای بار مثبت از هوا کمک کنند و هوای سالم‌تری برای تنفس ایجاد کنند.5 مزیت داشتن آبنما در خانه

 4. پوشاندن صداهای ناخواسته

 اگر همسایه‌های پر سر و صدا، سگ‌هایی که پارس می‌کنند، ترافیک پر سر و صدا یا سایر انواع آلودگی صوتی  در این نزدیکی دارید، یک آبنمای سرپوشیده می‌تواند کمک زیادی به شما کند. صدای آب که به آرامی در فواره می چکد می تواند به پوشاندن صداهای دیگر کمک کند و خانه شما را آرام و ساکت نگه دارد.5 مزیت داشتن آبنما در خانه

 5. ایجاد یک نقطه کانونی زیبا

 از نقطه نظر طراحی، یک آبنمای سرپوشیده می تواند نقطه کانونی باورنکردنی برای افزودن به هر اتاق باشد. طراحان امروزی فواره هایی خلق می کنند که واقعاً چشم نواز هستند و آنها را شبیه به آثار هنری کاربردی می کنند. افزودن یکی از این فواره ها به فضای خود می تواند به شما کمک کند خانه ای زیبا و متعادل ایجاد کنید.

از آبنماهای رومیزی کوچک گرفته تا آبنماهای دیواری بزرگ، انواع مختلفی از سبک های مختلف موجود است که می توانید برای زیباتر کردن فضای خود از آنها استفاده کنید.5 مزیت داشتن آبنما در خانه

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟