انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

شما یک مبل بسیار زیبا انتخاب کرده‌اید د ولی وقتی در کنار بقیه دکوراسیون شما قرار می گیرد جلوه خاصی ندارد.  در این حالت باید چه کاری انجام دهیم. کوسن ها پاسخ مشکل شما هستند. اما چگونه کوسن مناسب را انتخاب نماییم؟  شما باید به رنگ، بافت و طرح دقت کنید. در این مقاله ما می خواهیم نکات انتخاب کوسن ها را را شرح دهید و در مورد چگونگی چیدمان آن ها صحبت نماییم.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

چه رنگ کوسنی به مبل شما می آید؟

شما بایستی رنگ کوسنی را انتخاب نمایید که علاوه بر اینکه  با مبل شما هماهنگ شود با کل دکوراسیون  فضایی که در آن کوسن قرار گرفته است نیز هماهنگ باشد.از تابلوی شما تا پرده از قبل شما تا کوسن‌ها همه باید باهم دکوراسیون پذیرایی شما را را کامل کند و در کنار هم فضایی زیبا و هماهنگ را به وجود آورد.

راحت ترین راه این است که رنگ کوسن را دقیقاً به رنگ مبل انتخاب نمایید اما در این حالت فضای شما ما خسته کننده می شود.اگر می خواهید پذیرایی  با دکوراسیون خاص داشته باشیمیک سری جزئیات است که باعث می‌شود دکوراسیون شما از معمولی به شیک و زیبا تغییر پیدا کند.

اگر می خواهید کوسنی را انتخاب نمایید که هم رنگ مبل شما باشد پس بهتر است  بافت ، جنس و طرح متفاوت از مبل شما داشته باشد. راه حل بهتر، انتخاب رنگ کوسنی در ترکیب با رنگ مبل شما می باشد این ترکیب را می‌توانید از چرخه رنگ و روشهای انتخاب رنگ از این طریق پیدا  کنید.

کوسن مناسب مبل قرمز

مبل قرمزدر دکوراسیون مانند نقطه کانونی می باشد و چشم را به خود جلب می نماید.  اگر مبل شما قرمز تیره می باشند (زرشکی)  کوسن هایی به رنگ آبی تیره انتخاب نمایید تا فضای

شما حالت شاهانه ای داشته باشد.

برای مبلهای چستر قرمز شما می توانیم از کوسن های خاکستری طرح دار انتخاب نمایید.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مناسب مبل بژ

مبل های به رنگ بژراحت ترین رنگ مبل برای انتخاب کوسن می باشند.انتخاب رنگ مناسب کوسن برای مبل بژ بیشتر بستگی به رنگ بقیه دکوراسیون شما دارد. اگر شما تعداد رنگ های زیادی در دکوراسیون خود دارید برای انتخاب رنگ کوسن به دنبال رنگی بروید که در دکوراسیون شما در جاهای کمتری استفاده شده است.حتماً از رنگ های روشن و باز  انتخاب نمایید. رنگ از انتخاب  مشکی برای کوسن اجتناب نمایید مگر اینکه دکوراسیون شما حالت تک رنگ داشته باشد.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مبل سبز

مبل سبز فضای پذیرایی شما را زیبا و خاص می کند و رنگ طبیعت است.از رنگهای طبیعت نیز مناسب ترکیب با این موضوع هستند مانند خاکستری مایل به قهوه ای.همچنین شما می توانید از رنگ گلها نیز برای کوسن مبل سبز انتخاب نمایید مانند رنگ های صورتی زرد و آبی.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مبل آبی

مبل های آبی می توانند فضای شما را آرامش بخش کند. برای انتخاب کوسن مبل آبی شما می توانید از رنگ های کنار دست رنگ آبی در چرخه رنگ انتخاب نمایید مانند تونالیته های آبی و سبز.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مبل مشکی

مبل مشکی با اکثر رنگ ها ترکیب می شود اما چند رنگ است که بایستی از آنها اجتناب نمایید. مانند رنگ قهوه ای . سبز با مشکی  هماهنگ می شود و آبی ملوانی بسیار مناسب مبلهای مشکی می  باشند. کوسن های طرح دار و با بافت های مختلف هماهنگی خاصی با مبل مشکی ایجاد می نماید مخصوصا اینکه مبل شما مبل چرمی مشکی باشد.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مبل خاکستری

مبل  خاکستری شما زمانی جلوه پیدا می کند که از رنگهای کوسن روشن و هماهنگ با رنگهای دیگر در دکوراسیون شما انتخاب شده باشد. مبل خاکستری با کوسن هایی با تنالیته رنگ خود مانند صورتی یا آبی بسیار جلوه پیدا می کند.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

کوسن مبل قهوه ای

اگر می‌خواهید برای مبل چرم قهوه ای کوسن انتخاب نمایید به دنبال رنگ های قوی و سنگ های جواهرات بروید سبز آبی ، آبی ، قرمز تیره و طلایی رنگ های مناسب به مبل چرم قهوه ای می باشند.با توجه به مدل مبل چرم قهوه ای شما کوسن های خنثی و یا صورتی نیست ست مناسب مبل شما می باشد.یک بار دیگر بایستی اینجا نیست تکرار کنیم که اصلاً کوسن به رنگ مشکی انتخاب نکنید.

 انتخاب کوسن و چیدمان روی مبل

بافت و طرح کوسن ها

بافت ها و طرح ها بسیار مهم در دکوراسیون پذیرایی می باشند و کوسن ها یک راه اضافه کردن بافت و طرح به دکوراسیون هستند.رنگ های خالص را با کوسن های طرحدار هماهنگ کنیم اما از طرح های مختلف در یک فضا استفاده نکنید زیرا فضا را شلوغ می کند.

شما می توانید کوسنی را انتخاب کنید که از لحاظ جنس در کنتراست با مبل شما باشد.مثلاً می توانید کوسن های مبل چرم را خرج دار و یا از جنس مخمل بگیرید.جنس ابریشم فضا را لاکچری می کند و جنس های بافت فضای شما را بیشتر به سمت مدرن نشان می دهد.

شما می توانید بافت ها و طرح های موجود در دکوراسیون خود را با توجه به فصل انتخاب و یا تغییر دهید.طرح های گل دار را برای بهار انتخاب نمایید و جنس‌های بافت دار را برای زمستان. شال های مبل حس گرما و راحتی به فضای پذیرایی شما می دهند.

نحوه چیدمان کوسن ها روی مبل

همه ما اکثراً چیدمان کوسن قرینه را برای مبل ها انتخاب می نماییم اما این لزوما بهترین حالت نیست می توانید خلاقیت بیشتری داشته باشید. کوسن ها با شکل ها و ابعاد مختلف را با هم برای چیدمان مبل انتخاب نمایید و در ترکیب با هم روی مبل قرار دهید. کوسن های مربع را با مستطیل و حتی دایره ترکیب کنید که تماماً در رنگها و طرحهای مختلف از همدیگر می باشند در این حالت مبل شما شخصیت خواسته خود را پیدا می کند.

بسیار مهم است که تعداد  مناسبی کوسن روی مبل داشته باشید که در هنگام نشستن روی آن لازم نباشد کوسن ها را جابجا نمایید. شما باید به این موضوع  دقت کنید که کوسنهای شما در عین زیبایی و کارآیی نیز داشته باشد. مدل چیدمان معروف کوسن مدل 2-1-2  است. این مدل شامل دو کوسن بزرگ در دو سمت مبل در جلوی کوسن بزرگ کوسن کوچک تر و در وسط مبل یک کوسن قرار گیرد.

دو و یا سه کوسن مناسب مبل های دو نفره می باشد در حالیکه مبلهای سه نفره می‌تواند ۵ تا ۶ کوسن را روی خود جا  دهند. با وجود اینکه قانون خاصی برای چیدمان کوسن ها وجود ندارد  شما می توانید حالت های مختلف چیدمان کوسن را امتحان نمایید و بهترین حالت  قرار گیری کوسن ها را از انتخاب نمایید.

منبع : یومی خانه

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟