استخر بی نهایت چیست ؟این سبک استخر درکجا اجرا می شود؟

استخر بی نهایت چیست ؟

استخر بی نهایت  در اصطلاح  به استخری اطلاق می شود که شما زمانی که در آن شنا می کنید محدوده استخر خیلی برای شما قابل تشخیص نباشد و معمولا  در استخرهایی  که یک لبه  را به صورت سرریز داریم در طول استخر ، مقابل لبه که قرار می گیرید حس بی نهایت دیدن را دارید در استخر هایی که دیواره شفاف دارند حس بی نهایت تشویق می شود البته این نکته را  تجربه ای که داریم می گوید که این حس بی نهایت بهتر القا می شود .

این استخر ها معمولا در جاهایی اجرا می شود که سطوح مشرف بالاتر از استخر نداشته باشند حالا استخر می تواند روی بام یا در یکی از طبقات باشد یا حتی ممکن است یک استخر کوچک در بالکن و تراس باشد به هر حال در جایی قرار می گیرد که معمولا فضای مقابل ان فضای بازی است و سطحی بالاتر از آن نداریم که در هنگام شنا بتوانید حس بینهایت را بگیرید .

استخر بی نهایت چیست ؟

 استخر اینفینیتی

 استخر اینفینیتی، چشم انداز بسیار زیبایی برای کاربران ایجاد می کند و باعث به وجود آمدن یک فضای لاکچری در محیط زندگی می شود و لذت شنا کردن را چندین برابر می کند این استخر با نام های استخر بی نهایت، استخر بدون لبه، استخر لبه منفی، لبه صفر، و یا لبه ناپدید شده نیز شناخته می شود .

این استخر ها امروزه از مدرن ترین و پر تقاضاترین طراحی استخرهای شنا هستند البته که در زبان فارسی به این گونه طرح ها ، استخرهای شنا بیکران هم گفته می شود که از لحاظ معنایی جالب تر است ،اگر منظره ای زیبا یا منظره ای از کنار آب دارید که می خواهید خودنمایی کنید  یک استخر بی نهایت می تواند ده برابر این منظره را بهتر  و زیباتر کند شاید با دیدن این عکس ها بگویید که اینها واقعی نیستند اما در حقیقت اینطوری نیست و کاملا واقعی هستند و همه ی اینها زاده ذهن خلاق طراحان است .

استخر بی نهایت چیست ؟

هزینه استخر بی نهایت 

هزینه ساخت استخر بی نهایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که  از این عوامل می توان به ابعاد، محل احداث، نوع طراحی، میزان متریال، کیفیت و برند تجهیزات، اشاره کرد همچنین یکی از مواردی که در تعیین هزینه های مربوط به ساخت استخر بی نهایت تاثیرگذار می باشد تعداد لبه های محو شونده  است هر چقدر تعداد این لبه ها بیشتر باشد باعث زیبا تر شدن استخر و البته هزینه آن می شود .

استخر شیشه ای چیست؟

امروزه استخر شیشه ای در ویلا ها و باغ ها بسیار پرطرفدار است. بطوریکه اگر در یکی از باغ و ویلا های لوکس خبری از استخر های شیشه ای نباشد، در اینصورت بخشی از زیبایی ویلا کاسته شده است.حال باید همیشه به این نکته توجه داشته باشیم که معماری و طراحی سازه ویلا و باغ کاملا به ظاهر و مکان استخر شیشه ای بستگی دارد.ما باید توسط مهندس مربوطه به گونه ای استخر شیشه ای در ویلا را طراحی کنیم تا جلوه زیادی داشته باشد و به زیبایی مجموعه بیافزاید .

بارها شده که ویلا و باغ ها توسط افراد کم تجربه ساخته شده و با وجود هزینه های سرسام آور که در پروژه انجام شده است در نهایت به نتیجه ی مطلوبی نرسیده اند و بسیاری از المان های خاص پروژه به دلیل طراحی نادرست از دید مهمان ها و یا اعضای خانواده پنهان شده اند پس برای طراحی و بهره برداری  آنها به برنامه ریزی و دقت بالایی نیاز است.

استخر شیشه از در ویلا از آن دسته المان هایی است که به دلیل جدید و مدرن بودن و هزینه های بالا، باید به نحوی طراحی شود تا در مکان های کلیدی پروژه قرار بگیرد و زیبایی خود را به اعضای خانواده و مهمان ها نشان دهد ساخت استخر شیشه ای در ایران امروزه به یک کالای خیلی لوکس و مدرن در خانه های جدید تبدیل شده است و اکثر معماران و سازنده ها ترجیح می دهند در صورتی که مالک بتواند از پس هزینه های مالی پروژه بر بیاید برای زیبایی کار خود این استخر زیبا را پیاده سازی نمایند.

استخر بی نهایت چیست ؟

ضرورت ساخت استخر در منازل و ویلا 

امروزه با وجود افزایش امکانات رفاهی در میان مردم، داشتن استخر شنا در ویلاها و یا ساختمان های مسکونی یک امری حیاتی است. بسیاری از استخر به منزله ی ورزش استفاده میکنند و آن را در برنامه روزانه و یا هفتگی خود قرار میدهند. اما در کنار دید ورزشی نسبت به شنا، تعدادی از افراد برای گذراندن اوقات فراغت، تفریح و یا حتی درمان بیماری های خود به استخر ها مراجعه می کنند.

پس متوجه میشویم که امروزه استفاده از استخر به دلیل وجود نیاز های مختلف در میان مردم امری حیاتی است.حال باید نظر شما را به این نکته جلب کنیم که با وجود پیشرفت در تمامی حوزه های تکنولوژی و رفاهی در میان مردم، آیا در حوزه ساخت استخر و تجهیزات وابسته به آن نیز نسبت به گذشته تغییراتی ایجاد شده است ؟

پاسخ به این سوال قطعا بله است.در گذشته ساخت استخر های تفریح در ایران با استفاده از تجهیزات ساده ای مانند لوله کشی هایی برای تخلیه، ورود آب سرد و فاضلاب و… انجام می شد. اما اکنون هم جهت با پیشرفت های به دست آمده در زمینه ی تجهیزات و تاسیسات ارائه شده برای ساخت استخر شیشه ای در ایران نیز دارای مزایا و ویژگی های خاصی بوده و پاسخگوی توقعات افراد هستند.

 

استخر بی نهایت چیست ؟

در صورت نیاز به مشاوره بدون تعطیلی در خدمت شما هستیم.

شماره تماس: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟