استخرشیشه ای با نور پردازی

استخرشیشه ای با نور پردازی

از جمله  ویژگی های بارز این مدل، حس مدرن بودن و باز بودن در فضا است که به واسطه ی جانمایی سطوح شفاف و شیشه ای در سقف و ورود نور و نیز منظره ای رو به آسمان به وجود آمده است.این سطوح شیشه ای در بخش استخر و سولاریوم متحرک بوده و سبب تهویه طبیعی در فصول گرم سال می گردد .

 کلیت و ساختار طرح ، براستخر به عنوان عنصری خاص و تعیین کننده در بنا ، تاکید دارد. با استفاده از سطحی شیبداردرامتداد راستای فضای استخر دسترسی و دید به سقف بیشتر شده است. در نمای بیرونی از نوارهای چوبی رنگ و مواج با الهام از حرکت آب استفاده شده است که بر گردش انرژی و سیالت تاکید دارد.

استخرشیشه ای با نور پردازی

1-عوامل موثر در نورپردازی استخر

نورپردازی مناسب در محوطه و داخل تمام انواع استخر، توجه به عوامل و پارامترهایی لازم است که به شما در انتخاب روش درست نورپردازی کمک شایانی می‌کند. مهم ترین این عوامل می توانند اشاره به  ابعاد و اندازه استخر، توجه به رنگ و جنس بدنه استخر رو باز یا سرپوشیده بودن استخر، مشخص کردن عمق استخر، توجه به موارد ایمنی در شب و بهینه کردن نور.

2-اصول نورپردازی در استخرهای روباز

مسئله نورپردازی با توجه به نقشی که نور در ایجاد ایمنی در استخرها دارد، بسیار مهم است. معمولا نورپردازی برای روشن کردن رختکن، آب استخر، کف و دیوارهای استخر به کار می‌رود. البته ناگفته نماند اصول نورپردازی استخرهای روباز برای بخش‌های مختلف آن متفاوت است.

عمده کارایی استخرهای روباز، استفاده از آن‌ها در طول روز و در زیر نور خوشید است. اما با نورپردازی درست این استخرها، امکان استفاده از آن‌ها در شب نیز فراهم می‌شود. در مورد استخرهای روباز، استفاده از نورپردازی رشته‌ای با توجه به نصب آسان آن، مقرون به صرفه‌تر است. البته، امروزه برای نور پردازی انواع استخر روباز از چراغ‌های LED نیز بهره می‌برند. در ادامه با نورپردازی بخش‌های مختلف استخرهای روباز آشنا می‌شویم.

استخرشیشه ای با نور پردازی

3– نور پردازی کف و دیواره‌ها

با قرار گرفتن چراغ‌های رنگی در درون استخر، منظره منحصر به فردی خلق می‌شود که به هنگام شنا در شب، آرامش و لذت شما از شنا را دو چندان می‌کند. برای این سبک از نورپردازی، اگر از یک چراغ کف و دیواره استفاده ‌کنید.

می‌توانید به کمک آن کل استخر را به رنگ دلخواهتان درآورید و چنانچه از چند منبع روشنایی در کف و دیواره‌ها بهره ببرید این امکان برای شما فراهم می‌شود تا از ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید و یک منظره خارق‌العاده را خلق کنید. به هنگام نورپردازی استخر به این نکته توجه کنید که تناسب رنگ کاشی‌ها و چراغ‌های نصب شده در کف و دیواره، محیط جذاب‌تری را به وجود خواهد آورد.

برای نور پردازی کف و دیواره‌ها نیز بهتر است از لامپ‌های توکار استفاده شود، زیرا این لامپ‌ها موانع کمتری را در فضای داخلی استخر ایجاد می‌کنند. ناگفته نماند که نور پردازی دیواره‌ها نسبت به نورپردازی کف، اولویت بیشتری دارد، چراکه اگر مشکلی برای لامپ‌های نصب شده در کف استخر به وجود آید برای تعمیر آن بایستی کل آب استخر تخلیه شود.

4-نور پردازی فضای پیرامونی استخر

در مواقعی  که به نور پردازی انواع استخر فکر می‌کنیم، شاید اولین تصوری که از آن در ذهن ما ایجاد می‌شود، لامپ‌های به کار رفته در دیواره‌های داخلی استخر باشد. اما بایستی بدانیم که نور افشانی در اطراف استخر نیز می‌تواند به همراه درختان زینتی و مجسمه‌های سنگی جلوه بصری خارق‌العاده‌ای را خلق کند. چنانچه سطح استخر روباز بالاتر از فضای پیرامونی آن است، شما می‌توانید از لامپ‌های LED و چراغ‌های خطی زیرکار، برای لبه‌های پایینی و بیرونی استخر استفاده کنید تا جلوه ویژه‌ای برای استخر خود ایجاد کنید.

ناگفته نماند که چنانچه پله‌های منتهی به استخرتان بالاتر از سطح زمین باشد، یا به‌عبارتی، استخر باشد، برای ایجاد یک ویو دلنشین می‌توانید از لامپ‌های LED به صورت نقطه‌ای در زیر این پله‌ها نیز بهره ببرید.

استخرشیشه ای با نور پردازی

مزایا نور پردازی

در شب جلوه زیبایی استخر شیشه ای را چندیدن برابر می کند و به باغ و ویلای شما ارزش ملکی زیادی می بخشد.

باعث دید بهتر در آب است که اگر کودکان در آب مشغول شنا هستند شما دید راحت تری داشته باشید و با خیال راحت بتوانید آن ها را در آب رها کنید.

کلام آخر

امروزه بخاطر اینکه سطح استخر ها در ویلا و ساختمان ها شیشه ای شده است، پیشنهاد جالبی است که در درون استخر یا اطراف آن از لامپ هایی که مخصوص داخل آب هستند استفاده کنند. تا زیبایی و خاص بودن استخر را چندین برابر کند.

برای ارتباط با گروه ما می توانید از طریق شماره های 02155957060   09205958384 با ما در ارتباط باشید.

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟