سیستم فیلتراسیون استخر

سیستم فیلتراسیون استخر

با افزایش سطح آگاهی و همچنین رفاه عمومی و به ویژه کاربران مجموعه های آبی، تمایل به استفاده از سیستم تصفیه، گرمایش و گندزدایی آب استخر بیشتر شده است. به طور کلی، تجهیزات استخر شامل تجهیزات تصفیه، گرمایش و گندزدایی استخر می باشند.

سیستم فیلتراسیون استخر

سیستم فیلتراسیون استخر باید کاملا محاسبه شده باشد. اصطلاح بار استحمامی یعنی باید ببینیم حداکثر نفراتی که به صورت همزمان می توانند از استخر استفاده کنند چند نفر است. پس از محاسبه بار استحمامی، سپس فضای استخر، خارجی یا داخلی بودن استخر، سطح مقطع استخر، کاربری استخر، محیط استخر که آیا کنار استخر فضای باز درخت های بلند و برگ ریز وجود دارد یا ندارد، بررسی می شود. پس از تمامی این محاسبات، یک سیستم فیلتراسیون کارا انتخاب می شود.

چنانچه وجوه شفاف در استخر وجود داشته باشد، چند آپشن به سیستم فیلتراسیون بابت شفافیت اضافه ای که در وجوه داریم، افزوده می شود؛ به این دلیل که وقتی شما دیواره یا کف استخر شفاف دارید، باید ملاحضات خاصی  در سیستم فیلتراسیون لحاظ شود که در  استخرهایی که وجوه شیشه ای ندارند این ملاحضات دیده نمی شود. سیستم فیلتراسیون قلب تپنده ی یک استخر است و طراحی و اجرای آن بسیار حائز اهمیت است تا یک استخر بی عیب و ماندگار داشته باشید.

سیستم فیلتراسیون استخر

انواع سیستم های فیلتراسیون

به طور کلی برای تصفیه آب استخر، از سه نوع فیلتر تصفیه شنی، فیلتر تصفیه دیاتومه ای و فیلتر تصفیه کارتریجی استفاده می شود.

فیلتر کارتریجی استخر

فیلتر کارتریجی استخر یکی از انواع فیلتر تصفیه آب استخر و تجهیزات استخری می باشد، که آب خوراک در آن چرخش زیادی ندارد و در نتیجه به فیلتراسیون بسیار قوی احتیاج ندارد. یکی از شاخص های بسیار مهم در فیلتراسیون آب، قطر ذراتی است که به وسیله فیلتر از آب حذف می شود. فیلتر کارتریجی استخر از جمله فیلتر های مورد استفاده برای تصفیه آب استخر می باشد که امکان حذف ذراتی که قطر آنها بین 10 تا 15 میکرون است را دارا می باشد.

در داخل محفظه فیلتر کارتریجی با توجه به دبی آب خوراک، فیلتر ها با اندازه های متفاوت به کار می روند. فیلتر های کارتریجی به نسبت فیلتر های شنی، سطح فیلتراسیون بیشتری دارند و از دیگر مزایای این فیلتر ها، نیاز به فشار کاری کمتر نسبت به نوع شنی می باشد. در فیلتر های شنی به دلیل وجود شیر های چند راهه عموما افت فشار وجود دارد.

فیلتر تصفیه دیاتومه آب استخر

در بین سه نوع فیلتر مورد استفاده در استخر، فیلتر دیاتومه ای بالاترین راندمان را دارا می باشد که توانایی حذف ذرات بین 10 تا 20 میکرون را دارد. در فیلترهای دیاتومه ای، از یک نوع خاک مخصوص که اصطلاحا به آن خاک دیاتومه ای گفته می شود استفاده می گردد. این خاک، در اصل، فسیل باقی مانده از گیاهان دریایی میکروسکوپی با پوسته سیلیسی است، که یک صافی ایده آل محسوب می شود.

فیلتر شنی تصفیه آب استخر

فیلتر های تصفیه شنی آب استخر، سنگین ترین ابزار برای تصفیه آب استخر می باشد و دلیل وزن بیشتر، وجود سیلیس در این فیلتر است. فیلترهای شنی به دلیل وجود بدنه فلزی، تحمل فشار بالا را دارند. از دیگر ویژگی های این فیلتر، پوشش با رنگ اپوکسی است که به منظور جلوگیری از زنگ زدگی بدنه فیلتر انجام می گیرد.

فیلترهای شنی خود به دو دسته، فیلتر شنی بسته و فیلتر شنی باز تقسیم می شوند.

فیلتر شنی باز، از قدیمی ترین انواع فیلتر ها برای تصفیه استخر می باشد. عملکرد فیلتر شنی باز، بدین صورت است که آب با کمک وزن خود، بدون ایجاد فشار صورت می گیرد. از فیلتر شنی باز، برای تصفیه پساب آب مصرفی در استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع شناخته شده فیلتر شنی، نوع بسته آن است. سیلیس درون مخزن بسته ای قرار می گیرد و از طریق فشار ایجاد شده توسط پمپ، آب از بستر سیلیس عبور می کند و عمل تصفیه صورت می گیرد.

خرید فیلتر سیستم فیلتراسیون استخر

جهت انتخاب و خرید فیلتر مناسب برای استخر یا جکوزی علاوه بر ابعاد و اندازه فیلتر که باید متناسب با فضای موتورخانه باشد باید به ظرفیت یا میزان حجم آب درون کاسه استخر یا جکوزی، حداکثر میزان فشار کاری قابل تحمل فیلتر (نحوه محاسبه فیلتر استخرها بر اساس نوع فیلتر (شنی، کارتریجی، دیاتومه) تا حدودی متفاوت می باشد)؛ و از دیگر موارد مهم باید به متناسب بودن هد و دبی پمپ تصفیه و نیز افت فشار جریان آب عبوری از فیلتر اشاره نمود.

سیستم فیلتراسیون استخر

تیم آکوا سال های سال در این زمینه کار کرده و کسب تجربه نموده اند؛ در نتیجه اگر به دنبال یک تیم مجرب و متخصص اید، می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

شماره تماس جهت بازدید و کارشناسی: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟