۵ دلیل برای داشتن گیاهان در دکوراسیون

5 دلیل برای داشتن گیاهان در دکوراسیون

شما هم مثل من وقتی تو یه دکوراسیونی گیاه باشه حالتون خوب می شه؟ دکوراسیون شما با گیاهان تکمیل می شود و گیاهان به دکوراسیون شما رنگ می دهند. در این مقاله پنج دلیلی که چرا باید در دکوراسیون گیاه داشته باشیم، توضیح داده شده است.

گیاهان فضاهای خالی و بلااستفاده خانه را پر می کنند

من از فضاهای مرده خونه اصلا خوشم نمی آد شاید هم خیلی مینیمال نیستم. بنابراین هر موقع گوشه های مرده خانه ای را می بینم در ذهنم آنرا با گیاهان پر می کنم. بهترین و کارا ترین راه برای پر کردن گوشه های خالی و مرده خانه ها به کار بردن گیاهان است.

5 دلیل برای داشتن گیاهان در دکوراسیون

گیاهان دیوارهای بزرگ شما را در کنار مبلمان شما کامل می کنند

در دکوراسیون وقتی یک دیوار بزرگ و با طول زیاد داشته باشیم همیشه مسئله این است که چگونه طول دیوار را به زیبایی دکور کنیم چون وسایل بزرگ هم برای دیوارهای طولانی اندازه نیستند و باعث می شوند جلوی دیوار یک کوتوله دیده شوند.

در یکی از پروژه ها ، مشتری من می خواست دیوار بزرگ خانه اش را با یک کنسول قدیمی پر کند که به علت ظول زیاد دیوار کنسول در دیوار گم می شد و کافی نبود. در نهایت با قرار دادن یک گیاه بزرگ در کنار کنسول از گم شدن کنسول روی دیوار بزرگ کم کردیم.

گیاهان خطوط تیز دکوراسیون شما را نرم می کنند

در بسیاری موارد با گذاشتن گیاهان در کنار مبلمان و یا میز تلویزیون به نرم کردن خطوط مبلمان کمک می کنید. با لطافت و نرمی گیاهان، لبه های زاویه دار مبلمان را تلطیف کنید و به گرم شدن خانه خود کمک کنید.

حتما از گیاهان در حمام ها و دستشویی ها استفاده کنید تا محیط سرد و سخت آنها را لطافت ببخشید.

گیاهان به دکوراسیون شما زندگی می بخشند

حتما با خود می گویید که این امر بدیهی است چون گیاهان زنده هستند اما گیاهان در خانه شما نشاندهنده نشاط، شادابی و در نهایت زندگی شما هستند. سبزی گیاهان به فضای شما زندگی می بخشد و این به این موضوع بر می گردد که طبیعت خواهان نیرو بخشیدن به ما انسانها می باشد.

5 دلیل برای داشتن گیاهان در دکوراسیون

گیاهان به خانه شما رنگ می دهند، بدون اینکه این رنگ در تضاد با رنگ های دیگر در دکوراسیون شما باشد

مهم نیست که ترکیب رنگ دکوراسیون شما چه باشد سبزی گیاه هیچ تضادی با هیچ ترکیب رنگی ندارد. اگر شما در استفاده از رنگ ها در دکوراسیون محتاط هستید و ترجیح می دهید از رنگ های خنثی در دکوراسیون خود داشته باشد، از گیاهان در دکوراسیون خود بدون ترس استفاده کنید تا به خانه تان رنگ بدهند.

حس حضور در طبیعت

وجود تکه ای کوچک از طبیعت مانند گیاهان آپارتمانی، می تواند حس حضور در طبیعت را تقویت کند و حس آرامش، سرزندگی و مثبتی به افرادی که در آن فضا حضور دارند بدهد.

عایقی طبیعی برای نویز محیطی

ساختار گیاهان می تواند نقش عایق در برابر نویز ها و صداهای محیط را ایفا نماید و سطح آن ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. این امر با توجه به شرایط خانه های آپارتمانی، می تواند امتیاز مثبت و قابل توجهی باشد.

روح بخشی به دکوراسیون داخلی

گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند. حتی برگ های سبز گیاهان آپارتمانی دارای طیف متنوعی می باشند. این تنوع زیبا و قابل توجه می تواند زیبایی و رنگ های بیشتری را به دکوراسیون داخلی شما اضافه کند. همچنین می توانید با انتخاب گلدان های جذاب با رنگ ها و فرم های متنوع برای این گیاهان، رنگ و جلوه متفاوتی به دکوراسیون محل مورد نظر تان بدهید.

در صورتی که فضای مورد نظر شما دارای راه پله  باشد می توانید با قرار دادن گلدان های زیبا بر روی پله ها نمای خاص و حس و حالی ویژه به آن ببخشید. به علاوه فرم برگ های گیاهان تاثیر متفاوتی در دکوراسیون داخلی دارد. برای برگ های گرد و آویزان نسبت به برگ های تیز و ایستاده تر حس آرامش بیشتری ایجاد می کنند. توجه به این مورد برای ایجاد حس مورد نظر در فضای مدنظر شما، تاثیر مثبتی دارد.

با گل ها و گیاهان زیبایی بصری را به دکوراسیون داخلی بیاورید

جلوه و زیبایی برگ ها و گل های طبیعی گیاهان، در نوع خود خاص و منحصر به فرد است. نمای ایجاد شده توسط گیاهان، دکوراسیونی داخلی متفاوتی ایجاد خواهد کرد که زیبایی آن در ذهن بیننده ماندگار خواهد بود. همچنین می توانید رنگ و طرح المان هایی از قبیل مبلمان، پرده ها ، دیوارپوش ها و موارد دیگر را متناسب با نوع و رنگ گل و گیاهان انتخاب نمایید تا هارمونی زیبایی در فضای خود ایجاد کنید و دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فردی داشته باشید.

5 دلیل برای داشتن گیاهان در دکوراسیون

ایجاد پویایی و نشاط در دکوراسیون داخلی

حضور در مجاورت گیاهان حس سر زندگی و نشاط را به انسان بر می گرداند و او را از حالت دلمردگی و روزمرگی زندگی ماشینی خارج می کند. علاوه بر این، حضور گیاهان و نیاز به نگه داری آن ها سبب می شود افراد روحیه مسئولیت پذیری بیشتری پیدا کنند و خود را در قبال نگه داری و سالم نگه داشتن آن ها مسئول بدانند.

نقش مثبت برای بهبود دکوراسیون داخلی

گیاهان آپارتمانی المانی بسیار مناسب برای پر کردن فضا های خالی و بلااستفاده هستند. این عناصر می توانند با برگ ها و گل های زیبا و جذابی که دارند، به خوبی جلوه دهی کنند و فضای داخلی را از حالت خالی و خلوت بودن خارج نمایند. در صورت استفاده از گیاهان برای این منظور، تناسب ابعاد و ارتفاع آن ها اهمیت زیادی دارد و بهتر است که از نمونه هایی استفاده شود که ارتفاع کافی را داشته باشند.

علاوه بر این، گیاهان آپارتمانی می توانند در صورتی که ابعاد و جلوه مناسبی داشته باشند، به عنوان المان محوری و برای نقطه کانونی به کار برده شوند. جلوه گیاه و گلدان آن، نمای زیبا و منحصر به فردی ایجاد خواهد کرد.

منابع: یویم خانه -ساختمون

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟