نرده شیشه ای نشکن

نرده شیشه ای نشکن

یکی از سازه های شیشه ای که جایگاه خوبی در طراحی ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی توانسته به خود اختصاص دهد، نرده های شیشه ای می باشد. شفافیت شیشه زیبایی منحصر به فردی به دکوراسیون محیط شما می دهد. در ساخت نرده های شیشه ای از شیشه سکوریت استفاده می شود.

شیشه های این نرده ها که سکوریت می باشند، حرارت دیده هستند و با حفظ شفافیت خود، مقاومت بیشتری در برابر ضربه و حرارت دارند. زمان شکست این شیشه ها، تکه هایی که به وجود می آیند تکه های ریز با لبه های خم هستند که آسیبی نمب رسانند و کاربردهای گوناگونی دارند که سازه هایی که در ساخت آن ها از شیشه استفاده شده است، می توان به درب های شیشه ای اتوماتیک و یا آلاچیق های شیشه ای اشاره کرد.

نرده شیشه ای نشکن

کاربرد نرده های شیشه ای

نرده های شیشه ای نیز مانند سازه های شیشه ای دیگر کاربرد های متنوعی دارند، از این نرده های شیشه ای می توان در حفظ بالکن ها، پلکان و یا استخر استفاده می کنند. اگر از این نرده های به عنوان حفاظ بالکن خود استفاده می کنید، علاوه بر حفاظ ،یک نمای عالی را نیز در اختیار دارید و همینطور با عبور نور خورشید می توانید از این مزیت نیز لذت ببرید و همچنین نمای لوکسب به بالکن خود بدهید.

علاوه بر تمامی این موارد این نرده ها در رنگ های متنوع نیز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید اما یک نکته قابل توجه این است که می توانید به طور متحرک نیز از آن ها استفاده کنید. یکی از مکان هایی که استفاده از نرده های شیشه ای یکی از بهترین گزینه برای آن هاست، ویلاها می باشند که یک منظره جذابی از دریا،جنگل یا باغ را می دهند. علاوه بر ویلاها این نرده ها در بالکن بسیاری از آپارتمان ها و آسمان خراش ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برای حفاظ پلکان نیز، یکی از ایده ها جذاب و مدرن استفاده از نرده های شیشه ای می باشد. این نرده ها به صورت متوازی الاضلاع برای اجرا در راه پله، برش خواهند خورد و ارتفاع آن ها تا 90 سانتی متر نیز می باشد و همینطور در دریافت نور مناسب به شما کمک می کنند.

نرده شیشه ای نشکن

ویژگی های جذاب نرده شیشه ای 

  •  ظاهری لوکس و متفاوت، اولین ویژگی هندریل شیشه ایی می باشد که به منزل شما خواهد داد.
  • این شیشه ها برای عبور نور طبیعی خورشید، مانعی نخواهند بود.
  • امکان دید عالی مناظر زیبا برای شما به وجود می آید.
  • نصب و اجرای آسان
  • مقاوم در برابر تغییرات جوی
  • می‎توانید از آنها در ابعاد مختلف، با توجه به فضایی که دارید، استفاده نمایید.
  • با سایر متریال ‎های دیگر سازگاری خوبی دارند.
  • ایمنی عالی و بالا
  • کاهش دهنده آلودگی صوتی

انواع مختلف نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای انواع مختلفی دارند که می توان به اکسپوز، فیکس پوینت، پایه شیشه‎گیر و اسپیگت اشاره کرد. به نرده های روکار و یا یو چنل، نرده اکسپوز می گویند که از قطعات آلومینیومی برای نصب آن ها به شکل U استفاده می کنند. فاصله ای که از سطح زمین نصب می شوند، در فاصله 15 تا 25 سانتی‎متری می باشد و از قطعات نگهدارنده برای تثبیت شیشه در قطعه آلومینیومی استفاده می کنند.

سازه از استحکام بالایی برخوردار می شود در صورتی که از قطعات u شکل بیشتری استفاده کنید علاوه بر این قطعات، میزان ارتفاع و ضخامت شیشه ها نیز بر روی تعداد این قطعه تاثیر گذارند. پایه ه‎ایی در طراحی آن ها وجود ندارد، در نتیجه اخلالی در فضای دید به وجود نخواهند آورد. این نرده ها در پاساژ‎ و تراس ها نیز استفاده می شوند

یکی از پرکاربردترین نرده های شیشه ای، هندریل فیکس پوینت نیز می باشد. قطعه هایی به نام فیکس پوینت وجود دارد که برای اتصال شیشه ها مرد استفاده قرار می گیرد که جنس آن ها از آلومینیوم یا استیل می باشد. قطعات فیکس پوینت در اصل بسته نقطه هایی هستنئ  که بر روی پنل های  شیشه ‎ایی دیده می‎شوند و به همین جهت بر روی شیشه ها سوراخی تعبیه می شود.

دسته ای از این نرده ها که بدون قاب یا همان فریم هستند، فریم لس نام  دارند که در در گسترش زاویه دید موثر هستند. وزن و ضخامت شیشه ها دو نکته مهم برای دانستن اینکه به چه تعداد قطعه برای نگه داشتن آن نیاز دارید.

نرده شیشه ای نشکن

انواع مختلف دیگر هندریل شیشه ای

با استفاده از پایه های سوزنی، نرده های شیشه ای اسپیگت مهار می شوند و این سوزن ها از استیل ساخته می شوند که ار تفاع آن ها بین 12 تا 15 سانتی متر به طور تقریبی نیز می باشند. شیارهایی را در ساختار ان ها می بینید و از مهم ترین ویژگی های این نرده های شیشه ای نصب و اجرای سریع و آسان می باشد. در راه پله ها و تراس ها نیز می توانید از ان ها استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

آنلاین 09205958090

حضوری 02155957060

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟