آکواریوم لذت تماشای قطعه ای از دریا

آکواریوم لذت تماشای قطعه ای از دریا

آکواریوم یک محفظه ی شیشه ای مصنوعی برای نگهداری آبزیان زینتی می باشد، وجود این محفظه در فضای های مختلف یک فضای آرامش بخشی به وجود می آورد. تاریخچه نگهداری آبزیان در یک محفظه به هزاران سال قبل باز میگردد، سوریان باستان، ماهی ها را قبل از اینکه به مصرف برسانند در یک محفظه نگهداری می کردند و مشابه همین اقدام را مصری ها نیز انجام می دادند.

آکواریوم ها به دو دسته آکواریوم های آب شیرین و آکواریوم های آب شور تقسیم می شوند که ویژگی های منحصر به فردی دارند همچنین در خرید و راه اندازی آن در محل کار و منزل میتوانید با استفاده از لوازم تزئینی آکواریوم و ماهی های رنگی مختلف یک فضای جذاب و آرامش بخشی را به وجود آورید.

تفاوت‌های اساسی بین آکواریوم آب شور و آب شیرین وجود دارد. ماهیان آکواریوم­‌های آب شور نسبت به تغییرات محیطی بسیار حساس‌­تر هستند. ماهی­‌های آب شیرین در رودخانه­‌ها، برکه‌­ها، دریاچه‌­ها و.. زندگی می­‌کنند در حالی که ماهی­‌های آب شور در دریاها و اقیانوس‌­ها به حیات خود ادامه می‌دهند. به همین دلیل شرایط محیطی آن‌ها نسبتا پایدارتر از شرایط زندگی ماهیان آب شیرین است و بنابر این نیازی به همراه شدن با شرایط جدید شیمیایی و دمایی محیطی ندارند. ریسک نگهداری و صید ماهی­‌های آب شور موجب می­‌شود که قیمت آن­‌ها نیز نسبت به همتایان آب شیرین بیشتر باشد.

آکواریوم، لذت تماشای قطعه ای از دریا

ویژگی ها و نگهداری آکواریوم

آکواریوم ها سایز و انواع گوناگون دارند و بسته به اندازه، جنس، ضخامت شیشه، لوازم آکواریوم وسایل تزئینی، نوع ماهی و گیاهان به کار رفته در آن ها قیمت های متفاوت و مختلفی دارند. از جمله وسایل بسیار ضروری آکواریوم پمپ هوای آکواریوم می باشد، که وظیفه اکسیژن رسانی برای آبزیان برای رشد نگهداری آن ها بر عهده دارد.

وسیله دیگر بخاری است که وظیفه ی رساندن دما آکواریوم به یک دما مطلوب که معمولا بین 28 و یا 30 درجه تنظیم می شود را به عهده دارد به این دلیل که ماهی ها بتوانند زندگی و رشد بسیار مطلوبی داشته باشند و به بیماری های مختلف دچار نشوند.

وسیله ی ضروری دیگر که برای آکواریوم به کار برده می شود یک نوع لامپ مهتابی که درون آن و یا پشت شیشه ی آن قرار می گیرد می باشد که معمولا رنگ سفید، بنفش و یا آبی می باشند این لامپ ها مهتابی برای رشد هرچه سالم تر گیاهان و آبزیان از موارد حیاتی به شمار می آیند به صورت میانگین این لامپ می بایستی حداقل 6 ساعت در روز روشن بماند.

آکواریوم، لذت تماشای قطعه ای از دریا

مزایای داشتن آکواریوم در منزل یا محیط کاری

ساختن آکواریوم گیاهی و پرورش ماهی در فضای منزل و یا کاری می تواند مزایای زیادی داشته باشد. داشتن آکواریوم و تماشا کردن ماهی ها باعث می شود که روحیه شما شاداب، با نشاط و سرزنده شود و وقتی که افراد فضای درون آکواریوم را مشاهده می کنند نشاط و شادی به آنها منتقل می شود طوری که ساعت ها مشاهده ماهی به آنها روحیه می دهد و باعث لذت آنها می شود.

استفاده کردن از آکواریوم محدودیت خاصی ندارد و در تمامی محیط های مسکونی، فروشگاهی، اداری و بیمارستان ها استفاده می شود. داشتن آکواریوم گذر زمان را لذت بخش تر می کند و برای مکان های شلوغ مانند مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی و پزشکی مناسب است. آکواریوم ها عنصری تزیینی و دکوری هستند که می توان از آنها برای زیبا کردن محیط منزل و محل کار استفاده کرد.

آکواریوم، لذت تماشای قطعه ای از دریا

خدمات ما در زمینه آکواریوم

سوالی که مکرراً از ما پرسیده شده آن است که تیم ما در زمینه آکواریوم چه خدماتی ارائه می دهد. آکواریوم های که ما می سازیم به دلیل که دیتیل فنی خاصی که دارند، بسیار ایمن اند، به دلیل وجود سیستم فیلتراسیون در تمامی کارها ماندگاری بالایی دارند، تمامی اکوسیستم ها را پوشش می دهیم، در کنار همه ی این موارد سرویس و خدمات منظم داریم و شما میتوانید پس از خرید از ما، روی سرویس خدمات ما به صورت دراز مدت حساب کنید.

آکواریوم، لذت تماشای قطعه ای از دریا

محدودیت های آکواریوم

پنجره آکواریوم از نظر ما همان پنجره استخر است و محدودیت های ساخت آکواریوم همان محدودیت هاست. پس تا طول 6 متر و ارتفاع 3 متر میتوانیم با شیشه و در ابعاد بزرگتر با اکرلیک اجرا کنیم. در حال حاضر بزرگترین مجموعه های کشور کار مجموعه ی آکواست.

 

آکواریوم، لذت تماشای قطعه ای از دریا

 

تیم آکوا، با تجربه ی زیاد در این سازه ها و داشتن متخصصین و مهندسان خبره، میتواند بهترین انتخاب شما برای داشتن یک آکواریوم متفاوت و زیبا با بهترین قیمت باشد.

شماره تماس جهت بازدید و کارشناسی: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟