پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی ۲۰۲۲-۲۰۲۳

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

آیا به دانستن ترندهای مدرن و سبک های داخلی  در فصول آینده علاقه دارید؟ یا به عنوان یک معمار و طراح داخلی به دانستن آن نیاز دارید؟

توسعه طراحی داخلی تحت تأثیر عوامل زیادی است. این جهانی شدن و ظهور متریال های جدید، ترندهای جدیدی را نیز هر ساله در پی خواهد داشت.اما اصلی ترین و شاید تعیین کننده ترین عامل میزان درک کاربران فضا از راحتی و زیبایی شناسی در طراحی فضای زندگی  در دنیایی  است که دائما در حال تغییر است از این رو  پیش بینی می شود جستجوی راه حل های جدید و ترکیب رنگ ها و عناصر سبک های مختلف در یک فضای داخلی  اساس طراحی در سال 2023 است.

طرح ها و ترندها به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید که چگونه اتاق را به سلیقه خود  مطابق با معیارهای روز بسازید البته انتخاب سبک طراحی بستگی به موارد زیر دارد:
برنامه ریزی فضایی (جابجایی دیوارها ، نصب پارتیشن) یا منطقه بندی فضا؛
انتخاب متریالهای تکمیلی ، مبلمان ، روشنایی؛
انتخاب پارچه (پرده ، روکش مبلمان ، فرش)

واژه مد برای تزئین فضا به سبک واحدی برای دیزاین فضا، که به تدریج در حال تبدیل شدن به ایده های نوین تراست اطلاق می شود و در حال حاضر طراحان پروژه هایی را به وجود می آورند که در آنها چندین سبک به طور ارگانیک مخلوط شده اند برخی طراحان تماما تابع ترندها و برخی نه به طور کامل و در بعضی موارد از انها کمک میگیرند.

در این میان معماران و طراحان داخلی زیادی نیز وجود دارند که معتقدند نباید تابع ترندها بود با این وجود با ترندهای پایدار و طبیعی که روز به روز در حال پیشرفت هستند با ترندهای گذشته فاصله زیادی پیدا کرده اند و کمتر کسی پیدا میشود که بتواند حداقل از استفاده از چند مورد از انها چشم پوشی کند !

با ترکیب مناسب عناصر (اعم از مبلمان ، اکسسوری یا متریال های تکمیل کننده) ، فضایی کاربردی و راحت به دست می آید. در حالت ایده آل ، سبک کلی در طراحی یک آپارتمان (خانه) باید مطابق با ترجیحات ، سلیقه ها و شخصیت صاحبان خانه با تاثر از ترندها باشد. در سال 2023 هنگام ایجاد دکوراسیون داخلی منحصر به فرد ، طراحان عمدتا گرایش های زیر را دنبال میکنند:

  • عملکردی که به ضرر  فلسفه زیبایی شناختی نباشد و بالعکس
  • حداکثر استفاده از نور طبیعی ؛
  • سازگاری با محیط زیست

پایداری روندی است که سالهاست جایگاه خود را از دست نداده است. این به معنای استفاده از مواد طبیعی و مواد ساخته شده از چوب طبیعی ، سنگ ، با نقوش و بافت های برجسته یا اشکال ارگانیک است که در آینده بسیار محبوب خواهند شد.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

اشیاء هنری طبیعی  با فرم های ارگانیک نیز می توانند سبک منحصر به فردی را به فضای داخلی اضافه می کنند.
در ترند های آینده  آپارتمان ها در ساختمانهای جدید بدون بالکن نیستند و بالکن به عنوان حوزه ای در  امتداد اتاق نشیمن یا  به عنوان یک باغ مینیاتوری درخانه تبدیل می شود.
در مورد مبلمان گرایش طراحان در استفاده از مبلمانی است که بتوان در داخل و همینطور فضای بیرونی از آنها استفاده کر که  این موضوع به لطف مواد طبیعی و منسوجات امکان پذیر می شود.

درخشش

فراوانی بافت ، استفاده از جزئیات فلزی طلایی در دکوراسیون ، رنگ های روشن و منسوجات جذاب – همه اینها  پیش بینی می شود برای طراحی داخلی در 2023 مناسب باشند.
این روند  میتواند با پرده های سنگین و جزئیات براق تکمیل شود . بنابراین هرچه آینه ، درخشش ، پارچه های بافت دار  در فضا بیشتر باشد ، بهتر است. نکته اصلی این است که زیاده روی نکنید ، به ویژه هنگام تزئین خانه و آپارتمان های کوچک.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

پویایی

ویژگی دیگر ترند 2023 خطوط هندسی واضح ، استفاده از مصالح بدیع و جزئیات ساخته شده به سبک صنعتی است: لامپ روی سقف ، مش فلزی همچنین منسوجات با الگوهای هندسی پیچیده در تنالیته های متضاد.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

ریشه های تاریخی

در طراحی داخلی سال 2023  توجه به ریشه های تاریخی نیز از ترند های محبوب طراحان پیش بینی می شودکه این امر با استفاده از عتیقه جات ، دکور کلاسیک ، گچبری ها  و تذهیب محقق شده است. در منسوجات ، سایه های پیچیده و عمیق ترجیح داده می شود: یاقوتی کبود ، سبز زمردی ، شرابی.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

سبک های بومی و محلی

در عصر جهانی شدن ، سبک های بومی و قومیتی رنگارنگ ، از جمله در فضای داخلی ، بیش از هر زمان دیگری مورد استقبال قرار گرفته است. در دکوراسیون2023 پیش بینی می شود  از مبلمان ، مجسمه ها واکسسوری ها، منسوجات اصلی هر قوم بیشتر استفاده شود. از حصیرهای بافته شده تا فرش های پشمی رنگارنگ با نقوش قومی.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

چوب پنبه

این ماده طبیعی گرمای خاصی را به طراحی فضا می بخشد و به عنوان عایق صدا کاملاً مناسب است. چوب پنبه به طور گسترده ای در ساختمان سازی نیز استفاده می شود و در فصول اینده به نظر میرسد کاربرد بیشتری یابد.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

مبلمان :

مبلمان حصیری ساخته شده از چوب و مواد طبیعی برای اتاق نشیمن مدرن و برای ایجاد راحتی ، تأکید بر سبک در فضای داخلی 2023 توسط طراحان توصیه شده که میتوان همراه با چوب ،حصیر یا نی ترکیب شود.

چرم با رنگ قهوه ای

چرم به رنگ قهوه ای یا شاه بلوطی همیشه مد است. در فصل آینده ، نیز پیش بینی می شود چرم در فهرست متریال برندهای برجسته قرار خواهد گرفت.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

قطعات فلزی

در دکوراسیون و مبلمان ، فلزات و استیل تقریباً همیشه حضور دارند در فصول آینده  اولویت به آلیاژهای سفید جلا داده شده یا فولاد سیاه داده می شود. نقره و نیکل نیز دوباره در حال محبوب شدن هستند.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

رنگهای طبیعی

هنگام طراحی داخلی آپارتمان یا خانه در 2023 ، لازم است نه تنها روندهای رایج در سبک های دکوراسیون ، بلکه رنگ ها را نیز در نظر بگیرید. پطبق پیش بینی در فصل آینده موارد زیر ترند خواهند شد:

  • ترکیبی از سایه های خاکستری ، گرافیت و سفید با لکه های روشن از همه نوع رنگ ؛
  • طیف پاستلی از رنگهای خاکی روشن تا کرم ؛
  • سایه های سبز طبیعی: از رنگ روشن و نعناعی گرفته تا سبز تیره
  • تنالیته رنگ آبی: آکوامارین روشن ، خاکستری آبی ملایم و…

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

هنگام طراحی داخلی فضا توصیه می شود در مورد پالت اصلی و رنگ های مکمل از توصیه های موسسه رنگ Panton استفاده شود.

منطقه بندی اصلی ترین ترند فصل است!

منطقه بندی هوشمند یکی از اصلی ترین روندهای طراحی داخلی در سال 2023 است. این نشان دهنده تقسیم مشروط فضا به قسمتها یا امکان تبدیل آن برای ایجاد جلوه بصری سبک تر است.این امر با کمک پارتیشن های کشویی یا شفاف ، پارچه ها ، مبلمان و همچنین پانل های مختلف – ثابت یا قابل حمل تحقق می یابد.
یکی دیگر از گرایش های طراحی برای سال 2023 ، ادغام مناطق کار با فضاهای زندگی خواهد بودکه به طور قابل توجهی عملکرد اتاق نشیمن را افزایش می دهد و فضای قابل استفاده بیشتری ایجاد میکند.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

طراحی هوشمند

فناوری های پیشرفته برای مدت طولانی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده اند. آنها می توانند برای تنظیم درجه حرارت یا کیفیت هوا در اتاق ها استفاده شوند. همچنین فضایی برای پیشرفت های تکنولوژی هوشمند در طراحی داخلی ایجاد کنند.
استفاده از فناوری در فضای داخلی به بخشی اجباری و نامرئی در سال 2023 تبدیل خواهد شد.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

راحتی حرف اول را می زند

در آینده راحتی در طراحی هر خانه یا آپارتمان ،با صرف نظر از اندازه آن ، به ویژه در چیدمان اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین خرید مبلمان با کیفیت بسیار مهم است.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

اکسسوری ها

اشیاء تزئینی بر روی شلف های دیواری ، منسوجات ، نور و مبلمان تکمیلی  اجزای دکوری ولی ضروری محسوب می شوند بنابراین ، اشیاء اگر به درستی انتخاب شوند در کنار مبلمان جلوه بیشتری ایجاد می کنند.

الزامی برای پیروی از ترندها و قوانین توصیه شده قطعا وجود ندارد و دنیا در حال تغییر است اما قانون اساسی این است که طرح را با عناصر غیر ضروری و رنگهای بیش از حد عجیب و غریب دیزاین نکنید پس از آشنایی با پیش بینی ترندهای 2023 همچنین رنگ بندی ها نکات زیر را فراموش نکنید:
به طور خلاصه: قبل از شروع ، باید در مورد سبک اتاق تصمیم بگیرید. رنگ ها نقش مهمی ایفا می کننند پس انتخاب رنگ، متریال و اکسسوری ها را با توجه به سبک دکوراسیون فضا انتخاب کنید.

پیش بینی ترندها و سبک های طراحی داخلی 2022-2023

تحریریه معماری آرل
منبع: .indecortrends

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟