معماری منظر

معماری منظر

معماری منظر مطالعه و تمرین طراحی محیط‌ها (در فضای باز و داخلی) در مقیاس‌های مختلف است که عناصری از هنر، محیط، معماری، مهندسی و جامعه‌شناسی را در بر می‌گیرد. معماری منظر یک هنر است که اغلب نادیده گرفته می شود. با این حال، زمانی که به خوبی انجام شود، می تواند فضاهای زیبا و نفس گیر ایجاد کند.

معماری منظر حرفه ای است ارزش آن برای جامعه بیشتر از آن است که بسیاری تصور کنند. معماری منظر طراحی فضاهای بیرونی است که باعث ایجاد و بهبود محیط می شود. این شامل برنامه ریزی، فرآیند طراحی، مدیریت و نظارت بر زمین و پوشش گیاهی است.

معماری منظر

معماران منظر درگیر طراحی مفهومی فضاهایی هستند که “زندگی بین ساختمان ها را ایجاد و امکان پذیر می کند”. مشارکت معماران منظر را می توان در خیابان ها، جاده ها، مسیرهای مشترک، مجتمع های مسکونی، مجتمع های آپارتمانی، مراکز خرید، میدان ها، میدان ها، باغ ها، پارک های جیبی، زمین های بازی، گورستان ها، بناهای یادبود، موزه ها، مدارس، دانشگاه ها، شبکه های حمل و نقل منطقه ای مشاهده کرد.

پارک ها، پارک های ملی، جنگل ها، آبراه ها و در سراسر شهرها، شهرها و کشورها. معماران منظر اغلب از طراحی سایت فراتر می روند و همچنین طرح های اصلی، چارچوب ها و سیاست هایی را برای مکان و شکل دهی شهر ایجاد می کنند که شهروندان و دولت را قادر می سازد مکان های بهتری را برای همه ایجاد کنند.

معماران منظر اغلب با متخصصان دیگر مانند معماران، برنامه ریزان، مهندسان، توسعه دهندگان، سازندگان و محیط بانان برای ایجاد فضاهای زیبا و کاربردی در فضای باز کار می کنند.

معماری منظر

این یک رشته نسبتاً جدید است که تنها حدود 150 سال است که وجود دارد. اولین بار در واکنش به انقلاب صنعتی، زمانی که شهرها به سرعت در حال رشد بودند و نیاز به فضاهای بازتر وجود داشت، توسعه یافت. امروزه معماری منظر در بسیاری از محیط‌های مختلف، از پارک‌های شهری شلوغ گرفته تا باغ‌های خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معماران منظر مسئول ایجاد فضاهایی هستند که هم زیبا و هم کاربردی باشند. آنها باید عوامل مختلفی مانند آب و هوا، توپوگرافی و نیازهای افرادی که از فضا استفاده خواهند کرد را در نظر بگیرند. آنها همچنین باید از مسائل زیست محیطی مانند فرسایش آگاه باشند و طراحی پایدار را هدف قرار دهند.

معماری منظر

طراحی منظر در مقابل معماری منظر

طراحی منظر و معماری منظر دو زمینه مجزا اما مرتبط هستند. برای اینکه یک معمار منظر باشید، به یک مدرک خاص نیاز دارید در حالی که می توانید بدون مدارک رسمی یک طراح منظر باشید.

طراحی منظر فرآیند ایجاد یک فضای باز بصری جذاب و کاربردی است. این می تواند شامل همه چیز باشد، از انتخاب گیاهان و گل ها گرفته تا طراحی گذرگاه ها و محل های نشستن. طراحان منظر اغلب با مشتریان کار می کنند تا فضاهایی را ایجاد کنند که نیازها و خواسته های خاص آنها را برآورده کند.

معماری منظر مشابه است، اما اغلب با پروژه های مقیاس بزرگتر مانند پارک ها و میادین عمومی سر و کار دارد. هنگام برنامه ریزی یک پروژه باید مواردی مانند زهکشی، جریان ترافیک و اثرات زیست محیطی را در نظر گرفت.

معماری منظر

طراحان منظر ممکن است بیشتر بر زیبایی شناسی تمرکز کنند، در حالی که معماران منظر باید زیبایی شناسی و عملکرد را در نظر بگیرند. با این حال، همپوشانی هایی بین این دو زمینه وجود دارد و بسیاری از معماران منظر نیز در زمینه طراحی منظر آموزش دیده اند.

بسیاری از معماران منظر از گذشته، حال (و آینده) مناظر جاودانی را طراحی کرده‌اند که برای دهه‌های آینده در آزمون زمان مقاومت خواهند کرد و برای بسیاری از افراد آرامش، شادی و الهام ایجاد می‌کنند. به عنوان یک حرفه، معماران منظر باید به خود افتخار کنند، زیرا تعداد کمی از مشاغل می توانند ادعای ایجاد مکان هایی را داشته باشند که افراد زیادی را تحت تأثیر قرار داده و به نفع آنها باشد.

معماری منظر

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟