تفاوت شیشه و اکرلیک چیست؟

تفاوت شیشه و اکرلیک چیست؟

مقایسه شیشه و اکرلیک

اکریلیک، به عنوان پلکسی گلاس (Polymethyl methacrylate)، با نام اختصاری PMMA، که از نظر شیمیایی پلی متیل متاکریلات نامیده می شود، یک پلیمر با مولکولی بالا است که از نفت استخراج می شود. اکریلیک خواص زیادی مشابه شیشه دارد، اما اکریلیک مقاومت در برابر ضربه و پایداری قوی‌تری دارد.شفافیت اکریلیک تا 97 درصد است و مقاومت در برابر ضربه آن 17 برابر شیشه است.

شکستن آن آسان نیست، اما وزن آن فقط نصف وزن شیشه است.کسانی که عکس های استخرهای شیشه ای و پروژه های آکواریومی بزرگ را در اینترنت دیده باشند می دانند که تنها متریالی که در پروژه های آکواریومی بزرگ از آن استفاده می شود، اکرلیک است.

تفاوت شیشه و اکرلیک

چرا پیشنهاد ما اکرلیک است؟

کسانی که عکس های استخرهای شیشه ای و پروژه های آکواریومی بزرگ دیده باشند می دانند که تنها متریالی که در پروژه های آکواریومی بزرگ از آن استفاده می شود، اکرلیک است.

  1. اکریلیک یک ماده بسیار شفاف با شفافیت حدود 97 درصد است.
  2. می توان آن را یکپارچه وصل کرد.
  3. از نظر ساختاری پیوندهای اکریلیک بسیار برتر از پیوندهای سیلیکونی در شیشه هستند. هنگامی که اکریلیک چسبانده شد، اتصال تقریباً به همان استحکام مواد استوک است.
  4. پیوندهای اکریلیک طول عمر ندارند زیرا اساساً مانند یک محصول قالب‌گیری شده است. پس از ریخته گری، استحکام یک سازه واحد را دارد.
  5. اکریلیک را می توان به راحتی جلا داد اگر هر گونه خط و خش.
  6. اکریلیک ریخته گری با کیفیت بالا 100٪ پایدار UV است.
  7. اکریلیک عایق حرارتی بسیار بالاتری نسبت به شیشه دارد (اکریلیک 0.19W/mK، شیشه لمینت 0.79W/mK). به همین دلیل، اکریلیک ها نسبت به شیشه در استخرهای گرم بسیار برتر هستند.
  8. لبه بالایی اکریلیک را می توان به اشکال مختلف تراشید.
  9. اکریلیک سبک تر از شیشه است.

 

  1. تفاوت شیشه و اکرلیک

فعالیتی که ما انجام می دهیم بر اساس تجربه ی 20 ساله ای که در اجرای آکواریوم های بزرگ داریم، در واقع یک کار ایرانیزه است و ما تکنولوژی هایی را روی متریال شیشه پیاده سازی کرده ایم تا بتوانیم با آن آکواریوم های بزرگ را اجرا کنیم اما گاهی محدودیت هایی نیز داریم. تا طول 6 متر و عرض 3 متر می توانیم استخر شیشه ای یا آکواریوم های بزرگ را با متریال شیشه اجرا کنیم و در ابعاد بزرگتر باید به سراغ اکرلیک برویم. در ابعادی که بتوان پروژه را با شیشه اجرا کنیم، قطعاً به لحاظ اقتصادی، متریال شیشه صرفه ی بیشتری دارد.

تفاوت شیشه و اکرلیک چیست؟

استخرشیشه ای

امروزه استخر شیشه ای در ویلا ها و باغ ها بسیار پرطرفدار است. بطوریکه اگر در یکی از باغ و ویلا های لوکس خبری از استخر های شیشه ای نباشد، در اینصورت بخشی از زیبایی ویلا کاسته شده است.حال باید همیشه به این نکته توجه داشته باشیم که معماری و طراحی سازه ویلا و باغ کاملا به ظاهر و مکان استخر شیشه ای بستگی دارد.ما باید توسط مهندس مربوطه به گونه ای استخر شیشه ای در ویلا را طراحی کنیم تا جلوه زیادی داشته باشد و به زیبایی مجموعه بیافزاید.

بارها شده که ویلا و باغ ها توسط افراد کم تجربه ساخته شده و با وجود هزینه های سرسام آور که در پروژه انجام شده است در نهایت به نتیجه ی مطلوبی نرسیده اند و بسیاری از المان های خاص پروژه به دلیل طراحی نادرست از دید مهمان ها و یا اعضای خانواده پنهان شده اند.استخر شیشه از در ویلا از آن دسته المان هایی است که به دلیل جدید و مدرن بودن و هزینه های بالا، باید به نحوی طراحی شود تا در مکان های کلیدی پروژه قرار بگیرد و زیبایی خود را به اعضای خانواده و مهمان ها نشان دهد.

ساخت استخر شیشه ای در ایران امروزه به یک کالای خیلی لوکس و مدرن در خانه های جدید تبدیل شده است و اکثر معماران و سازنده ها ترجیح می دهند در صورتی که مالک بتواند از پس هزینه های مالی پروژه بر بیاید برای زیبایی کار خود این استخر زیبا را پیاده سازی نمایند.

تیم آکوا، با تجربه ی زیاد در این سازه ها و داشتن متخصصین و مهندسان خبره، میتواند بهترین انتخاب شما برای داشتن یک استخر شیشه ای متفاوت و زیبا با بهترین قیمت باشد.

شماره تماس جهت بازدید و کارشناسی: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟