استفاده از درب شیشه ای برای حمام

امروزه بیشتر افراد برای اینکه دکوراسیون فضای مختلف خود را مدرن تر کنند به دنبال سازه های شیشه ای می باشند، زیرا سطح شفاف شیشه یک نمای جذاب و فوق العاده را به محیط شما می دهند. شیشه از جمله متریال های مهم در فضاسازی می باشد و جذابیت محیط شما را چندین برابر می کند.

یکی از مواردی که شیشه در آن استفاده می شود، استفاده از شیشه در درب حمام می باشد. در بسیاری از خانه های مدرن و لاکچری شیشه یکی از متریال های اصلی مورد استفاده می باشد که در حمام نیز کاربرد دارد، امروزه در بسیاری از حمام ها به جای استفاده از دیوارهای گچی یا یک درب چوبی، از شیشه استفاده می شود. و طرح های مختلف و زیبا و مات توسط سندبلاست روی شیشه ایجاد می گردد. درب شیشه ای در موارد دیگری مانند سرویس بهداشتی، سونا و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از درب شیشه ای برای حمام

اجرای و ساخت درب شیشه‌ای حمام

روشی که درب شیشه ای حمام ساخته می شود به صورت صاف یا گرد (قوس دار) می باشد، روش اجرای این درب ها مانند کابین دوش های صاف یا گرد (قوس دار) می‌باشد. این درب های شیشه ای برای حمام به صورت مستطیلی یا 135 درجه (زاویه دار) نیز اجرا می شود، روش اجرای آن مانند کابین دوش های مربع مستطیلی و 135 درجه (زاویه دار) است.

انواع مدل های درب شیشه ای برای حمام

دو مدلی که درب های شیشه ای ساخته می شوند، فریم دار و فریم لس می باشد که در این دو مدل شیشه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند خیلی مقاوم و نشکن هستند که سکوریت (سوپر کلیر) نام دارند. اما نکته قابل توجه این است که تمام یراق آلات مصرفی نیز باید ضد آب و ضد زنگ باشند (از جنس استیل 304 یا برنج یا پلاستیک فشرده)، و با ضمانت 5 ساله و 10 سال پس از فروش هستند. برای تولید یراق آلات، از پلاستیک فشرده استفاده می شود. و حمل وزن قطعات دیگر را نداشته و بر آن ها فشاری وارد نمی شود.

استفاده از درب شیشه ای برای حمام

درب شیشه ای مدل فریم دار

بیشتر درب های شیشه ای حمام به صورت ریلی (کشویی) ساخته و تولید می شوند. نیازی به نصب یک لبه یا سکوی سنگی یا سرامیکی بر روی زمین در این مدل نمی باشد. ولی در صورت اجرا سکو، بهتر است این لبه بر روی زمین نصب شود تا باعث آب‌بندی بهتر کابین دوش شود.

در این مدل ها معمولاً از دستگیره‌های توکار در صورت کم بودن عرض درب استفاده می شود تا در پشت شیشه، درب به طور کامل ثابت قرار گرفته و برای رفت و آمد عرض بیشتری را ایجاد کند. در مواردی که درب شیشه ای دارای عرض خیلی کمی می باشد بهتر است از درب های تاشو استفاده کرد و این کار فایده ای ندارد.

این فریم ها رنگ های مختلفی دارد که از از رنگ های این فریم های مورد استفاده در درب شیشه ای حمام می توان به سفید، نقره‌ای مات، نقره‌ای براق، طلایی براق، طلایی مات و زیتونی براق، اشاره کرد. که می توانید این رنگ ها را با توجه به رنگ تجهیزات و وسایل حمام مانند شیرآلات، انتخاب کرد.

در درب های شیشه ای فریم دار، در قسمت پایین شیشه، دو چرخ و در قسمت بالای شیشه (با توجه به عرض شیشه‌ها) دو یا سه چرخ قرار می گیرد. خارج شدن چرخ‌های بالایی از داخل فریم در اثر ضربه در شکل فریم‌ها و نیز نحوه اجرای این نوع از درب شیشه ای حمام، امری ناممکن است.

استفاده از درب شیشه ای برای حمام

درب شیشه ای مدل فریم لس

اما در این نوع از مدل، مدل فریم لس در درب شیشه ای، می توان هم به صورت ریلی (کشویی) و هم به صورت بازشو (لولایی) و فقط در شکل صاف تولید شود، اما در مدل فریم دار اینگونه نیست. برخلاف مدل های فریم دار، نیاز به اجرای یک لبه یا سکوی سنگی یا سرامیکی بر روی زمین که درب روی آن نصب می شود، می باشد. به دلیل اینکه فریمی وجود ندارد و آب بندی کم می باشد.

هنگامی که عرض درب دارای عرض کمی باشد، در مدل درب های شیشه ای فریم لس از دستگیره‌های توکار استفاده می‌شود تا به طور کامل، درب در پشت شیشه ثابت قرار گرفته و برای رفت و آمد عرض بیشتری را ایجاد کند. اما در صورت کم بودن عرض درب شیشه ای، این کار بی فایده می باشد و از درب‌های لولایی به جای آن ها استفاده می شود. از شیشه سکوریت 10 میل، در درب های شیشه ای حمام مدل فریم لس به علت نبود فریم، استفاده می شود که از شیشه سکوریت 6 میل بسیار سنگین‌تر می باشد.

رنگ های مورد استفاده در یراق آلات این مدل درب های شیشه ای، رنگ های کوره ای گوناگونی مانند نقره‌ای مات، نقره‌ای براق و طلایی براق می باشد که می توانید با توجه به رنگ وسایلی که در حمام استفاده می کنید آن ها را انتخاب کنید.

از یک ریل استیل 304 (ضد آب و ضد زنگ) با مقطع قوطی در مدل درب های شیشه ای فریم لس ریلی استفاده می شود که با عرض حداکثر 3 متر مناسب برای درب های شیشه ای فریم لس بوده و در قسمت بالای درب قرار گرفته و به دیوار متصل می‌شود. هزینه این زیل ها بسیار گران می باشد و همین موضوع باعث می شود که از این نوع درب شیشه ای استفاده نشود.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با گروه آب سکون در تماس باشید و از مشاوره های ما استفاده کنید تا بهترین خرید را تجربه کنید.

09205958384

02155957060

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟