استخر های لوکس جهان

استخر های لوکس جهان

استخرها از بهترین مکان ها برای سپری کردن روزهای داغ تابستان هستند و خیلی از مردم یا در پشت خانه خود استخری دارند و یا رویای داشتن استخر در حیاط خانه خود را در سر می برند. در دنیا استخرهایی ساخته شده‌اند که بابت ساختشان هزینه های بسیار زیادی صرف شده و جزء لوکس ترین استخرهای جهان به حساب می آیند.
ممکن است فکر کنید همچنین استخرهایی را افراد ثروتمند در خانه خود دارند اما جالب است بدانیداکثر این استخرها قابل استفاده برای عموم نیز می باشد تا مردم هم بتوانند طعم شنا کردن لوکس در استخری لوکس را بچشند. استخرها از بهترین مکان ها برای سپری کردن روزهای داغ تابستان هستند و خیلی از مردم یا در پشت خانه خود استخری دارند و یا رویای داشتن استخر در حیاط خانه خود را در سر می برند.
در دنیا استخرهایی ساخته شده‌اند که بابت ساختشان هزینه های بسیار زیادی صرف شده و جزء لوکس ترین استخرهای جهان به حساب می آیند. ممکن است فکر کنید همچنین استخرهایی را افراد ثروتمند در خانه خود دارند اما جالب است بدانید اکثر این استخرها قابل استفاده برای عموم نیز می باشند تا مردم هم بتوانند طعم شنا کردن لوکس در استخری لوکس را بچشند.

استخر های لوکس جهان

استخر Umaid Bhawan Palace

Umaid Bhawan Palace نام پالاسی در ایالت راجستان کشور هند است. هتل Umaid Bhawan Palace جزء لوکس ترین هتل های هند و جهان بوده و شاید آرزوی خیلی ها باشد که یکبار در این هتل اقامت کنند. هتل یک استخر سرپوشیده دارد که برایش بیش از 200,000 دلار هزینه کرده است.
نام این استخر، “زودیاک” می باشد. برای کف استخر زودیاک از بهترین و لوکس ترین موزائیک های جهان استفاده شده و 12 نشانه زودیاک را به نمایش می گذارد و همچنین در کنار کف استخر، تمامی دیوارها و سقف استخر هم از طلا ساخته شده است.
استخر های لوکس جهان

استخر خانواده Kitchukov

خانواده Kitchukov در شهر Gilbert واقع در ایالت آریزونا زندگی می کنند. این خانواده ثروتمند صاحب گران ترین و لوکس ترین استخر شخصی آمریکا هستند. استخر خانواده Kitchukov فراتر از یک استخر است چرا که استخر توسط فضای سبزی بزرگ محاصره شده، در برخی از نقاط استخر سرسره های آبی تا ارتفاع بیش از 14 متر و امکانات مختلف دیگری در استخر تعبیه شده است. جالب است بدانید خانواده Kitchukov برای این استخر بیش از یک میلیون دلار هزینه کرده اند.
استخر های لوکس جهان

Nemo 33

همیشه استخر یک مکانی برای شنا کردن، خوابیدن روی آب و میل کردن صبحانه و نوشیدنی با چشم انداز زیبا از طبیعت نیست. گاهی استخر به مکانی برای تمرین غواصی و زندگی زیر آب می شود. استخر Nemo 33 عمیق ترین استخر دنیا و ساخته شده توسط بشر است که در شهر بروکسل قرار دارد.
عمق این استخر 33 متر است و مناسب ماجراجویان علاقه مند به غواصی می باشد چرا که در Nemo 33 اتاق ها، تونل ها و مسیرهای مختلفی وجود دارد که پیدا کردن آن ها در کنار تمرین غواصی می تواند لذت بخش باشد و جالب است بدانید در کنار مسیرها و تونل ها، باشگاه بدنسازی هم در استخر تعبیه شده است.
لازم به ذکر است هزینه ساخت Nemo 33 بیش از 3 میلیون دلار می باشد.
استخر های لوکس جهان

Hearst Castle

تقریبا هیچ گردشگر و کسی نیست که قلعه Hearst Castle را نشناسد. قلعه Hearst Castle در ساحل مرکزی کالیفرنیا قرار دارد و از لوکس ترین و قدیمی ترین بناهای شهر به حساب می آید چرا که این قلعه در سال های 1919 تا 1947 میلادی ساخته شده و معماری آن را جولیا مورگان برعهده داشته است.

قلعه Hearst Castle خانه دوتا از لوکس ترین و محبوب ترین استخرهای جهان می باشد. استخر روباز با نام الهه اقیانوس (Neptune) و استخر سرپوشیده رومن (Roman) در سال های 1924 و 1936 در قلعه ساخته شدند و هدف معمار از ساخت این استخرها، ساختن استخرهایی شبیه به حمام رومی های باستان و ساخته شده از مرمر و موزائیک های پیچیده بود.
هزینه ساخت استخرهای قلعه Hearst Castle بیش از 10 میلیون دلار تخمین زده شده است.

استخر های لوکس جهان

Lev Leviev Residence

Lev Leviev میلیاردری اسرائیلی است و زمانی که به انگلستان سفر کرد، تصمیم کرده یکی از لوکس ترین خانه های انگلستان را بسازد که به لطف ساخت آن، صاحب یکی از لوکس ترین استخرهای شخصی جهان هم شد چرا که استخر واقع در خانه Lev Leviev موزائیک هایی پوشیده از طلا، سونا و اسپای بی نظیر داشته و جالب تر از آن، در استخر دکمه ای وجود دارد که با فشردن آن، استخر تبدیل به سکوی جشن لوکس (Ballroom) می شود.
لازم به ذکر است Lev Leviev فقط برای ساخت استخر خانه اش مبلغ ناقابل 70 میلیون دلار هزینه کرده است.
استخر های لوکس جهان

استخر شهر ستاره ها

شهر ستاره ها واقع در کشور مصر، یکی از بزرگترین استخرهای جهان را دارد. شاید با نگاه به استخر، معماری لوکس، پوشش های طلا، نمای لوکس و غیره را مشاهده نکنید اما جالب است بدانید این استخر، 21 هکتار مساحت داشته و بیش از 30,000 اقامتگاه در اطراف آن قرار دارد.
همچنین به دلیل مساحت زیاد استخر شهر ستاره ها، علاوه بر شنا کردن، قایق های مختلفی را هم می توان در استخر مشاهده کرد. کمپانی Crystal Lagoon پروژه ساخت این استخر را برعهده داشته و همچنان استخر در دست ساخت است و تا به امروز، بیش از 5.5 میلیارد دلار بابت ساخت استخر شهر ستاره ها هزینه شده است.

استخر هتل The Kempinski

هتل The Kempinski یکی از لوکس ترین هتل های کشور جردن واقع در همسایگی اسرائیل و عربستان است. این هتل یکی از گران ترین استخرهای جهان را دارد به طوری که 9 استخر (اینفینیتی) در هتل قرار دارد که در کنار دریای مرده واقع شده و از بی نظیرترین چشم انداز ها را ارائه می دهد. هچنین امکانات و خدمات متنوعی هم در استخرها ارائه می شود که شامل میل کردن وعده های غذایی در استخر، آبشارهای مصنوعی و غیره می باشند.
جالب است بدانید هتل The Kempinski بزرگترین مرکز اسپای خاورمیانه را دارد.

Hanging Gardens Ubud

برای عده ای، لوکس بودن استخر به قیمت آن و طراحی اش نیست. بلکه به چشم اندازی که دارد مربوط می شود. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، استخر Hanging Gardens Ubud می تواند یکی از لوکس ترین استخرهای جهان برایتان به حساب آید.
بالی به طبیعت سبزی که دارد معروف است و هتل Hanging Gardens Ubud استخری روباز دارد که یکی از بهترین چشم اندازها از طبیعت را ارائه می دهد چرا که این هتل درون جنگل قرار داشته و به لطف موقعیتش، گردشگران می توانند ساعت ها درون استخر، از صدای دلنشین طبیعت و پرندگان لذت ببرند.

استخر هتل Four Seasons Safari Lodge Serengeti

هتل Four Seasons Safari Lodge Serengeti استخری دارد که مهم ترین دلیل سفر گردشگران به شهر تانزانیا و اقامت در این هتل به حساب می آید. همانند سایر هتل های دیگر، این هتل فقط یک استخر اینفینیتی دارد به همراه چشم اندازی از طبیعت. اما دلیلی که باعث شده این استخر بسیار محبوب شود چشم اندازی فراتر از یک طبیعت می باشد.
اگر شما هم در سفر به تانزانیا، هتل Four Seasons Safari Lodge Serengeti را برای اقامت انتخاب کردید ممکن است هنگامی که وارد استخر شدید با منظره ای از شیرها، فیل ها، پلنگ ها و حیوانات مختلف روبرو شوید چرا که هتل در قلمروی این حیوانات ساخته شده و اکثر حیوانات بخصوص فیل ها به صورت خانوادگی در جلوی استخر هتل زندگی می کنند. هرچند اگر در استخر از تماشای فیل ها و سایر حیوانات لذت نمی برید همچنان چشم انداز طبیعت وجود دارد.

Alpin Panorama Hotel Hubertus

همانطور که مشاهده می کنیم، اکثر لوکس ترین استخرهای جهان یا دارای چشم انداز بی نظیر از دریا و یا طبیعت هستند، یا از طلا ساخته شده و نمای بسیار لوکس دارند. اما در هتل Alpin Panorama Hotel Hubertus واقع دراینالیا استخری وجود دارد که نه از طلا ساخته شده و نه چشم انداز زیبایی از دریا و طبیعت دارد اما جزء بهترین و لوکس ترین استخرهای جهان می باشد.
نام استخر، “استخر آسمان” است و همانطور که از نامش مشخص می باشد، برخلاف استخرهای دیگر بجای دریا و طبیعت چشم انداز زیبا از آسمان را ارائه می دهد. استخر آسمان که خود بیش از 40 متر طول دارد، در ارتفاع 12 متری از سطح زمین واقع شده است. همچنین قسمت هایی از کف استخر، شیشه ای هستند و گردشگران می توانند زمین را مشاهده کنند. علت اینکه هتل بخشی از قسمت های استخر را شیشه ساخته، ایجاد حس پرواز کردن در گردشگران است…
لازم به ذکر است با این که پیش‌تر گرفتیم این استخر با شعار چشم اندازی از آسمان ساخته شده اما گردشگران همچنان چشم انداز زیبایی از طبیعت سبز را خواهند داشت.

Domus Civita Cave Pool

ایتالیا استخرهای منحصر به فرد و جالبی دارد. از نظر اکثر مردم، استخری که محیطی جالب داشته باشد هم لوکس محسوب می شود چرا که استخر Domus Civita Cave Pool جزء محبوب ترین استخرهای لوکس در میان گردشگران تور ایتالبا است. واقع در 100 کیلومتری فرودگاه رم دهکده Domus Civita واقع شده است.
این دهکده در واقع غاری پر از خانه ها، تونل ها و مسیرهای مختلف می باشد و در عمیق ترین قسمت غار، استخر دهکده قرار دارد. این استخر گنجایشی 8 نفره دارد و طبق عقیده اهالی دهکده، هرکس که وارد این استخر می شود علاوه بر این که بر تجربه فراموش نشدنی شنا در محیطی متفاوت را کسب می کند، از آدم های خوش شانس روی زمین هم به حساب می آید. اگر شما هم تجربه رفتن به یکی از لوکس ترین استخرهای جهان را دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
منبع: سایت لحظه آخر
جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
×