طراحی ویلا و خانه ویلایی

طراحی ویلا 

سبک ها و ایده های طراحی ویلا و خانه ویلایی و ساخت استخر شیشه ای را در ادامه ببینید.

طراحی کلاسیک

طراحی ویلا و خانه ویلایی به سبک کلاسیک به گونه ای است که در آن همه عناصر و همه چیز در تعادل خاص خودشان هستند و با یکدیگر یکپارچگی و تقارن دارند.این مدل طراحی شاید برای هر سلیقه ای مورد پسند نباشد اما یکی از مطرح ترین مدل ها در طراحی نمای خانه و خانه های ویلایی است.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

طراحی خانه ویلایی مدرن

طراحی مدرن ویلا، همانطور که از اسمش پیداست باید به گونه ای باشد که با محیط اطراف هماهنگی داشته باشد. ویلاهای مدرن معمولا دارای نورپردازی های بسیار جذب، استخر، پنجره های بزرگ و .. که همگی به جذابیت نمای ساختمان ویلا می‌افزاید.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

ایده های طراحی یا باز سازی ویلا

۱_طراحی بالکن های بزرگ برای نورپردازی هم به داخل هم به محیط بیرونی ویلا، می‌تواند یک ایده برای طراحی ویلا باشد.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

۲_ استخر روباز یا سر پوشیده، ساخت یک استخر یا جکوزی چه در داخل ویلا چه در محیط بیرون ویلا فکر بسیار خوبی است.

طراحی ویلا و خانه ویلایی
۳_ در طراحی ویلا از بالکن یا بهار خواب استفاده کنید، این کار در زیبایی آن تاثیر زیادی دارد.
طراحی ویلا و خانه ویلایی

۴_ استفاده از آلاچیق در حیاط خانه ویلایی.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

۵_محوطه سازی حیاط و ایجاد فضای سبز مناسب.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

۷_در فضای استخر از بلوک های شیشه ای استفاده کنید، همچنین نورپردازی درون استخر را فراموش نکنید.

طراحی ویلا و خانه ویلایی

ضرورت ساخت استخر در منازل و ویلا

امروزه با وجود افزایش امکانات رفاهی در میان مردم، داشتن استخر شنا در ویلاها و یا ساختمان های مسکونی یک امری حیاتی است. بسیاری از استخر به منزله ی ورزش استفاده میکنند و آن را در برنامه روزانه و یا هفتگی خود قرار میدهند. اما در کنار دید ورزشی نسبت به شنا، تعدادی از افراد برای گذراندن اوقات فراغت، تفریح و یا حتی درمان بیماری های خود به استخر ها مراجعه می کنند.

پس متوجه میشویم که امروزه استفاده از استخر به دلیل وجود نیاز های مختلف در میان مردم امری حیاتی است.حال باید نظر شما را به این نکته جلب کنیم که با وجود پیشرفت در تمامی حوزه های تکنولوژی و رفاهی در میان مردم، آیا در حوزه ساخت استخر و تجهیزات وابسته به آن نیز نسبت به گذشته تغییراتی ایجاد شده است ؟پاسخ به این سوال قطعا بله است.در گذشته ساخت استخر های تفریح در ایران با استفاده از تجهیزات ساده ای مانند لوله کشی هایی برای تخلیه، ورود آب سرد و فاضلاب و… انجام می شد.

اما اکنون هم جهت با پیشرفت های به دست آمده در زمینه ی تجهیزات و تاسیسات ارائه شده برای ساخت استخر شیشه ای در ایران نیز دارای مزایا و ویژگی های خاصی بوده و پاسخگوی توقعات افراد هستند.

استخر شیشه ایاستخر شیشه ای

امروزه استخر شیشه ای در ویلا ها و باغ ها بسیار پرطرفدار است. بطوریکه اگر در یکی از باغ و ویلا های لوکس خبری از استخر های شیشه ای نباشد، در اینصورت بخشی از زیبایی ویلا کاسته شده است.حال باید همیشه به این نکته توجه داشته باشیم که معماری و طراحی سازه ویلا و باغ کاملا به ظاهر و مکان استخر شیشه ای بستگی دارد.ما باید توسط مهندس مربوطه به گونه ای استخر شیشه ای در ویلا را طراحی کنیم تا جلوه زیادی داشته باشد و به زیبایی مجموعه بیافزاید.

بارها شده که ویلا و باغ ها توسط افراد کم تجربه ساخته شده و با وجود هزینه های سرسام آور که در پروژه انجام شده است در نهایت به نتیجه ی مطلوبی نرسیده اند و بسیاری از المان های خاص پروژه به دلیل طراحی نادرست از دید مهمان ها و یا اعضای خانواده پنهان شده اند. استخر شیشه از در ویلا از آن دسته المان هایی است که به دلیل جدید و مدرن بودن و هزینه های بالا، باید به نحوی طراحی شود تا در مکان های کلیدی پروژه قرار بگیرد و زیبایی خود را به اعضای خانواده و مهمان ها نشان دهد.

ساخت استخر شیشه ای در ایران امروزه به یک کالای خیلی لوکس و مدرن در خانه های جدید تبدیل شده است و اکثر معماران و سازنده ها ترجیح می دهند در صورتی که مالک بتواند از پس هزینه های مالی پروژه بر بیاید برای زیبایی کار خود این استخر زیبا را پیاده سازی نمایند.

استخر شیشه ای

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟