آب بندی ایمن استخرهای شیشه ای

آب بندی ایمن استخرهای شیشه ای

سوالی که مخاطبین ما بیشتر از ما می پرسند آن است که برایشان قابل تصور نیست که بتوان شیشه را با بتن در استخر شیشه ای آب بندی کنند. در این مقاله پاسخ این پرسش را می دهیم.

آب بندی شیشه استخر به استفاده از یک چسب و یا یک ماده ضد آب مخصوص که بین سازه و شیشه اجرا میشود ختم نمیشود و آب بندی شیشه استخر مستلزم اقدامات و پیش بینی ها یی هست که در فرایند ساخت سازه بتنی انجام میشود که در نهایت در مرحله اخر با استفاده از چسب های مخصوص این کار به اتمام میرسد.

اضافه کردن یک متریال سوم به عنوان قاب بین بتن و شیشه آب بندی را بسیار سخت می کند به این دلیل که رفتار سازه ای آن ها کاملاً با یکدیگر متفاوت اند و تحت حرارت رفتار های متفاوتی را از خود  نشان می دهند.

آب بندی ایمن استخرهای شیشه ای

درست است که مراحل آب بندی استخرهای کاشی کاری شده با آب بندی استخرهای شیشه ای کمی تفاوت دارد، اما استخرهای شیشه ای به دلیل اینکه حساس تر و ظریف تر هستند، بایستی به دقت مورد بررسی قرار بگیرند.

ساخت استخرهای شیشه های

هنگام ساخت استخرهای شیشه های محل برخورد شیشه و بتن و همچنین اتصالات آن ها با پروفیل های مخصوص به یکدیگر متصل می شوند و درزبندی آن ها با دقت بالایی انجام می شود. معمولاً جنس فلزی که برای ساخت ریل شیشه در استخرهای شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد استیل و آلومینیوم است. هنگامی که شیشه ها در این ریل های فلزی قرار می گیرند بایستی با دقت و ظرافت کار انجام شود. چراکه شکستن لبه های شیشه باعث از بین رفتن آب بندی می شود.

استخرهای شیشه ای بایستی مقاومت بالایی در برابر فشار هیدرولیکی داشته باشند و در برابر تلاطمی که شناگران در آب ایجاد می کنند، مقاومت داشته باشد.

کاری که ما می کنیم آن است که دیتیل داده و نظارت می کنیم تا در مرحله آرماتور بندی، قالب بندی و بتن ریزی ساختاری که برای نصب شیشه احتیاج داریم در خود بتن محیا شود. کار اجرایی در این حالت مقداری سخت تر می شود اما نتیجه بسیار مطلوب تر است و کار مینیمال تر و فنی تر پیش می رود.

آب بندی ایمن استخرهای شیشه ای

معمولا در دیتیل های استخر های دفنی که با افزودنی های بتن یا متریال هایی که بعدا به عنوان پوشش روی دیواره ها کار میشوند، آب بندی انجام میشود، شما هیچوقت به آب بند صد در صد نمیرسید اما چون استخر دفنی است اتفاق خاصی نمیفتد.

وقتی شما استخر را در طبقات اجرا میکنید نه تنها آب بندی آن باید صد در صد باشد، بلکه نفوذ هم نباید اتفاق بیفتد. چون برای مثال شما اگر دارید در طبقه دهم استخر اجرا میکنید و نفوذ اتفاق بیوفتد، از سقف طبقه پایین همیشه شوره خواهید داشت. اینجا ما یک آب بندی صد در صدی میتوانیم برای شما انجام بدهیم یعنی آب بندی که حتی نفوذ هم در آن اتفاق نخواهد افتاد.

این تجربه از کجا آمده؟  اگر گروه ما را بشناسید میدانید که حدود 28 سال در زمینه ساخت آکواریوم های بزرگ سابقه داریم و آکواریوم های زیادی با حجم 300 هزار لیتر یا 500 هزار لیتر که از یک استخر عملاً بزرگتر است، داریم.

آب بندی ایمن استخرهای شیشه ای

دیتیل هایی که ما در آکواریوم های آب شور بزرگ با آن دیواره های غیر شفاف را انجام میدادیم، همان دیتیلی است که امروزه از آن در ساخت استخر در طبقات استفاده میکنیم و به شدت سبک سازی میکنیم و در عین یک آب بندی که حدقال 50 سال آب بنده و در عین سبک بودن، یک آب بندی که حداقل 50 سال آب بند است را اجرا میکنیم. آکوا از ابتدا توجه خاصی به این مسئله داشته و در تمامی پروژه ها تنها یک بار آب بندی انجام شده است. در نهایت وجه های شفاف را هم اجرا و آب بندی میکنیم و یک کار کامل به شما تحویل میدهیم.

تیم آکوا سال های سال در این زمینه کار کرده و کسب تجربه نموده اند؛ در نتیجه اگر به دنبال یک تیم مجرب و متخصص اید، می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

شماره تماس جهت بازدید و کارشناسی: 09205958384

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟