استخر نما شیشه ای داخل منزل

استخر نما شیشه ای داخل منزل

استخر نما شیشه ای داخل منزل و ساخت استخر شیشه ای یکی از جدید ترین تکنولوژی های ساخت استخر تفریحی در منزل (فضا باز و بسته) بوده است که در کنار استخر های بتنی و پیش ساخته از کیفیت ساخت و طول عمر بالایی برخوردار هستند.

این استخر ها علاوه بر فراهم کردن ابعاد و ظرفیت آب بالا استخری بسیار شیک محسوب شده به همین خاطر جلوه زیبایی به محلی که قرار است در آن کار کنید دارد . طراحی این استخر به صورت مستطیلی بوده و از ابعاد مختلفی برخوردار می باشد. با توجه به ساختار چوبی ای که در کناره های این استخر و ارتفاع 30 سانتی متری در دیواره های شیشه ای ارتفاع و عمق 1 متری فراهم ساخته است تا برای استفاده خانواده های کم جمعیت مناسب باشد.

استخر نما شیشه ای داخل منزل

استفاده از شیشه های سکوریت و بسیار مقاوم برای این استخر یکی از مهمترین ویژگی های اصلی آن بوده که در برابر دما و فشار آب و همچنین شرایط جوی مختلف مقاومت لازم را خواهد داشت.

شیشه های این استخر در چند قطعه تولید شده و توسط سازه های مقاومی به هم متصل می شوند، تا تحت هیچ تاثیری در اثر دما و یا فشار آب این سازه ها از بین نرود. شیشه های استخر های نما شیشه ای از 12 میل شروع شده و در ضخامت های بزرگتر نیز تولید می شوند. استخر های شیشه ای که به صورت توکار ساخته شده مقدار شیشه کمتری برده اما مدل های معلق و دیواری شکل شیشه بیشتری می برند.

پنجره شفاف در دیواره

این سبک استخر یکی از متداول ترین شکل اجرای استخرهای شیشه ای در دنیاست. بدین ترتیب که شما یک یا چند پنجره در طول یا عرض استخر ایجاد می‌کنید. در این حالت سازه شفاف دقیقا مثل شیشه پنجره از چهار طرف داخل کلاف استخر نصب می‌گردد. فریم چهار طرفه پنجره شفاف، کمک می‌کند تا ضخامت سازه شفاف و در نتیجه هزینه اجرای آن کاهش یابد از این رو فرم پنجره شفاف در دیواره نسبت به مدل‌های دیگر استخر شیشه ای اقتصادی تر است.

دیواره شفاف

این مدل مانندمدل بالا می‌باشد با این تفاوت که در قسمت فوقانی شیشه فریمی دیده نمی‌شود و شیشه یا اکریلیک مصرفی فقط از کناره‌ها و کف در سازه استخر مهار شده است و سطح بالایی آن که معمولا کمی بالاتر از سطح آب است کاملا شفاف و بدون فریم می‌باشد. حذف فریم فوقانی نمایش قویتری برای دیواره شیشه‌ای ایجاد می کند و به ضخامت سازه شفاف و هزینه اجرا نیز خواهد افزود. دیواره شیشه ای در هر دو شکل استخرهای فضای باز و بسته قابل اجرا می‌باشد.

استخر نما شیشه ای داخل منزل

دیوار جدا کننده

در پروژه‌هایی که استخر کودک و استخر اصلی در امتداد هم هستند و یا جکوزی در کنار استخر یا به عنوان بخشی از آن اجرا شده است، بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند این بخش‌ها را با یک دیواره شفاف از هم جدا کنند تا در عین ایزوله کردن دو محیط، دید بصری استخر محدود نشود. معمولا دیواره جدا کننده نیز مانند دیواره شفاف بدون فریم فوقانی اجرا می‌گردد و در صورتیکه در هر دو طرف آن آب وجود داشته باشد، تعادل نیروهای وارده از هر دو طرف موجب کاهش ضخامت و هزینه اجرا خواهد بود.

کف شیشه‌ای استخر

در نیای امروزه اجرای استخر در طبقات و بام و یا استخرهایی که بخشی از آن به صورت کنسول بیرون زده باشد متداول شده است. برای این سبک استخرها معمولا طراح با ایجاد کف شفاف در استخر با یک تیر چند نشان می‌زند.

گزینه اول اینکه می‌تواند نور طبیعی فضای زیر استخر را با فرم و تلالو خاصی که حاصل از حرکت آب استخر است ایجاد کند ومورد بعدی اینکه کف شیشه‌ای حسی غیر متعارف از احساس خطر و زیبایی بصری را برای بینندگان و استفاده کنندگان از استخر ایجاد خواهد کرد و طراح می‌تواند از این حس برای ایجاد یک نقطه عطف بهره ببرد.

مزایا

  • نصب آسان
  • ابزار آموزشی
  • زیبا سازی استخر
  • نظافت بسیار آسان
  • نمایش بی وقفه از استخر
  • مقاومت بالا در مقابل رطوبت
  • قدرت و دوام بالای جداره شیشه‌ای

آب سکون با تجربه چندین ساله ای که دارد در ساخت انواع مدل های استخر شیشه ای به شما کمک می کند تا بهترین پروژه را داشته باشید و از تابستان خود لذت ببرید. می توانید برای ارتباط با ما با شماره های زیر در تماس باشید.

09205958384      آنلاین

02155957060    حضوری

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟