آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

آکواریوم یک محفظه ی شیشه ای مصنوعی برای نگهداری آبزیان زینتی می باشد، وجود این محفظه در فضای های مختلف یک فضای آرامش بخشی به وجود می آورد. تاریخچه نگهداری آبزیان در یک محفظه به هزاران سال قبل باز میگردد، سوریان باستان، ماهی ها را قبل از اینکه به مصرف برسانند در یک محفظه نگهداری می کردند و مشابه همین اقدام را مصری ها نیز انجام می دادند.

آکواریوم ها به دو دسته آکواریوم های آب شیرین و آکواریوم های آب شور تقسیم می شوند که ویژگی های منحصر به فردی دارند همچنین در خرید و راه اندازی آن در محل کار و منزل میتوانید با استفاده از لوازم تزئینی آکواریوم و ماهی های رنگی مختلف یک فضای جذاب و آرامش بخشی را به وجود آورید.

آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

آکواریوم ها به اشکال و ابعاد گوناگونی طراحی و ساخته می شوند که با توجه به فضای داخلی در هر مکانی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. از آکواریوم های کوچک گرفته تا آکواریوم های عظیم که بر اساس طراحی و محاسبات و بودجه مورد نظر خود در چیدمان فضای داخلی می توان از آنها بهره برد.

آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

آیا می توانیم در کف آکواریوم داشته باشیم؟ بله، البته.

کف شیشه ای یعنی همان شیشه هایی که قابلیت تردد دارند و ایمن اند. اگر این موضوع را با تجربیاتی که در آکواریوم داریم تلفیق کنیم می توانیم یک آکواریوم زیبا و متفاوت داشته باشیم. آکواریومی  که به زیبایی از نمای بالا دید دارد و هر بیننده ای را به خود جذب می کند.

آیا می توان آکواریومی را جایگزین حوض های قدیمی نمود با این تفاوت که این حوضچه را به جای حیاط، در داخل خانه بنا کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که بله ممکن است. امروزه ایجاد یک آکواریوم در کف امکان پذیر است و طراحان و معماران خوش ذوق معمولاً از آکواریوم کف در طرح های خود بهره می برند. طراحی و ساخت یک آکواریوم متفاوت که روی زمین قرار گرفته، علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر فضا بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

زمانی که شما پا روی شیشه ای می گذارید که زیر آن ماهی های زیبا در حال بازی و حرکت هستند که شاید قطعه ای از طبیعت زیر اقیانوس را برای شما تداعی کند، شگفت زده خواهید شد و این سوال در ذهن شما بوجود خواهد آمد که آیا می شود روی آن راه رفت؟ در حالی که زیر آن هم آب جریان دارد.

آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

تمهیدات لازم برای آکواریوم کف

در واقع ساخت آکواریوم کف، نیاز به تمهیدات و تجهیزاتی دارد که باید از قبل پیش بینی شده باشند. در نظر گرفتن عمق مناسب برای نیازهای زیستی ماهی ها و ایمنی بالای سازه شیشه ای از جمله این موارد هستند. همچنین برای تأسیساتی که تصفیه آب و یا تخلیه و آبگیری را به راحتی انجام دهند می بایست تمهیدات ویژه ای اتخاذ کرد تا استفاده از این آکواریوم در درازمدت برای شما دردسر آفرین نباشد. این به این معنی است که با پیش بینی چنین مواردی، پس از ساخت آکواریوم کف، سهم شما فقط لذت از تماشای چنین حوضچه منحصربفردی در کف منزلتان خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت است انتخاب مکان مناسب است. آکواریوم کف بهتر است در جایی قرار گرفته باشد که علاوه بر دید خوب تردد کمتری روی شیشه آن انجام گیرد تا احتمال خش پذیری شیشه کمتر شود. معمولا در سالنهای بزرگ مکان مناسبی برای این کار پیدا خواهد شد.

شیشه ای که برای این کار استفاده می گردد باید کاملاً ایمن و مقاوم باشد. باید در نظر داشته باشیم که یک کار غیرحرفه ای علاوه بر اینکه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

قطعاً زیبایی هر چه بیشتر این آکواریوم با نورپردازی ویژه آن امکان پذیر است. با نورپردازی بهتر داخل آکواریوم می توان جلوه و درخشش خاصی در آکواریوم ایجاد کرد که در نهایت فضای بهتری در این بخش از دکور داخلی بوجود خواهد آورد.

آکواریوم کف، اقیانوس زیر پای شما

تیم آکوا، با تجربه ی زیاد در این سازه ها و داشتن متخصصین و مهندسان خبره، میتواند بهترین انتخاب شما برای داشتن یک آکواریوم زمینی متفاوت و زیبا با بهترین قیمت باشد.

شماره تماس جهت بازدید و کارشناسی: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟